• Thriller

Kjóso no musume (2022) (seriál) odpad!

První 3 díly = kopie The Girl from Nowhere,  Nanno jsem nedokoukala takže nevím, zda jsou i ostatní díly podobné ale z toho co vím,  tak toto je 1:1. 4+ díly jsou spíš o minulosti a záměrech japonské Nanno, které by možná mohly být zajímavé, ale kvuli jejímu chování a dost nezodpovezenych otázkám,  není důvod ji fandit.  Mužský hlavní hrdina se do ní po týdnu bezhlavě zamiloval a všem blízkým (díky její manipulaci) ublížil, takže nebyl jediný důvod mu fandit taktéž.  Nejsem si jistá,  jak to ohodnotit, začátek byl v pohodě i přesto,  že to byla zrychlení verze jiného seriálu,  konec je neskutečně prvoplánový, hloupý a předvídatelný, zbytek je takový "eh", nijak zvlášť nezabavý zároveň to ani tolik neurazí, i přesto ale nedoporučuju:D.

Tsuiraku JK to Haijin Kyoshi (2023) (seriál)

Seriál jsem si pustila spontánně v 21 hodin a až do 00 na něj čučela (celkově má 3 hodiny a 36 minut) a jsem za to ráda,  seriál během 9 dílů hezky zpracoval téma sebevražda a spíš než bolest, jakou sebevrah prožívá,  je nám ukázán strach, který zažívají blízcí sebevraha,  strach jít spát a nevědět,  jestli milovaná osoba nebude ráno mrtvá,  strach který je obklopuje kdykoliv s danou osobou nejsou a neví,  zda se právě nepokouší zabít, strach z jakékoliv nepříjemné situace jaká by mohla zapříčinit zhoršení nálady (začátek školního roku, pohled na bývalou lásku která slečnu odmítla). Jediné mínus byla samotná slečna a její budoucí kamarád,  úplně chápu, že to mají být introverti co neumí komunikovat ale míra jejich neschopnosti byla až bolestivá.  Navíc mě docela štvala i jednoduchost slečny,  která nebyla schopná pochopit ani ty nejvíc jasné náznaky. Naopak me ale bavil učitel,  hodný chlap, který dělal vše jak nejlépe dokázal a měl zajímavou backstory.  Celkově to hodnotím silných 8/10, téma,  zpracování,  lifestory, pouze 4 důležité postavy, délka dílů na jedničku. Školačka+spolužák a jejich chvíle =-2 body dolů,  nezajímavé,  zbytečné,  neovlivnilo ani neposunulo zásadně děj.  (Spoiler: to jak tomu učitelovi furt vykala a nazývá ho učitelem mi dávalo neskutečný vibe wattpad příběhů na téma **dominantní učitel** (T_T)

Red Band Society (2014) (seriál)

