Acid House (1998)

Nechť žije underground! Máloco dostane punc tak ikonický a kultovní jako tohle dílo. Acid house je ztělesněním a zároveň přehlídkou lidského odpadu. A to jakou formou nám tyto příběhy a obrazy servírují je až hmatatelné! Absolutně špinavý a syrový snímek, místy s přesahem, skvělou kamerou, soundtrackem a v neposlední řadě herci, kterým to všechno bez problémů věříte. Tři historky, tři příběhy různých existencí a pózerů. V prvním příběhu je setkání s Bohem jedno z nejlépe natočených. Přesně takhle si toho zmrda představuju! Fakin hellboy 🤌"To je můj kurevskej byznys!" Druhý příběh je nechutný a působí tak odporně reálně... Příběh opravdový spodiny a nostalgický feeling 90's či milénia je prostě boží. Třetí příběh je spíš ta zábavná část celého filmu. Ne, že by předchozí příběhy nebyly, ale tady to funguje trošičku jinak. Výměna těl jakou si málokdo dovede představit. Tady jsou zabitý především hlášky, na těch vlastně skoro celý poslední příběh stojí. Když teda vynechám hlavní point "drogy". Vyzdvihnout, ale musím neskutečně dobrý střih! Ten se prostě zaryje pod kůži. Film jsem viděl nejmíň 30x a stejně si ho pustím znovu. Tohle se nikdy neomrzí. Takový filmy už se točit nikdy nebudou, proto acid house, trainspotting atd. Zůstávají legendární.

Whiskey zloděj (2017)

Whiskey neboli Attila Ambrus a jeho cool story! Joo Maďaři taky umí, tohle je zaručeně důkaz. Neskutečný jak dobrý a pozitivní to má vibe i když jde o zloděje. Hlavní (anti)hrdina toho sice moc nenamluví, ale jeho představitel má dost velké charisma aby to utáhl bez mrknutí oka. Parádní byl i nekompromisně přestřelený fízl, který si užíval každý cigáro jako by mělo být poslední. Film je založen na skutečném příběhu a je to vážně jízda od začátku do konce! Reálný Attila si dokonce ve filmu zahrál. Skvěle natočený kousek!

Pavučina (2023)

Tak tohle bylo taky docela milé překvapení. Už od začátku to působí celé zvláštně a chování postav či vývoj příběhu je podezřelý. Takže je jasný, že v cajku tady není vůbec nic. Rodiče jsou správně Sick a synáček správnej bulánek. Tohle vyvolává parádní atmo ke, které hraje pofidérní music. A tak málo stačí ke štěstí aby to fungovalo a ono funguje! Má to samozřejmě pár mínusů, ale co dneska ne? Ve srovnání s těma sra*kama Co vychází je tohle dost vysoko. Bubáka trochu zpizdili, ale díky bohu je ho tam málo. Blbý, že konec to posílá někam jinam než jsem čekal, ale i přesto cením.

Řbitov zvířátek: Pokrevní linie (2023)

Takže paramounte děkujeme pěkně za úplně zbytečný film.. Jediné plus vidím v tom, že celé tohle bloodlines můžeme brát jako vysvětlení. Ale otázka zní, potřebovali jsme ho? Já myslím, že úplně všichni pochopili vše v ostatních filmech. A abych nezapomněl tak druhé malé plus bylo vidět Hanka Moodyho(David Duchovny) po dlouhé době před kamerou. Jinak snad nic. Jako horor to stojí za stolici a jako fantasy za stolici na stoličce pod stolem. Navíc scénář je zase level. K tomu přidat těch pár debilních záběrů a celý film se kutálí ze schodů...za mě zbytečnost a bída.

Furioza (2020)

Už několikrát poláci ukázali, že umí a tady tomu není jinak. Celkem solidně odvedená práce... Jednou chuj, vždycky chuj.

