• Thriller

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Od začátku z toho čpěla obava z klišovitosti podprůměrného humoru a one man show Miroslava Donutila. jsem velmi ráda, že se nic z toho nenaplnilo. Celkem slušně postavený děj, bez křečovitého humoru a když už už čekáte nějaké zapeklité klišé.....nedojde na něj. Scénárista je patrně velmi dobrý bruslař, protože z oprátky, kterou si na sebe upletl vybruslil jak Verner a ještě s medailí. Žádná třeskutá sranda, prostě biják, co pobaví a víc jsem od toho ani nečekala.

Expendables: Postradatelní (2010)

Akční hrdinové osmdesátých a devadesátých let pochopili, že nelze tuto éru obhajovat s poker face nepochopeného umělce a šli na to po svém a střelili do vlastních řad. pro fanoušky, kteří na akčních filmech se Slyem, Arnoldem a Brucem vyrostli, to je velmi příjemná a koukatelná třešnička na dortu. minimálně se nad hláškami pobaví víc než ti, kteří na akční podívané nevyrostli. A pro fanoušky mladší a méně zdatné je tu Jason Statham. Kdo neviděl ani Kurýra, pak postradatelné vynechte uplně, nebude se vám to líbit . Nedávám pět hvězd za to, že by snad šlo o neotřelou artovou sondu do duše hrdiny, ale za báječnou podívanou, která přesně ví, kdo je její fanoušek.

Kandidát (2013)

Velmi dobrý snímek. Napřed jsme se všichni hrdě těšili na první přímou volbu prezidenta, aby nastoupilo rozčarování a nepoučitelnost nasměřovala národ k vodňanskéu kuřeti. Kandidát zkrátka sedí ja zadel na hrnec. Bavil mne od začátku až dokonce. Mělo to koule, vtip, napětí i svižné tempo. Svou absurdní realitou se stal snímek skutečně uvěřitelným a paradoxně tragikomicky nastaveným zrcadlem nám i jim.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Vzhledem k tomu, že nesleduji hokej a tudíž mi nic neříkají fanynkami obletované obličeje, mohla jsem se soustředit na zbytek filmu. Pardon, žádný zbytek neexistuje. Něco času jsem strávila hledáním pointy, pátráním po alespoň trošce příběhu. Nic. Prostě nic. Málem bych zapomněla na humor. Ale režisér se s ním ani nezaobíral,tak proč bych ho měla mít na paměti já. Klišovité, hloupé a nekoncepční. Tohle se ani k žehlení na sobotní odpoledne nehodí.

Red 2 (2013)

Geronti z Hollywoodu si užili jak na Matějské pouti. Krom toho, že o špionáži a vztazích vědí fakt hodně. Láska kvete v každém věku a neprochází žaludkem, ale nukleární zbraní. Namísto předváděčky hrnců si senioři užili několik světových metropolí, zabili šmejda všech šmejdů a hajdy domů. A to nemyslím vůbec ale vůbec jízlivě. Bavila jsem se. John Malkowich báječně sekunduje Bruce Willisovi. Snědé Catherin Zeta Jones s klidem věříte ruskou kontrašpionku a Hellen Mirren je v těžké palbě kočkózní, že leckomu z pánů ukápne lačná slina. Taky bych si chtěla takhle užít důchod. Arnold se stallonem se nedávno pokusili trošku sestárnout se ctí a nakopat těm mladejm zadel. Bohužel, ztráty byly na všech frontách a zůstaly jim tam i koule. Jestli se rozhodli uznat, že mají zase blíž stát se hnědým uhlím, udělali to s pompou a jak nejlépe mohli.

Revival (2013)

Když jdete do kina na český film, nelze se plácat od zdi ke zdi. Bu´d zažijete brutální propadák, nebo biák roku. A na A. nellis jse se vyloženě bála. Zbytečně. Mile překvapila. Komedii si tedy představuji jinak, ale bylo to víc než lidské. Nepotřebuji řešit uměleckou stránku, psychologickou hloubku nebo řešit tvorbu autorky v kontextu díla. I přes vynikající herecké obsazení měl příběh na čem stát a co říct. Určitě příjemná letní zábava.

Osamělý jezdec (2013)

Piráti z Karibiku ve své westernové podobě. Dokonce si tvůrci neodpustili ani "piráta" s paraplíčkem, což začínám považovat za režisérovu úchylku a moná by si s tím měl někam dojít. Nicméně, proč nevydělat ještě pár dolarů na něčem, co zkrátka funguje. Hudba skvělá, obsazení dokonalé, vtip střídá napětí, proč to měnit. Přechod mezi tradičním westernovým infernem a karibskou taškařicí je však poněkud hrubý a diváka násilně vytrhuje z lajny. I přesto má film čtyři hvězdičky, protože prostě baví, Johny Depp nezklamal, ba právě naopak. Nakonec i pro ty, kteří tápou nad uměleckým záměrem tvůrců, tito zanechali jasnývzkaz v podobě koně a vychýlené přírody, jak to vlastně mysleli. Prostě jasná jednička letní sezóny pro ty, co nechodí do kina mudrovat nad nesmrtelnost chrousta ve třech dějstvích, ale relaxovat.

Podfukáři (2013)

Užila jsem si svižnou akční podívanou s neotřelým nápadem. jenom bych chctěla, aby scénárista spřádal nitky trochu jemněji a vodil mne jako diváka v rukavičkách. Cítila jsem se jako trabant, kterého někdo ne tlačí, ale kutálí. Škoda, mohla to být skvělá show,ale někdo odflákl dialogy a konstrukci celého toho úžasného představení. Když už se zdálo, že je divák ve vleku a nakonec zapomene na drobná zakopnutí v první půlce, použije tvůrce namísto třešničky na dortu jen pěkně jetou pecku.Ale i tak to bylo svižné, dobré a v okurkové sezoně osvěžující jak mojito.

Zambezia (2012)

Kde já už jsem tohle viděla?.... už vím, Top gun. Jenom si za ledi dosaďte ptactvo. Vsadím se, že si děti vzpomenou, až za pár let budou slzet nad Tomem Cruisem. Jinak pěkně animovaná barevná ubreptaná pohádka tak, jak to amíci zkrátka umějí. Pokud se Vám tenhle styl líbí, je to sázka na jistotu. Co také chcete pořád vymýšlet, že.

Habermannův mlýn (2010)

Do učebnic jsme si namalovali historii černobíle a tak bylo nutno učebnice překopat a natočit něco...bílo černě. Od milionkrát zpracovaného tématu silného jak hovězí vývar jsem čekala kulervoucí příběh, rozporuplné postavy a husí kůži. Konal se jen jako vždy skvělý Roden a jakási plytká povídka, které někdo ukradl konec. Ale věřím, že se to dobře prodává do kin v Německu.