• Krátkometrážní

Modrý blesk (1986) (TV film)

parádní televizní béčko plné napětí. o dobrodružství tu není nouze, slovutný hlavní hrdina i nepřekonatelný záporák jsou sympaticky "malé ryby" (i když pošetka hlásá jinak), pročež se chovají na akční hrdiny nezvykle debilně (psychologický realismus?). nechybí lovestory a skvělý 80's feeling (který jako vždy dýchá především ze zvukové stopy). grády tomu dodává český dabing, který bohužel stírá rozdíly mezi americkou a australskou výslovností angličtiny, z které film v původním znění evidentně hodně těží. bohužel česká levná edice nabízí jen náš dabing, takže se divák může jen domýšlet a klepat si na čelo co těm hrdinům hrabe, když přece mluví všichni stejně. škoda. Australskej filmů u nás moc není, takže super aspoň za tenhle

Fotograf smrti (1990) (TV film)

Poněkud matoucí úvodní sekvenci a vyšinuté záběry brzy nahradí kvalitní drama uvnitř (odsouzený) i vně (fotograf) cely smrti. Nechá dostatečný prostor i pro vaše mozkové závity, což je dost příjemné (i když tak občas vzniká prostor spíš než pro domýšlení pro tápání). Ten prostor tam bohužel zůstane i po skončení filmu (ovšem hlavní linie se dokonale a báječně nehollywoodsky uzavře), proto "jen" čtyři hvězdičky. To ale rozhodně ničemu nevadí, naopak to filmu spíš prospívá a ponechává prostor pro interpretaci. Asi jako když si přečtete povídku místo románu.

Pěsti smrti (1976)

To je poprvé, co jsem viděla kung-fu hrdinu ve filmu pařit. Extra bonus za zajímavě provedené zlomení vazu v závěru a brikuleskní hudební téma, které z mozku nevymlátíte příštích pár ... let? A samozřejmě Jackie ještě před operací očních víček!

Pevnost (1983)

O Pevnosti jsem si vždycky myslela, že je kvalitně nezfilmovatelná. Mannův počin mě příjemně překvapil. Je jasný, že v adaptaci tak objemný knížky je třeba něco vypustit - což bohužel dost ubralo na faktoru strachu - ty hlavní věci ale Mann podchytil dost schopně. především se mu podařilo geniálně vykreslit atmosféru, hudba taky naprosto sedla, ti kdo nečetli předlohu možná trochu víc museli namáhat mozkové závity, o to větší potěšení z celku ale museli mít. A jako bonus pár skvělých 80s laserových efektů a trvalá slečny Cuzové pro milovníky 80s béček. Pevnost by bylo určitě nádherný zfilmovat jako minisérii.

Nestyda (2008)

Ale jo, celkem vtipné, první hodinu bych označila za dobrou. Asi v půlce sice bylo takové období, kdy jsem měla pocit, že film jde do kélu, když hrdinův vztah s postarší zpěvačkou hodně zpomalil tempo snímku, pak se to ale zase trochu rozjelo. Celkem příjemný film. Jen škoda, že ke konci dostal hodně prostoru chlapeček, kterému občas "nebylo moc rozumět", když mluvil. Díky tomu nám nejspíš unikla i pointa filmu, protože jeho závěrečné hlášce nikdo z osazenstva našeho obýváku nerozuměl. Místo katarze zůstal jen rozpačitý pocit, přesto jsem se nejspíš dobře bavila.

Fidel (2002) (TV film)

V rámci televizního hranýho dokumentu dost dobrý, kdyby to bylo do kin, no, tak taky dost dobrý. Není nad to se podívat Fidelovi pod vousy i když si stejně myslím svoje. Fakt, že to natočili amíci se prostě nezapře. Na druhou stranu obsazení hispánských herců hovořících anglicky ovšem s rozeznatelným "heavy" španělským přízvukem se mi hodně líbil. Na DVD donutím podívat se všechny svoje kamarádky, než odjedeme na Kubu. Stačí to jako hodnocení?

Mladí srdcem (2007)

Akorát je mi trochu líto těch důchodců u nás, kteří mají úplně jiné myšlenky...

V prachu hvězd (1976)

Ač scénář dost pokulhává, občas i herecké výkony, výprava tohohle snímku je naprosto neskutečná! Nádherné kostýmy, skvělé kulisy. A sexy je tenhle filmeček taky dost. Bezesporu zapadený klenot, který odporúčam každému scifistovi.

Pozor, obří žena! (1993) (TV film)

Kdyby ho v závěru místo toho rozmázla, bylo by hvězdiček pět. Vtipné, vkusné. Tleskám poctě padesátým létům a jejich béčkovým filmům zasazeným do postfeministického kontextu!

Ohňostroj (1947)

to Slarque: bylo mu dvacet (že mu sedmnáct uváděl na svou obranu, aby "pervezita" filmu nebyla tak "přísně posuzována"). ale i tak