• Fantasy

Barbie (2023)

Ani nevím, kolika hvězdami to ohodnotit. Margot Robbie miluju, Ryana Goslinga mám taky rád, ale na Kena se už nehodil, protože je na roli prostě starej. Vtipný momenty tam jsou, ale zápletka celkem slabá. Celkově asi lepší než Oppenheimer (který vycházel ve stejný čas, proto to srovnání), ale celkově spíš slabší průměr. Je to jeden z těch filmů, kde trailer je lepší než film.

Oppenheimer (2023)

Neměl jsem od filmu velká očekávání a trochu jsem se na něj i netěšil, protože tento typ filmů úplně nevyhledávám. Těšil jsem se alespoň na nějaký ten pěkně vykreslený výbuch a zpomalené záběry lámajících se budov na oněch dvou místech, ale ani k tomu nedošlo. Stalo se víceméně to, co jsme všichni tak nějak věděli. Film se táhl a ten "soud" mě málem unudil k smrti. O hvězdičku míň dávám ještě kvůli zvuku, protože ten byl naprosto otřesný - buď jsem neslyšel dialogy nebo mi hudba urvala uši; musel jsem to pořád korigovat a to je opruz. Za mě téměř nekoukatelné, i když silnější chvilky okolo slavných fyziků za to stály.

Loki (2021) (seriál)

Upřímně... Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě něco vtáhlo do děje tolik, abych musel hltat jeden díl za druhým. Prostě vždy jsem šel v poklidu spát a někdy příště pokračoval. Ale tady ne - jak první, tak druhá série mě donutila k tomu jít spát minimálně o díl dýl, než jsem chtěl, a to v pracovní den. A to je u mě fakt co říct. Prostě ten děj tady pořád někam směřuje a nečekaný zvraty jsou na každym rohu. Asi nikdy jsem nic podobnýho neviděl.

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Předchozí série mi připadaly, jako by se odehrávaly v běžném životě, kde žijeme my. Tahle poslední série už je ale tak přehnaná, že hetero pár už skoro ani nenajdeš. Už mi z toho šla tak hlava kolem, že mi připadá, jako by si tenhle seriál vytvořil vlastní universe, ve kterém jsou téměř všichni přinejmenším bi, homo, ale spíš nebinární, prostě všichni queer (díky za rozšíření slovníku). Nevím jestli to byl účel, ale začal jsem to brát spíš jako sci-fi, protože tohle už mi normální fakt nepřipadalo. Na druhou stranu chápu, že chtěli něčím zaujmout, ale přirozený už to fakt nebylo.

Králové ro(c)ku (2006)

Totální kult! Nejlepší songy a mysterious nádech, který vyústí v něco, co jsem vážně nečekal. Jack Black at his best. Škola rocku je oproti tomu slabota. Soundtrack poslouchám do dnes a film si pouštím jen výjimečně, abych ho moc neokoukal a stále z něj měl radost. Teď k tomu oživení u koncertu Tenacious D v Praze (4.6.2023). Za mě stále nejlepší Jackovo film, i po povedených Jumanji.

Air: Zrození legendy (2023)

Na tohle jsem se tak těšil! Jordan a jeho legendární botky Jordan air 1. Čekal jsem asi něco trochu jiného. O Michaela se tam téměř ani nezavadí, skoro jak kdyby vše vyjednala jen matka a jeho to vůbec nezajímalo. Boty tam jsou vidět jen krátkou chvilku a jejich design se zrodil během víkendu? Tak takhle to rozhodně nebylo. Na vývoji bot se posílel i MJ a to ve filmu zobrazeno nebylo. Vlastně je celý film jen o tom, jak tlustý Matt Damon bojuje o svou pozici ve firmě, dostává čočku a toporný suchý Affleck s divnym účesem má nepředvídatelné chování, kdy nejdřív nic nepovolí a pak najednou jde do všeho po hlavě. Rádoby emotivní projev ke konci filmu, kterým si "získají" Jordanovi mě nechal úplně chladným. No zkrátka jedno zklamání za druhým se špatným obsazením, příběhem, scénářem.. Raději si jdu zas pustit The Last Dance, abych si zlepšil náladu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Když je Batman v plné polní, tak vypadá krutě. Bohužel Affleck nějak neumí hrát, vypadá pořád znuděně a nijak, je tlustej a starej. Neznám komiksovou předlohu téhle fáze, takže možná je to záměr, ale mně se to vůbec nelíbilo a zkazilo to dojem z celého filmu. Po Baleovi najít solidního Batmana bude asi těžký. Cítil jsem jen s Cavillem (Supermanem) - jak herecky, tak příběhově.

Logan: Wolverine (2017)

Tohle mě strašně zklamalo. Za celý film se skoro nic nestalo a asi se mi hlavně těžko loučí s Wolverinem (Hugh Jackmanem, kterému tahle role snad jako jediná vážně sedla!). Ještě že se aspoň objeví v Deadpoolovi 3. Film má asi hodně hrát na city, ale nějak se to u mě nedostavilo, já radši akci a nabombený zabijáky (pokud to má hlavu a patu).

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Ponuřejší, než předchozí díly, ale pořád to zabíjeli. Adam se moc nepovedl. Takové smutné rozloučení. Několik herců už frančíze zamávali, ale příběh mi ještě připadá takový nedokončený..

Duna (2021)

Ačkoli tam hrají moji oblíbení herci jako Jason Momoa, Batista, Zendaya, nudil jsem se jako už dlouho ne. Když někdo řekne, že by příběh zkrátil na půl hodiny, tak většinou přehání. Tady to je ovšem pravda. Spíš kdyby to mělo tak čtvrt hodiny, tak by divák možná neztratil zájem. Původní Dunu jsem bohužel neviděl, ani nečetl knihu, ale toto je z mého pohledu veliký propadák a promrhaná příležitost. Nejsem žádný hater tohoto počinu a vážně nechápu to dobré hodnocení. S kamarády jsme to probírali ze všech stran a možná je chyba, že ten příběh neznám odněkud jinud, ale ani tak jsem k tomu zkrátka nenašel cestu. Možná vše osvětlí druhý díl (doufám; připadám si jako u posledních Avengerů, které měly ve světě také velký ohlas a já se skoro bál říct, že je to Bullshit).