Nejsem unesena z postav tolik jako z příběhu.  Upřímně mi tam nikdo nebyl nějak zvlášť sympatický, protože každý z nich měl své mouchy ale přesto to všechno fungovalo tak, že jste jim přáli to nejlepší a všechny pocity zažívali spolu s nimi. Upřímně si mě ale nejvíce získal ten malý kluk, obě sestry a Kara, všichni byli napsáni dobře jen upřímně nevibuju ten hype okolo Emmy (ať už v seriálu či na tt). Každopádně je to ale úžasný seriál u kterého mi je vážně líto, že skončil tak otevřený... chápu, bylo tam "oslavování " anorexie, ale kdyby se všechna takováhle témata začala takhle zakazovat (což se stalo třeba i u Nenasytná- taky zrušili připravení dalších epizod) tak bychom zachvilku byli zpátky v době, kdy nikdo nemůže říct nic o ničem a nikom.  Každému rozumně smýšlejícímu dojde,  že ppp není sranda a ten, kdo do ní chce spadnou, spadne tak jako tak, ať už díky Emmě nebo díky fejkovym influencerkám, co si vyfotoshopovávají fotky na insta.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Po přečtení recenzí jsem čekala něco neskutečně špatného,  opak byl ale pravdou. Chápu,  člověk co Fnaf éru zaspal asi nepochopí vlastně vůbec nic ale já na fnaf vyrůstala,  pamatuji si, jak jsme to ve třídě vždy hráli o přestávkách a všichni se klepali jak blechy. Fnaf není hra ani film o krvi, fnaf je o atmosféře, o jumscares (kterých teda mnoho nebylo ale i tak ty co byly, byly fajn). Myslím si, že se více hodí žánr thriller nebo mystery, od hororu to má docela daleko.. I když, když teď vidím novodobé horory které jsou mnohdy ještě slabší než toto tak se to asi za horor považovat dá.... každopádně,  jako člověk co byl v letech cca 2016-18 aktivním hráčem Fnafka, zároveň ale i člověk co nezná moc podrobné lore (viděla jsem pár videí,  a všechno co se ve filmu stalo loru tak nějak odpovídá) nejsem vůbec zklamaná.  Prostě dobrá adaptace hry, která trendovala pár let zpátky,  má neskutečnou základnu fanoušků a až na pár robůtků vlastně nemá nic tak úžasného.  Scénář je napsaný dobře,  všichni se tam chovají normálně a jejich chování se dá pochopit, nejednaji hloupě a celkově po této a herecké stránce je to dost dobré.  Pizzerie a roboti... souhlasím že chvilkama z robůtků strach nešel,  hrozně se drželi původních děl a prostě mi tam něco nesedělo... když zrovna nedělali nějaký "creepy" pohledy nebo jim oči nezrudly tak to byli jen takový vcelku roztomilý postavičky,  který bych teda osobně potkat sama v pizérce nechtěla:D ale i tak mi úplně strach nenaháněli. Prostě příjemné dílo pro fanoušky, co si jdou pouze zavzpomínat a podívat se, jak vypadá film natočen pro dnešní děti, které fnaf znají pouze jako meme, zároveň ale slabý horor, který vás zas tolik nevyleká.  Jak jsem psala, fnaf je o atmosféře a měli byste znát aspoň trochu lore abyste byli schopni ocenit všechno, co se tam děje. Já osobně jsem spokojená ^^

Na útěku (2023) (seriál)

Začátek me hrozně nebavil, zdalo se mi komické, jak ten kluk pokaždé vzlétl a začal se chovat sus ale od 7 dílu to byla pecka. Bylo tam sice dost pomalých scen, kde se zbytečně zaměřovalo na jeden bod ale jinak to dost dobré.  Bavilo mě, jak se začala přítomnost propojovat s minulostí a dostali jsme 1-2 dílné představení každé hlavnější postavy. Moc mě bavil hlavně příběh toho nesmrtelného otce,  choval se nejvíce reálně a byl nejvíc uvěřitelný.  Dále mě bavilo jak se u všech záporných postav také objevila jejich lidská stránka a nebyli to jen psychopati co chtěli zabíjet,  ale lidé s emocemi a potřebou chránit svou rodinu i přesto,  že ze sebe udělají zrůdu. Dávám tomu slabší 4 hvězdy,  nenechte se odradit začátkem nebo nahlavu tématem o lidech se zvláštními schopnostmi,  po zhlédnutí nebudete litovat a zaručuju, že vás to bude bavit.

Taikan Yoho (2023) (seriál)

První bl co jsem kdy viděla a jsem z toho nadšená!!! Chemie byla neskutečná,  herci hráli úžasně,  příběh poutavý, každou scénu jsem jim žrala, především Mizuki mě upoutal svym výkonem,  herec je charismatický i v behind the scenes a už od prvního dílu jsem věděla,  že mu na Yohovi záleželo takže všechno jeho red flag chování jsem nemohla vůbec brát vážně. Moc doporučuji není jediná věc, kterou bych mohla vytknout, doufám v 2. sérii ^^.

Moji spolubydlící z pekla (2019) (seriál)