Touha po pomstě (2010)

Kdyby jste mohli vzít spravedlnost do svých rukou, nejspíš by to dopadlo podobně. Hodně těžký exploiťáček s jistým přesahem. Pokud jste rodič, tak bude velice jednoduché vžít se do rodičů ve filmu! Kvalitní počin Roberta Liebermana, který má na svědomí např. skvělý Oheň v oblacích... Mučeníčko mučení po kterém přijde excelentní twist a možná trochu mindfuck. Prostě kvalitka!

Kostlivec (2023)

Tak to Joo, tak to jooo, tohle by šlo! Nevěřím, že se ten "kostlivec" (bubák) tak povedl. Po dlouhé době, něco čemu se dá opravdu říct horor se vším všudy. Samozřejmě, máme tady šablonovitost, neinovaci a bla bla bla, ale přesto to prostě funguje! A víc než dobře. Má to super atmosféru, nic se zbytečně netáhne, žádný nesmysly navíc, obsazení taky v pohodě, strašení taky funguje, bubák byť CGI je dobrej... Nečekal jsem nic a dostal parádní horor, za mě surprise of the year.

Slotherhouse (2023) odpad!

Reálně jsem myslel, že vydržím všechno, ale tohle dílo mi dokázalo opak! Dementní, kýčovitý, trapný kripl-úlet.. Každou minutou mi tryskající trapnost "filmu" svírala víc a víc hrdlo a zároveň vysávala brčkem mozek! Tohle fakt neee, ani medvídek pu nebyl tak hrozný jako slotherhouse tvl. Natočeno pro koho? Tohle ani ty děcka nebude bavit nebo jo? Čekal jsem extrémní bizár a říkal jsem si, že se alespoň zasměju. Hmm, ono není čemu se moc smát. Vtipné byly asi pouhé 2 scény. Tady nefunguje nic a všechny vraždy jsou offcam (mimo záběr), takže ani v tomhle ohledu to není dobrý, ale vůbec. A měli by to přejmenovat na Last selfie, protože ten lenochod si rád dělá fotečky než někoho pomalu kuchne. Taky rád jezdí károu a pi*uje na fízly... A měli by tady začít dělat nějaký psychotesty protože tomuhle dát 34% je jako dát tomu 100! Absolutní odpad!

Vnitřní monstrum (2023)

Mladá módní návrhářka zjišťuje, že rostoucí pocity marnosti a nedůležitosti vlastně nejsou jen pocity, ale něco co leze skrze ní na povrch.. Doslova. O filmu jsem si nic nečetl předem, prostě jsem si ho zapnul. Od první minuty se dějí divný věci a pak přijdou ještě mnohem divnější 😅 procenty se nenechte vůbec odradit, je to solidní bizárek. Celý ten příběh je z jiného světa, ale určitě si zkontrolujete mateřská znamínka. tohle fakt nechceš. Nejedná se tak úplně o horor a vlastně ani komedii, i když jsem se ze začátku dost nasmál. Šel jsem do toho s tím, že jde o body horor. No, ten to je tak z 10ti %. Dívat se na to dá, nenudí to, není to špatně natočené ani zahrané a navíc to má feeling 80 a 90s' což se dnes moc nevidí. Takže cením za nostalgický počin...

Los habitantes (2023)

Bu Bu Bu! I když v tomto případě spíš buuu buuuu buuuuuuu. Tenhle mexickej horůrek má tak pomalý tempo, že než se stihnete vůbec bát tak dřív asi usnete. Nebo alespoň na mě to tak působilo. Přitom to není vlastně nějak špatný. Jen se to táhne jak špageta byť to má normální stopáž. Po vizuální stránce v pohodě, herecky taky budiž (taky konečně je hlavní hrdina chlap, to abych snad bouch flašku kyanidu!), atmosféru to taky má a příběh je fajn zamotaný i rozuzlený. No každý ať si udělá názor sám..