• Krátkometrážní

Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad)

Určitě lepší než Zachovi stand-upy, ale vězte, že do mého hodnocení se projektuje styl humoru a sto pážat.

Alfresco (1983) (seriál)

Kdepak, tohle se nepovedlo. A ani se nedá mluvit o stagnaci, protože po Footlights Revue se jedná o pokles. Ben Elton tu prokazuje, že je lepším autorem než hercem. Bohužel tady tedy ne o moc lepším autorem (pozn. aut.: Ben Elton je autor například Mladých v Partě, Černé Zmije nebo Tenké modré). A pokud doufáte, že se to v druhé sérii zlepší, protože se do psaní víc zapojil i Hugh a Stephen ... tak nezlepší. ___ Ano, je to jedinečný zážitek, vidět toto uskupení herců pohromadě. Ale pro fanoušky je to svým způsobem i utrpení.

Tajemství rodu (2013) (seriál)

Viděl: Šíp, Freymannová, Viewegh, Fialová, Vávra, Preiss, Koller, Kostková, Halík, Banga,Voldánová ... Hanzlík, Donutil [POZOR! Vypadá to, že archiv ČT se chová podobně jako BBC iPlayer a jednotlivé díly jsou k přehrání pouze na několik dní.] 13 dílů na jednu sérii mi přijde moc.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Pomocný učitel národa v akci.

Copak bych vám lhal? (2013) (pořad)

Nádherná ukázka toho, komu všemu tady v ČR dávno ujel vlak televizní zábavy a teď si na ty svý plevelem zarostlý koleje zkouší koupit rovnou rychlovlaky. ____ Tak za prvé ujel samozřejmě České televizi. Po pádu komunismu došlo naštěstí i k pozvolnému konci různých estrád. Jenže co je nahradilo? Nic. Povedené projekty spočítáte na prstech svých rukou (Soda, 22, Manéž a sklepáci; s přivřením oka a ucha ještě Zeměkoule, Donutil a Hron). Za 20 let! Komerční televize ani není třeba komentovat. ____ Vlak ujel i samotným bavičům a komikům. Tím, že televize raději opráší archív, vznikalo tu jen velmi málo nových pořadů pro nové tváře. Dá se říct, že šanci dostávají až se zařazením pořadu Na Stojáka na HBO. To jak s tím pak naložili třeba Koko Tv, to už je zas jiná věc, velice smutná. ____ V neposlední řadě ujel vlak divákům. Těm, co si tu stěžují, že podobný pořad patří na komerční televize. To je přece dávno vyvrácená věc. Stačí zmínit Monty Pythony, Bottom nebo třeba Little Britain. Vše kontroverzní, odvážné a schválené veřejnoprávní BBC. Panelové pořady jsou sice specifické, ale taky tu máme příklady dlouholetých Shooting Stars nebo Buzzcocks (opět BBC). ____ No a pak to má takovýto výsledek. ČT sice koupí práva na osvědčený pořad WILTY od BBC (nebo spíš od Endemolu). Jenže nemůže zároveň koupit oblíbené profesionály Brydona, Mitchella a Macka, že? A tady se ukazuje ten amatérismus a nepochopení. V britské verzi se vám totiž v každém díle sejdou minimálně 4 profesionální komici. V české verzi nenajdete žádného v roli moderátora, mezi kapitány a v prvních 2 dílech ani mezi hosty. Vzniká tak klasický český paskvil, který místy až připomíná Celebrity Juice. A to je vážně škoda. ____ Pokud jsem ovšem dal české Partičce - která britské WLIIA nesahá ani po kotníky - 2 hvězdy, tak tady to bude podobné. Ze soucitu za 2. ____ Asi něco obecnějšího o prolínání českého a britského humoru napíšu do deníku, protože tohle mě docela nadzvedlo.

The Larry Sanders Show (1992) (seriál)

Ten obdiv pro Larryho chápu a je zasloužený. Nápad je to opravdu výborný. Nějak se do toho ale zatím nemůžu dostat. Dám si několik měsíců pauzu a za čas se k němu zkusím vrátit.

Zlatý Glóbus 2013 (2013) (pořad)

Doubleacty mám hodně rád, takže jsem uvádění Tiny a Amy uvítal. A holky nezklamaly. Což je paradox, protože bohužel nezklamaly ani ty "druhé holky" - Girls. Sotva jsem rozdýchal glóbus pro LD, tak přišla další rána v hlavní kategorii. Ale vlastně jsem za to vděčný, protože se jen potvrdilo (po výhrách Modern family), že nikdo, ale absolutně NIKDO z celého HFP nemá ani špetku toho příslovečného smyslu pro humor.

The Saturday Night Armistice (1995) (seriál)

Na tenhle pořad jsem si vzpomněl při dnešním volebním speciálu. Představte si, že by zároveň se studiem Moravce (na ČT 24) běželo další studio na ČT 2. Jenže by ho uváděl Čtvrtníček a průběžné výsledky by zasvěceně komentovali například Vávra se Šteindlerem. Něco na tento způsob se odehrálo v UK 1. května 1997. Troufla si na to BBC právě spolu s týmem Saturday Night Armistice. Klobouk dolů před tím, jak si poradili s tím tříhodinovým maratónem.

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Přestože na mě v prvním díle působil Piven místy hodně rozpačitým dojmem, tak mě to zatím neodradilo od sledování dalších dílů. Oxford Street jsem v Londýně několikrát procházel, ale vážně si nemůžu vzpomenout, jestli jsem šel i okolo Selfridges. No uvnitř jsem nebyl na 100%. Každopádně okolo Harrods jsem šel jen jednou a pamatuju si to dodnes. ___ Paradise od beebu jsem neviděl, takže tahle hlavní výtka mi nevadí. No, první sezónu asi dokoukám, ale jestli se počítá i s druhou, tak teda už beze mě.