• Thriller

Předpověď lásky a počasí (2022) (seriál)

Po zrychlení na 1,75 nebo 2,00 se na to dá mnohem lépe dívat,  díly jsou příliš dlouhé,  často se nic neděje a postavy se na sebe klidně 4 minuty dívají a nic neříkají. Za mě docela propadák,  jako nefanouška počasí mě ani nebavilo, jak v každém díle bylo hlavní temou počasí (koukám na romantickou komedii ne na předpověď). Hlavní pár byl takový... pokulhávající,  Min-yeong nemá žádné emoce, necítím chemii,  necítím jakékoliv štěstí které by prenasela na diváka když je šťastná,  taková prázdná nádoba která nemá jak zaujmout.  Song Kang byl o něco lepší,  na začátku se mi hodně líbil,  bezstarostný, zábavný a na diváka to dokázal přenést později se ale ukázaly jeho nedostatky a problémy v minulosti a jeho hraní šlo těžce z kopce.  Na konci mě mnohem více bavil vztah druhého hlavního vztahu a hlavní meteorolog, vztah její sestry se mi zdál hodně zbytečný.  Znovu bych se na to už nepodívala,  nespíš to může bavit fanatickeho fanouška do počasí ale pokud hledáte romanťarnu tak hledejte jinde, tady po ní není ani stopy.

Čmuchalové (2023) (seriál)

Úžasné,  díly se nevlečou,  boje jsou správně krvavé, úžasní herci.  Malinko mi to připomíná Weak hero class (neskutečně krvavý boj, trojce přátel,  pomsta), ale Weak se mi zdá lepší.  Po dokoukání nemám žádný potěšující pocit z dobře odvedené pomsty,  konec byl příliš urychlen, že ho člověk nestíhá pobírat.  Začátek byl vážně dobrý, 6 díl byl... dech beroucí ale potom to jde celkem z kopce. Je to dobré ale ne natolik abych se někdy v budoucnu dívala znovu. Zároveň to ale není ani ztráta času,  takže doporučuji.

Meomchugo sipeun sungan : eobauttaim (2018) (seriál)

(SPOILER) Je to fajn, Michaele zbývá 80 dní života náhodou se ale setká s jedním mužem, se kterým se její čas zastaví,  rozhodně se ho proto svést, to se jí tak nějak podařilo a stala se jeho řidičkou.  Pár dílů sledujete jejich dokonalý vztah, kdy ona mu řekne o hodinách, on ji uvěří a vezme k sobě domů. Mezitím se celou dobu připravuje na muzikály a náhodou se společnost jejího přítele rozhodně najmout proslulého muzikálové režiséra, mezitím se rozvrací vztah hlavního herce a jeho snoubenka (kterou si nikdy nechtěl vzít a vlastně s ní byl jen kvůli rodině,  ona je na něm ale závislá a rozhodně se mu udělat peklo ze života) takže se spolčí s režisérem a do muzikálu najmout slavnou herečku, která je "náhodou" bývalá přítelkyně hlavního hrdiny. Pár dílů vidíte, jak se hlavní hrdina "hroutí " z jejího příchodu,  protože ho opustila bez jediného slova a v něm se utváří jakási posedlost zjistit její důvod.  Mezitím si Michaela všímá,  že se její hodiny začínají přičítat, po nějaké době si uvědomí,  že její hodiny se přičítají,  protože bere čas jejímu příteli. Proto se s ním několik dní nevydá, lže mu aby ho ochránila a je tam několik zbytečných hádek, bývalá snoubenka dělá hloupá rozhodnutí,  hlavní pár se miluje ale zároveň nemohou být spolu. Michaele se daří v získávání muzikálu a nakonec... vy coste viděli víte, vy co ste neviděli tak se podívejte:D .. asi bych byla i spokojenější s koncem jaký se dal předpokládat než s tímhle na sílu happy endingem jaky nedával smysl. I tak ale velmi slušné,  užila jsem si i chvíle kdy nacvicovali představení,  songy byly dobré,  herci tak nějak sympatický ale měli zbytečně moc problémů, tajností a krizí.

Pomsta druhých (2022) (seriál)

Sledovala jsem s rodinou a po asi 5 dílech mě to přestalo bavit,  zápletka je jednoduchá a zbytečně to protahuji... kdyby byl seriál o polovinu kratší tak to vůbec nevadí ale i tak asi doporučuji? Ostatní byli spokojení,  mě to neuchvátilo.

