• Krátkometrážní

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Přestože na mě v prvním díle působil Piven místy hodně rozpačitým dojmem, tak mě to zatím neodradilo od sledování dalších dílů. Oxford Street jsem v Londýně několikrát procházel, ale vážně si nemůžu vzpomenout, jestli jsem šel i okolo Selfridges. No uvnitř jsem nebyl na 100%. Každopádně okolo Harrods jsem šel jen jednou a pamatuju si to dodnes. ___ Paradise od beebu jsem neviděl, takže tahle hlavní výtka mi nevadí. No, první sezónu asi dokoukám, ale jestli se počítá i s druhou, tak teda už beze mě.

Vládneme, nerušit (2007) (TV film)

Když si člověk pročítá držitele ocenění, nazvaného po jedné z největších osob naší novinařiny, často asi kroutí hlavou. Právě pan Tabery vděčí tomuto ocenění, dle mého názoru, hlavně své knížce "Vládneme, nerušit". Jakožto idealista jí s "Budováním Státu" raději ani nebudu srovnávat. ___ Samotný dokument docela hezky doplňuje knihu díky úlovkům z archivu ČT. A když už jsem u toho archivu. Proč tam není například i inscenace Šťastlivec Sulla?

Barva kouzel (2008) (TV film)

Můj klasický problém - viděl jsem Del Boye hrajícího Mrakoplaše (což je ale taky samo o sobě hodně vtipné - zasvěcení pochopí). To a celkově pomalejší rozjezd, neznačilo nic dobrého. Naštěstí se to postupem času rozjelo a druhá půlka už mě i hodně bavila.

Mrs. Brown's Boys (2011) (seriál)

Rozhodně nejsem jedinej, komu se při sledování Mrs. Brown's boys vybavil seriál Extras s jeho sitcomem "When the whistle blows." Tam si Andy stěžuje na produkci BBC, jak mu postupně přetváří jeho dítě. U MBB mi to přijde naopak. O'Carroll si například dokázal prosadit do obsazení rodinné příslušníky. Zbytek si je velmi podobný. Tedy paruka a jednoduchý humor, který se často ani nenamáhá s dvojsmysly. ___ Značné části publika to očividně stačí (například i letošní reprízu první série sledovalo více než 3 milióny lidí), ale že podlehla i porota BAFTAs ... bez komentáře. Abych jen nekritizoval, tak samotný O'Carroll svojí roli zvládá velmi přesvědčivě. No vždyť paní mámu Brownovou hraje už řadu let. Prý i test irské Mensy zvládl velmi dobře.

Moone Boy (2012) (seriál)

Tak nejdříve bych doporučil do zdejšího profilu připsat slovo Irsko. To tu teda hodně chybí. O'Dowda moc nemusím, ale tohle se mu docela povedlo. Nominace pro Rawlea rozhodně nebyla jen roztomilým gestem, ale zaslouženým oceněním. Sky prokazuje, že má nejen hodně peněz, ale i hodně odvahy. Připomenout můžu například jejich adaptace Pratchetta, Idiota na cestách, Bug Adama Buxtona nebo i letos úspěšné Hunderby Julie Davis (úspěch přičítám té odvaze a ne kvalitě). Jen tak dál a za chvíli se dostanou před CH4 a BBC. ITV bude vždycky kulhat vzadu.

Hranice stínu (2011) (seriál)

Jsou to poněkud slabší 4. Přestože Pauza je jednoznačně lepší než Nostalgie, tak seriálově je to u mě naopak. Tedy Wallander je jasně lepší než Shadow line. Herecky to není příliš jisté a to například i u hlavní postavy. Naopak příjemně překvapil Spall junior, kterého si přidávám do řady britských psychopatů po bok Hardyho Freddieho a Scottova Moriartyho. Pokud nebudete očekávat příliš (na rozdíl od vedení BBC), určitě budete příjemně překvapeni.

Stewart Lee - Carpet Remnant World (2012)

"To doposud nejlepší, co bylo o zbytcích koberců natočeno." _____ Tak takhle nějak by vypadal můj klasický komentář hodný čsfd a zdejších uživatelů. Ale jelikož si dokážu představit, jakou grimasu by vyvolalo na Stewově tváři mé hodnocení, trochu se tady rozepíšu. _____ [SPOILERY] Asi jsem nebyl jediný, kdo se zvědavostí čekal, s čím Stew přijde po 2. sezóně Comedy vehicle. Odpověď je, že s ničím. A to je přesně jeden z těch důvodů, proč jsem ochotný dát plné hodnocení. Protože Stew zase o něco více experimentuje a u mě mu to bez problémů prošlo. Vedle jeho klasických replik typu - "vážně chcete zrovna teď odejít?" a dělení osazenstva na intelektuální čtenáře Guardianu (mimochodem sedící vpravo) a zbytek - milovníky jednoduchých vtipů typu Boyle, Carr nebo odpozorovaných vtipů McIntyrea. Jenže tím, že tentokrát Stew "nemá vůbec nic", daleko více si hraje i se svými skalními fanoušky. Během CRW se tak nedočkáme tolika klasických opakovaček, ale daleko více pastí (jmenovitě například Stewartovo citování výroků po chycení Usámy nebo výroků Stewartových anti-fandů).

John Adams (2008) (seriál)

Famózní série TV filmů. Až mě mrzí, že u toho byl Budín s Peští a ne Praha. Ale kdo ví, jak by to u nás dopadlo. Hooper vypadá jako dobrá volba pro historické biografické filmy. Zajímavá byla kombinace Fujimota a Cohena, který má za sebou i spolupráci s Christopherem Morrisem (později s Hooperem King's Speech). Povedený casting hlavních rolí - Giamatti, Linney, Wilkinson, Dillane. Tom Hollander sice dostal jen pár minut a přesto jsem tam viděl sedět monarchu. Přestože některé události probíhaly ve skutečnosti jinak, celkový obraz vypadá velmi věrohodně. Určitě zapůsobí mnohem více, než knížka o americké historii, kterou jsem v mládí četl. Díky HBO, Hanksovi a spol. Chci vidět podobný seriál o vzniku Československa! Herci na to jsou, ale když si představím, že by to měla zastřešovat Nova, Prima, Jojka nebo Markíza ... snad ani ne.

Imagine (2003) (seriál)

Nostalgie při sledování toho "nejhoršího" z Buzzcocks se Simonem Amstellem.