The Florida Project (2017)

Studio A24 je již pověstné svou kvalitou a tady tomu není jinak! Naprosto skvělé drama od začátku do konce. Neskutečná a neustálá gradace film kope opravdu vysoko. Sledujeme mladou matku s dcerou, jejich slasti a strasti v motelu (u nás ubytovna pro "odpad"), který má super správce v podání willema Dafoeho. Ten opět ukázal, že je pan herec, ostatně jako vždy. Roli matky ztvárnila Bria Vinaite, pro kterou je tato role úplně první v životě a musím říct, že našli herečku. Je skvělá, i když tahle role z ní hrdinku neudělá, označení matka roku je pro tuto postavu jaksi málo. Film plný emocí, silných momentů, šílených situací, přátelství, (ne)výchovy atd..

La casa del fin de los tiempos (2013)

Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale když se to pak pomalu vše odkrývá, je to lepší a lepší. Víc než horor, je to solidní drama. Venezuelský La casa del fin de los tiempos, je sice komorní, ale za to fungující snímek, který nakonec zahrnuje i dávku sci-fi. Ze začátku člověk tápe a nechápe moc, co se děje, ale postupně to začne dávat obrovský smysl a ve finále to má přesah jako svině! Za mě hodně povedený, jedinej průser tady vidím v masce, ta je opravdu otřesná.

Kalvárie (2004)

Není to úplně klasický exploitation, ale za vidění to určitě stojí. Zpěvákovi způsobí nemalé trápení "lidský odpad" z jedné vesnice, na kterou narazí po cestě. První polovina snímku buduje solidní atmo a druhá už je z jiného soudku. Taky jsem si celý film říkal, kde sakra vzali tolik odporných lidí a zhýralců. Až na pár drobností, je to dost dobrý.

Ten kluk (2007)

Uf, tak tohle je dokonalost! Nikdy bych neřekl, že Andrewa Garfielda přehodím do áčkových herců. Já s ním viděl snad jen jeho Spidermana a nějaký nesmysly, takže jsem ho nikdy nebral vážně. Po tomhle "klukovi" můžu říct pan herec! Neskutečně uvěřitelný výkon, který jsem mu sežral i s navijákem. Nehledě na to, než jsem tohle zjistil, tak už od první minuty jsem věděl, že tohle bude silný a kvalitní snímek (nečetl jsem ani popis ani žádné recenze) a taky že ano. Perfektní příběh, pokládán jako puzzle pro diváky. Tudíž víc než polovinu filmu jen přemýšlíte nad tím jak to bylo a jak to bude. Prolínání minulosti s přítomností je víc než fajn a některé momenty snímku jsou tak silné, že málem ukápla i slza.

The Clovehitch Killer (2018)

Tak tohle mě hodně bavilo, ostatně jako všechny filmy jemu podobné. V klidu se dá zařadit mezi "teen detektivky" jakými jsou např. Summer of 84, the black phone atd. Tyler má se svým otcem celkem dobrý vztah, navíc je jeho otec vedoucí klubu skautu, kterého je Tyler členem. Všechno je v pohodě jen do chvíle než se v otcově autě najde jistá fotografie, která spustí řetězec událostí. Které Tylerovi pomalu odkrývají krutou pravdu. Na to, že film obsahuje klasická klišé a samozřejmě když od začátku víme (tušíme) jak to je a je to kapku předvídatelné , tak film i přesto funguje skvěle a stejně skvěle se na něj dívá. Dokáže být napínavý a dokáže vtáhnout do příběhu. Extrémně cením jediný zvrat, který film obsahuje, ten mě dostal a vůbec jsem ho nečekal. Navíc je to udělané jinak než jeho výše zmínění kolegové a to se mi na filmu líbilo nejvíc. Tohle se prostě povedlo. Dobře natočený, dobře obsazený I zahraný, atmosféru si to drží a místy dokáže opravdu překvapit.

Trade (2007)

Tak tomuhle říkám silný film, small world může jít úplně do hajzlu. Tady nechybí vůbec nic. Film co chytí za srdíčko, nutí i uvažovat a občas pobaví. Takhle to má vypadat. Skvělé obsazení, skvěle zahráno, uvěřitelný příběh...

What Keeps You Alive (2018)

Extrémní tupost! Nesympatické postavy, extrémně stupidní chování postav, stupidní scénář..

Storm Warning (2007)

"What are you doing?" "Personal security!" Vyjížďka člunem se změní v horor a milenecký pár zažije noc na kterou nezapomene! Australský snímek Storm Warning si drží atmosféru od začátku do konce, trýznivý, psychologický (i fyzický) terror začne brzo a jen tak neskončí. Hold nemáš se vyskytovat na špatným místě ve špatný čas. Najde se pár klasických klišé, ale to nic nemění na faktu, že se tohle opravdu povedlo. Postavy jsou uvěřitelné, hlavně "ostrovní chátra" je úplně v topu. Gore hodně povedený I když je ho méně, ale vzhledem k počtu postav ve filmu to asi jinak nešlo.

Noc 12. (2022)

Na tohle jsem čekal dlouho a vyplatilo se. Francouzská,mysteriózní kriminálka s přesahem, která stojí za to vidět. Parádní kamera, hudba(!), skvěle vystavěné I zahrané postavy, parádní atmosféra, prostě topovka. Tady není o čem.