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Dost mě to bavilo, příběh je inspirovaný skutečnými událostmi,  sympatičtí herci a dobře pošahaný hlavní záporák. Je mi líto,  že ho policajt nechal odsoudit podle zákona a nenechal ho zabít gansterem. Chápu,  pokud je to vážně třeba na 90% inspirované pravdivými událostmi,  dává smysl, že policajt musel jít podle zákona na druhou stranu se mi to nelíbilo. Policajt celkově neměl moc prostoru aby si ho divák zamiloval,  všichni z něj dělali idiota a neměl respekt,  ganster měl zajímavou osobu, ačkoliv sám se krve nebál, hnusilo se mu bezdůvodně zabíjení.  Jak jsem napsala, je to dobré krimi, příběh se nevleče, záporák je vykreslení úžasně, policajt je "vpoho", ganster je úžasný.  Konec bych si představovala jinak i tak ale 4/5

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Mínusy - hrozně dlouhý, uřvaná rodina hlavní hrdinky, hlavní hrdinka není ani hezká, chytrá, roztomilá ani žádným způsobem zajímavá, většinu času se chová jak uječený fracek co zkazí úplně všechno. Chvilkama mě víc zajímal příběh tý její kámošky a toho kluka z F4. Neměla jsem jediný důvod jí fandit. Celý je to postavený na typickém klišé, kde je holka chudá a k ničemu ale všichni jí chtějí a potřebujou.. Plusy- hezký OST - Stand by me (SHINee), hezký mužští herci - ten "děvkař" a hlavní hrdina, kámoška hlavní hrdinky a sestra hlavního hrdiny byly sympatický, je to úsměvné a zábavné ale i přesto ve mně spíš převyšuje pocit, že je to zbytečně dlouhé.  Pokud se chcete dívat doporučuji to mít zapnutý na 2× rychlosti, díly se potom tolik nevlečou a nemusíte tam koukat 3 minuty na lidi co nemluví.

Prostě báječní (2022) (seriál)

Příběh je úsměvný, veselý, milý ale nemůžu je zbavit pocitu, že trochu jednoduchý. Nechci tím samozřejmě říct, že je toto kdrama hloupé! To né, vlastně se mi dost líbilo jen je téma módní průmysl malinko jednoduchý až pohádkový. Vím, že osoby se stejným životem jako hlavní hrdinové existují ale pro mě osobně je to nereálné. Jinak se mi to ale moc líbilo! Minho je úžasný herec a už od začátku jsem mu fandila, hlavní herečku jsen viděla už v Roboti aniya (seriál) (2017) kde jí to vzhledově sice slušelo víc ale jinak byla stejně sympatická, jejich dva společní přátelé byli sympatičtí podivínci, kteří se mi hned na začátku líbili! Jsem popravdě dost spokojená, pokud chcete jednoduchý romaticko komediální příběh s roztomilými herci tak doporučuju:D

Alchymie duše - 빛과 그림자 (2022) (série)

První série měla víc "ikonických" a zábavních chvilek, tady to spíš fungovalo na chemii hlavních postav a zabíjení duší. Obě série jsou dobré, na hlavní herečku v 1.s jsem si dlouho zvykala kvůli jejímu nevšednímu chování a vzhledu, teď mi chybí. Na Bu- Yeon jsem si teď taky docela zvykala protože je sice krásná ale nemá v sobě charisma jaký měla Modeok. Obě slečny jsou moc talentovaný a popravdě ani nevím, jestli jsem Naksu team nebo Mudeok team (:D) protože obě herečky role zvládly úžasně. Lee Jae-wook (Uk) konečně mohl ukázat jaký potenciál v sobě má, do teď byl známý jen z Nikdo (seriál) (2019) přičemž tam měl docela nesympatickou postavu kterou moc lidí nemělo rádo, teď ale konečně dostává úspěch a pozornost jakou si zaslouží. Celkově se mi všechni herci líbili, zaporáci byli na facku kladné postavy jste si rychle oblíbili. Příběh je originální, napínavý a akční u kterého jsem se alespoň já vůbec nenudila. Díly nemusely být tak dlouhé a nějaké scénky by nemusely být tak protahované ale ve finále to neškodí. Klidně bych se koukala i na 3 sérii pokud by byla :D i když ani nevím jestli tam je možné ještě něco vymyslet aby se dalo pokračovat. Ost se mi taky moc líbilo. Za mě je Alchemy of Souls nejlepší fantasy- romatický kdrama 2022...

Ghost in the Shell (1995)

Moje první anime takže z toho mám lehce smíšený pocity a mám pocit, že se na to budu muset v budoucnu podívat ještě jednou abych to pořádně zpracovala. Je to typ filmu na jaký absolutně nejsem zvyklá ale.. líbilo se mi to..asi :D. Má to hlubokou myšlenku, je to poetický a chápu proč se to zařadilo mezi nejoblíbenější anime Jonghyun-a. Má to hlubokou myšlenku, která je až depresivní -? Není to špatný.. zpracovaním to vypadá dobře, japonština zní fajn jen mě úplně nenadchla hudba.. ale tak to je můj osobní názor, nejsem zvyklá na j-pop ( patří to tam -? Nevim ale chápeme se) upřímně jsem ráda, že je to první anime které jsem viděla, do teď jsem měla představu, že anime jsou jen takový ty Uwu, cute prsatý girl s erotickým konceptem ale vidím, že anime je i dost hluboký a vážný.. doporučuju, solidní 4 hvězdy si to určitě zaslouží.  Jsem malinko zmatená z konce ale jak jsem psala, budu si to muset nechat projít hlavou a třeba se na to podívat znovu.

Radši kluci než kytky - Epizoda 1 (2009) (epizoda)

Už chápu tvrzení, že korejci jsou uječený. A souhlasím s tím, v letech pod cca 2015 byla korejská tvorba dost emočně založená a malinko mě to štve. Zvuk je hrozně špatně zvládnutý a to její/jejich ječení mě zabíjí..