Meg 2: Příkop (2023)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a dalších kriplů, megalodony zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Statham, všemocný plešoun, zocelený žárem bitev! Tvl tohle byl extrémní bizárek. Scénář museli psát nejspíš se zbraní u spánku. Ale jako dobrý, dost jsem se těm nesmyslům zasmál. Samozřejmě nikdo(doufám) nečekal smysluplný film. Tohle se samo hodilo do kategorie godzila či kong a klidně můžeme čekat všechny VŠ! Ale Statham se svým uřezaným pádlem by jim stejně všem natrhnul věnec, to je jasný 🤌 stejně jako by vydržel dýchat i mimo atmosféru. Ale co, jako veselá pohádka to funguje.

Honeydew (2020)

Extrémně zbytečný, nesmyslný a prázdný film. Kolem hororu to prošlo, ale tvůrci to vzali oklikou kolem několika států. Šílené a divné zvuky horor neudělají! Ty jediné a ještě občas zajímavý střih, jsou jediné 2 věci k plusu. Zbytečně dlouhé, natahované a o ničem. A to nemluvím o víc jak půlhodinovém finále. Filmová tragédie..

Imperium (2016)

Daniel v zajímavé roli, infiltrujícího se agenta FBI do nacistické skupiny. Zajímavý jak Radcliff zároveň zapadá i nezapadá do konceptu. Je asi nejmenším chlapem z celého filmu. Je to zvláštní, ale nic hrozného a nic to nemění na faktu, že je snímek v jistém rámci vydařený. Obsazení dobrý, dobře se na to dívá a nenudí to. Příjemná infiltrující oddechovka. A nevím kde na csfd přišli na to, že je to válečný a životopisný film. Ano film je podle skutečné události a na scénáři se podílel i agent FBI, na jehož případě je film založen. Ale i tak to není životopisný ani válečný film, nanejvýš tak kriminální drama.

Parazit (2019)

"Ten odér překročil hranici." Tak jsem si dal znovu skvělýho parazita a zůstává jím i nadále. Tady se můžeme bavit o skvělé režii, scénáři i hereckých výkonech. Tady totiž žádné zbytečné a nesmyslné přehrávání a podobné blbosti nejsou. Skvěle navrstvený film, který dokáže rozesmát, překvapit, vyděsit, zamyslet se a ve finále snad i rozbrečet. Tady prostě nechybí nic a všechno funguje jak má.

Drsný časy (2005)

Harsh times neboli drsné časy, je skvěle obsazený americký thriller především o přátelství! Bale samozřejmě exceluje a roli si vyloženě užívá. Bývalý mariňák si po návratu domů (LA) nemůže najít práci, ale je tak hluboko ve sra*kách, že z nich nelze odejít. A to není zrovna ku prospěchu věci. Absolutně skvělý a špinavý film, smrad ulic jde cítit i skrz obrazovku. Byť nejde o žádný velký drámo, je to víc než povedené a ještě lépe natočené.

Ad Astra (2019)

V době kdy si na měsíci nasedneš na metro a na Marsu ti žena v klidu porodí dítě se Bradly Pítta vydává za svým ne tak zcela mrtvým otcem k Neptunu. Že to zní zajímavě? Zvláštně? Přehnaně? Ano to všechno to je, ale když přistoupíme na jejich "hru" a přijmeme, že se snímek bere ultra vážně tak nám zůstává jen skvělý film! Sice nedosahuje tak úžasných kvalit jako například v interstellar a najde se pár vědeckých nesrovnalostí (například se vůbec nebere v potaz čas /světelná vzdálenost a další věci) , ale i tak je to parádní vesmírná odysea, to bez debat. Brad je jako vždy střelec a hraje na 120%. Vnitřní boj hlavní postavy je na psychiatra, možná na celý team psychiatrů. Film řeší i otázky zda jsme ve vesmíru sami, ale odpovědi nejsou až tak důležité. Takže kdo se těší na ufouna, může být lehce zklamán. Každopádně, za mě parádní snímek, který se dost přiblížil (jako další z mála) pobytu ve vesmíru. Brad dokonce "volal" do vesmírné stanice, aby se dozvěděl jak přesně to na ní funguje. Jaký mají režim apod. Odpouštím pár drobností a za mě jedině palec nahoru, tyhle vesmírný věci mě budou vždycky bavit, navíc když mají nějakou hloubku.

Gui si (2006)

Strašně zvláštní snímek, ani nevím kam ho přesně zařadit. Každopádně kolem hororu to jen prošlo a to se zavřenýma očima. Hraje se spíš na dramatickou notu a ta byla stejně celkem nefunkční.

Trestanec (2017)

Strašně zvláštní transformace, působí to dost nereálně, ale jinak všechno šlape jak má.

Little Bone Lodge (2023)

V novince z Anglie se hraje nejvíc na vykreslení a chování postav než na trýznivý masakr. Ale to není vůbec na škodu, spíš naopak. Ti bystřejší na pár věcí (stejně jako já) přijdou nejspíš hned, je to lehce předvídatelné, ale to nic nemění na faktu, že film si drží laťku i atmo od začátku. Je to taková hra s divákem, na kterou stranu se přidá a věřím, že se bude přelétat ve velkém. Twistů je zde požehnaně a jsou fajn. Herecky se to taky dá.. V jednom baráku se potká víc magorů než je zdrávo a to na solidní drama stačí. Já se bavil skvěle.