They Talk to Me (2021)

Zvukař Alex náhodou při natáčení reportáže zaznamená tajemné hlasy a zprávy od někoho na "druhé straně". Zprávy mrtvých , které ho varují před nebezpečím... Italský, nízkorozpočtový kousek THEY TALK (they talk to me) je lepším průměrem v béčkové kategorii. Celkem dobře natočeno, atmo se taky drží a herecky taky přijatelné. Postavy "celkem" sympatické, především hlavní mastnej Ježíš. Jediný co mohlo být lepší je stopáž, mohlo to být o něco kratší. Velice mysteriózní kousek, který ale nenabídne moc strašení a mrtvol je taky pomálu.

Bone Cold (2022)

"Vidíš tam něco?" "Ne, to ale neznamená že tam nic není." Dva Kamarádi, kteří makají u spec. Jednotek, dostávají misi na ruské hranici. Úkol zní jednoduše, ale nebude.. Tak tohle bylo skvělý. Skvělý ve smyslu, že jde o režijní debut Billyho Hansona a náklady na film byly určitě dost mizivé. Ale tohle se opravdu povedlo! Krásně se nám tady míchají žánry a popravdě nevím kam to zařadit. Například hororové prvky jsou velice fajn podané a po vizuální stránce taky povedené. Navíc dojde i k nějakému Gore, což jsem vůbec nečekal. Dále tady máme psychologické drama, které taky dobře funguje a je dost k zamyšlení. Prostě na nízkorozpočtový snímek je to paráda, samozřejmě něco se vždycky najde, ale to dobré tady převládá

Karanténa smrti (2022)

"Neotvírej, co když je to Jason Voorhees!" "To těžko, je sobota čtvrtýho!" Tak tohle byl po dlouhé době slasher /home invasion, který mě fakt bavil a splnil vše nad očekávání. Konečně něco, co mělo hlavu a patu a nebylo plné nesmyslů! Hlavní postavy jsou v cajku a nechovají se jako naprostý dementi. Film si drží laťku i atmo a chvílemi dokáže být dost napínavý, což jsem taky už dlouho neviděl. Za mě paráda, tady není o čem..

Nikdo tě nezachrání (2023)

Němá invaze s rádoby přesahem? Ok, to tady ještě nebylo. Cením originalitu tohoto kontentu, celkem slušně vypadající emzáky a skvělých prvních cca 20minut. Ale tím to asi bohužel končí, protože to je pak takový hovínko, že to vypadá pomalu jak tom a Jerry. Nějak jsem nepobral proč, když mají mužíčci takový super světla a schopnosti nejsou ani za boha schopní sundat tak extrémně, mentálně nestabilní blbku z burákova. No nic.. A co to rádoby drama s kámoškou, jaký to mělo smysl? No a finále je úplně mimo. Proč by se vůbec zahazovali s takovou trubkou, proč by s ní jako tančili tvl. Zabitý na totálku a to jsem čekal konečně něco Šťavňaťoučkýho..

Mluv se mnou (2023)

Na talk to me, jsem byl od traileru hodně zvědavý. No, přišlo celkem zklamání, na to jaký to má ohlasy to teda není žádný terno! Radši nebudu ani rozebírat postavy, protože to byl opět solidní transformeří bizár. Ale to není to hlavní mínus. Tím je to, že je tam toho strašení a hnusu dost málo. Jumpscary žádný a pokud ano tak nefunkční jako triko z lidlu. Žádné šílené atmo se taky nějak nekonalo... Ale na druhou stranu cením dobrý nápad a že to nebylo stupidní. Taky to, že je to režijní debut tomu přidává celkem na hodnotě a v neposlední řadě masky a tu trochu povedenýho gore. Za mě žádná střela jak jsem očekával, ale lepší průměr...

Kluci nepláčou (1999)

Tak tohle bylo silný kafíčko, hlavně ve finále. Síla snímku vychází především z neuvěřitelně uvěřitelného hereckého výkonu a jisté transformace Hilary Swank. Film Boy's don't cry Je natočen podle skutečné události a života Teeny Brandon, která trpěla krizí identity pohlaví tedy byla transgender. Samozřejmě se to setká s nepochopením a netolerancí... Za zmínku stojí i skvělý soundtrack.

The Red Book Ritual (2022)

Partička přátel "knižního klubu" se rozhodne realizovat rituál s nechvalně proslulou červenou knihou. "Hra" se musí dohrát do konce... do úplného konce.. The Red Book Ritual je povídkový přírůstek z nového Zélandu, který má zajímavý formát, občas super atmosféru (příběh od příběhu to funguje jinak) a celkem povedený vizuál. Lepší průměr

Seventh Moon (2008)

Tady to chtělo nejspíš Riddicka, aby jsme viděli alespoň něco. Ale to je úplně jedno, tahle nuda by byla stejně nudná i za světla.

Ponor (2023) odpad!

Neskutečná nuda a neskutečný 2 xichty. Špatná kombinace..