• Fantasy

Než si pro nás přijde (2007)

Viděl jsem to úplnou náhodou a nezvykle mě to chytlo. Jack Nicholson posílá všechny doprdele a společně si plní sny z bucket listu. Skoro se v tom i vidim. Joy od my life jsem už naštěstí našel, tak teď už jen toho starýho Mustanga..

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Sakra ten čas letí. Už 8 let od vydání týhle pecky. V dnešní době předělávek starých pohádek se tahle zbrusu nová mimořádně povedla. Jen nechápu proč ji češi přejmenovali (zpěv taky určitě doporučuju v angličtině). Prostě Moana a Maorskej vtipnej týpek, kterýho mluví The Rock, pecková Balrogyně.. Těšim se na dvojku.

Wonka (2023)

Je zajímavý, že ve srovnání se skoro 20 let starym Karlíkem mě tohle vůbec neoslovilo. Příběh velice předvídatelný, do toho nějaká nesmyslná kouzla. V Karlíkovi vypadalo vše tak nějak reálněji a proveditelněji a člověka to chytlo. Tady bůhví proč bonbóny létají ve vzduchu a to má být asi to nejzajímavější. Umpalump nemastný neslaný. Chalamet bez emocí. Já asi nedokážu najít nic, co by mě na tom filmu nadchlo - jedině snad nějaký ty tanečky.

Gympl (2007)

Hodnotím 5*, protože tohle je opravdu jediný český film, který se dá shlédnout víckrát než jednou. Viděl jsem několikrát a pokaždý jsem se válel smíchy! Opravdu žádný jiný film jsem si podruhý nepustil (pokud jsem nebyl přinucen jako např. účastníci zájezdu v každém autobuse na cestách). Hlavně mi tu nemluvte o pelíškách prosim..

EFKA: Nejrychlejší holka ve vesmíru (2024)

Totální pecka. Samczizant je prostě bohyně. Redbull jako drink je sice sr*čka, ale hodně se mi líbilo jejich VIP fitko - vážně tam takhle na pohodu potkáš jezdce F1 jako Gasly a Tsunoda? Jediný, co je na tomhle špatný je to, že udělali o nejznámější češce jen krátký dokument. Zasloužila by si pořádnej celovečerák narozdíl např. od Soukalové. Mohli ukázat i další věci, kterým se Efka věnuje nebo na čem se podílela, třeba spolupráce na songu s Polákovou atd. No třeba to ještě přijde. Závěrem - sice mi absolutně nepřísluší hodnotit soukromí jiných lidí, obzvlášť když o tom vím tužku, ale nemůžu se zbavit pocitu, že si ji prostě ten Adamczyk nezaslouží. Vždyť ani nevěděl kdo to je - to nás, co ji milujem už od těch jejích dvaceti, trošku zamrzí :D . Aspoň to svoje slavný jméno si mohla nechat. No věřim že Efka ještě něco předvede, držim palce. Jo a Kozel udělal velkou radost, zpíváme na každej vodě.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Epizoda 7 mě tak trochu ještě navnadila, i když to spíš vypadalo jako film pro děti a s některými dějovými linkami jsem trochu v rozporu. Osmička se mi poměrně líbila, hlavně fight ve Snokeově kanclu. Devítka byla bohužel úplně mimo. Opět snaha o co nejvíc epic zakončení (něco jako Avengers End Game nebo konec Game of Thrones), ale jak vytáhli starýho ohranýho (mrtvýho) Sidiouse, tak jsem věděl, že je zle. I ta Starkiller base je jen předělávka Hvězdy smrti. No zklamání neskutečný a Kylo s Rey vlastně ani nevim, jestli se milujou, jsou sourozenci nebo co. No kroutil jsem v kině hlavou a znovu to už vidět nechci.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Já jsem spokojenej. Rozhodně lepší, než Star Wars trilogie 7-9. Občas připomíná zaklínače, ale já se bavil a užíval si vizuální efekty. Příběh sice celkem jednoduchý, ale tolik mě to vtáhlo do děje, že jsem se divil, že už je konec filmu, klidně bych to ještě protáhl. Ale je to první díl trilogie, takže se těšim na další. Škoda jen, že tenhle příběh nebyl vyprávěn ve světě SW, jak Snyder zamýšlel. Frančíza SW by nebyla tolik zprzněna takovým fiaskem jako je epizoda 9, respektive víceméně celá trilogie.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Nějak to ve mně nezanechalo nic. Jen to, že chudák Momoa musel hrát takovýho přiteplenýho dementa - dost divně vymyšlená postava, nehodilo se to tam. Už tradičně vymysleli zpětně novýho záporáka, který už je sleduje od doby x dílů předtím, viz. předtím Statham atd. Nějaký závody tam byly, ale ve výsledku si měsíc po shlédnutí fakt nic významnýho nepamatuju a to mam na filmy pamatováka. Nechci spoilerovat, ale jedna postava se tam dost zbytečně obětuje - i když nevěřim, že je mrtvá. V téhle sérii už nevěřim ničemu - asi tak to celý dojebali.. No a po vzoru Avengers je to zas nedokončený film - tedy má se problém vyřešit až v dalším díle nejspíš.

Last Christmas (2019)

Tohle jsem viděl úplnou náhodou, když jsem kolem Vánoc svolil, že budem koukat na nějaký vánoční film. Viděl jsem Emiliu a tak jsem i dával pozor a ten film mě dost příjemně překvapil. Dal bych tak 7/10, zas tu chybí hvězdy. Bylo super, že to nebyla klasická romanťárna o dvou, co se do sebe zamilujou a žijou happily ever after. Ze všech těch vánočních blbin to řadim k těm lepším.

Flash (2023)

Nejdřív jsem měl radost z Michaela Keatona a nejhezčího batmobilu, i tu novou supermanku jsem zkousnul, ale když vyjde najevo, že je to Spiderman - No way home jak přes kopírák, tak to už uplně přestane mít hodnotu.