• Krátkometrážní

Pozemšťan (2007)

dobré téma, zabíjí dabing, kéž by to nenatočili američané, kteří jsou posedlí vírou v boha (u konverzačního dramatu je neustálé nové kladení stejných otázek, na které bylo mezitím uspokojivě zodpovězeno, jinými slovy, poněkud ubíjející). Samozřejmě že pokud vám někdo řekne že žije 14 000 let, tak vás asi bude nejvíc znepokojovat, zda ten inteligentní člověk kterého velmi dobře znáte není náhodou bezvěrec... námět a téma super, provedení pokulhává ale uspokojivé, pořád jde o celkem inteligentní zábavu navádějící západního člověka k zamyšlení o podstatných věcech

Interview (2014)

Bylo by pěkné žít chvíli v New Yorku, ale z těch Američanů mám obavy. Nebo že jim na hlavu přistane nějaká atomovka. Jinak standardní řemeslně dobře provedený americký sračkoidní zábavní film. režijní provedení 100%, scénář 70%, herecké výkony 90%, spousta levných fekálních vtipů, seximus, rasismus, homofobismus, štěňátka, bezmozky. Silný dojem zanechal Kim, který je vykreslený jako nejkomplexnější a nejzajímavější postava. Zajímavé. Kdyby přežil, mohli by natočit druhý díl bez Franca hehe.

Cherry 2000 (1987)

ta správná podívaná kterou očekáváte od osmdesátkového béčka včetně fajn hlášek, upnutých legín a vysokých blondýn. Sci-fi, jehož hnacím motorem je romentika hehe.

Amblin' (1968)

velmi dobré, velmi hravé

Francouzova milenka (1981)

Když o tom ten Seymour Chatman tak hezky píše, tak se na to člověk taky musí podívat. Neznalá předlohy, požívám tento snímek jako vhodnou zábavu na nedělní odpoledne. City a Romantiika

Každodenní vzpoura (2013)

film má úžasný trailer, světlé chvilky má i film, který je dobrý, ale mohl by být kondenzovanější. traileru bych dala pět hvězdiček, film už byl na mě moc (málo), ale věřím že v rámci celého projektu i s webovkama a seriálem a tak dále dává smysl.

Poslední zůstává (1996)

Tak co, kdo je větší drsňák, Bruce Willis nebo Clint Eastwood? A kdo je drsnější režisér? Jiná doba, jiný kvéry, stejnej příběh a víc sexu. Pro hrst Willise navíc a samuraj říznutej noirem. PS: mohli si nechat víc záležet na zvukové stopě, kterou celkem posrali dobovou atmosféru, na kterou si jinak snímek vizuálně "hraje".

Nevědomí (2013)

příjemný, předvídavý, vizuálně dokonalý a oku lahodicí film. pro někoho to může být ekvivalentem nudy, pro jiného příjemně stráveného lenošivého odpoledne, při kterém vypne mozek. 110% americký film, který má hlavně vypadat dobře a nikoho (čti amíky) nenaštvat

H2O (1929)

"Mnohem radikálněji v práci s odlesky na hladině vodního živlu pracoval průkopník americké abstrakce Ralph Steiner ve svém filmu H2O (1929), v němž odkrývá proces abstrakce, když od reálných záběrů vodního živlu postupuje k odleskům a stínům na hladině, které vrcholí v ryze abstraktních obrazech, v nichž je kamera "vstřebána" texturou vody a tvary zjevujícími se na hladině." (Martin Čihák, Ponorná řeka kinematografie. NAMU, Praha 2013. s. 117/118) http://www.youtube.com/watch?v=p4muinY8Q9M