• Krátkometrážní

Leviathan (1989)

Zkombinujte Vetřelce, Propast, Noc oživlých mrtvol a Červeného trpaslíka a získáte tuhle béčkovou sci-fi. Sice se nebudete asi bát tolik jako s Rippleyovou (přeci jen když dva dělají totéž není to nikdy totéž), doporučuji ale obzvlášť už kvůli oživlé nožičce nebo jako odvykačku, pokud jste si v poslední době příliš oblíbili vodku.

Věrný pes Čiko (1987)

I když bych často za provedení dala i tři hvězdičky, i když to často balancovalo na hranici kýče, námět byl opravdu silný a tvůrcům se to ošemetné kýčem a srdcerivným laciným dojákem zavánějící téma podařilo tak nějak dobře vybalancovat, že film nelze v podstatě hanit. Pířvlastky "pěkný, hezký, kráásný" filmu sluší lépe než "dobrý, skvělý či výborný". Přesto si zaslouží pět hvězd. Divácký zážitek, který budu vstřebávat ještě hodně dlouho.

Fidel (2002) (TV film)

V rámci televizního hranýho dokumentu dost dobrý, kdyby to bylo do kin, no, tak taky dost dobrý. Není nad to se podívat Fidelovi pod vousy i když si stejně myslím svoje. Fakt, že to natočili amíci se prostě nezapře. Na druhou stranu obsazení hispánských herců hovořících anglicky ovšem s rozeznatelným "heavy" španělským přízvukem se mi hodně líbil. Na DVD donutím podívat se všechny svoje kamarádky, než odjedeme na Kubu. Stačí to jako hodnocení?

Muž ve stínu (2010)

Smekám celou hlavu se vším nad ní i pod ní. Brilantní thriller. A pokud se vám náhodou stane že si občas začnete být nejistí pravděpodobností (častý nešvar tohoto žánru) - u Pollanského se toho příliš bát nemusíte. A napjatí budete do poslední vteřiny! Pět hvězd za skvěle vybudovanou atmošku, prostředí, herecké výkony. Tenhle biják je prostě špica

Mladí srdcem (2007)

Akorát je mi trochu líto těch důchodců u nás, kteří mají úplně jiné myšlenky...

V prachu hvězd (1976)

Ač scénář dost pokulhává, občas i herecké výkony, výprava tohohle snímku je naprosto neskutečná! Nádherné kostýmy, skvělé kulisy. A sexy je tenhle filmeček taky dost. Bezesporu zapadený klenot, který odporúčam každému scifistovi.

Užívej si, co to jde (2009)

Měla jsem strach, že budu z nového filmu Woodyho Allena zklamaná, a tak jsem s jeho zhlédnutím dlouho otálela. Nejsem, je skvělý. Škoda, že jsem tak dlouho otálela!

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Pro fanouška Boba Dylana to musí bejt fakt bomba. Pro ty ostatní si Haynes schopně zaexperimentoval a dopadlo to jak to dopadlo. Zajímavej feeling, ale znova mě na to koukat nikdo nedonutí.

Oáza (1972)

"Přežil jsem to jen já a Olda. Viděl jsem, že smír s fašismem není možný." Tak ten konec pánové, ten byl hodně vynucený. Jinak skvělý film.

Šestiraňák (2004)

Takový anglický pábitel, kterému byste nejradši rozbili držku. Skvělý film! (Smutný příběh se skvělým flashbackem s explodující krávou :))