Dobrá psychárna s úžasným napětím ale hluchymi místy.  Producenti se spolehli na napětí,  děsivě vypadající postavy a strašidelnou ubytovnu tak moc, že se kompletně vykašlali na všechno okolo. Dialogy postav byly slabé,  nikdo tam nebyl nijak zvlášť dobře napsán a hlavnímu hrdinovi ani nemáte důvod fandit. Činy nebyly nijak zvlášť kruté a cenzura nožů či seker při jakékoliv akční scéně tomu pouze přidávala na absurditě. Chvilkama jsem si nemohla pomoct a scény mi přišli spíše absurdní a komické než psychopatické a kruté. Užila jsem si výkon policistky která od začátku do konce měla tempo, byla odhodláná a nebála se něco dělat. Poté se mi ještě líbil rapper,  bylo zajímavé jak ho na začátku představili jako lháře který si půjčil nabíječku i přesto,  že jednu měl, a diváky nechali v napětí,  zda bude záporákem nebo kladným charakterem. To je ale tak nějak všechno,  zaporaci byli většinu času spíše cringe a hrdina byl nemastný neslaný. Nebýt ubytovny která působila dost nekomfortně a nedávala tomu celou dobu to napětí tak je to dost propadák. Asi bych si to už nepustila, koukala jsem v 2× rychlosti a i tak jsem musela přetáčet protože hluchá místa si i přes dvojnásobnou rychlost nedala snést.  Jediný důvod proč na to koukat jsou asi ti dva hlavní herci který se děcka na tiktoku rozhodly shipovat (já osobně tam teda žádnou chemii neviděla,  jeden byl psychopat který byl posedlý druhým mužem, a druhý muž byl usran který se ho celou dobu bál, třásl se v jeho přítomnosti a všude o něm říkal,  jak je děsivý)

Nicméně (2021) (seriál)

Dost silné 3 hvězdy.  Bavilo mě,  že první polovina nebyla vůbec korejský styl a bylo několik odvážných scen ale chvilkama to bylo jejich klasické klišé které mě čím dál tím víc štve.  Hodne jsem četla,  že hlavní hrdina bude mít jednu grimasu takže jsem na to byla připravena a moc neočekávala,  to se ale nestalo a nakonec měl několik výrazů,  to se ale nedá říct o hlavní hrdince,  která byla klasicky nemastná neslaná,  zamilovali se do ní 4 kluci (což nechápu protože nebyla zrovna dvakrát dobře napsaná) z kluka co byl "bad boy",  který toužil pouze po jednom,  se stal svatoušek až po uši zamilovaný... bavil mě ale vztah té s dvoubarevnými vlasy a tím jejím, bavil mě i vztah těch holek i těch "poradců " co spolu nakonec bydleli. Příběh byl o to zajímavější a akčnější takze se nemuselo 11hodin koukat na "má mě rád,  nemá mě rád " takže to je velké plus. Ale jak jsem již psala, hodně se to začalo podobat typickému klišé, zacalo se to natahovat a vznikaly zbytečné spory jaké se daly vyřešit jedním popovidanim.  Nejsem zklamaná protože jsem moc neočekávala,  nejsem naštvaná protože to mělo "pouze" 11 a půl hodin, nenašla jsem si ale žádného herce kterého bych chtěla začít stalkovat ( :D ), nikoho jsem si neoblíbila, pouze jsem si uvědomila,  že hraní So-hee Han se mi prostě nelíbí at uz hraje v krimi nebo v romanťárně,  prostě na mě působí jakoby se neuměla přizpůsobit a hraje s jedním neutrálním výrazem. Jsem ale docela překvapená z Song Kanga kterého jsem viděla v předpovědi lásky a počasí a ve Sweet home ve kterých na mě působil dost podobně jako slečna-herec který je považován za hezkého takže může mít průměrný až podprůměrný vykon- protože tu chvilkama ukazoval i nějaký charisma a nechoval se jak robot. Ve finále asi doporucuju,  jedno z lepších dramat, kde kupodivu funguje dobře chemie i když jsou oba herci docela podprůměrný. Dobré songy,  dobré zpracování, vedlejší příběhy které jsou zajímavé,  asi fajn.

Spravedlnost pro mladistvé (2022) (seriál)

Má to nespočet hluchých míst a třeba 2 minuty se vůbec nemluví a v oblibě jsou využívané efekty tmavě nasvícené kamery se smutným pianem. První dva díly byly v pohodě, sice jsem koukala v 2× rychlosti ale zločin bych aspoň zajímavý, sadistický a vymyšlený, ostatní díly už ale byly jiné, hodně se hrálo na city, hodně se obkecávalo nebo se naopak vůbec nemluvilo, jsem zklamaná.  Čekala jsem sadistický seriál s nechutně vychovanymi dětmi a nadprůměrně inteligentní soudkyní. Místo toho jsem koukala na nemastnou soudkyni s výrazem 1. vypadám že se rozbrecim 2. vůbec nevím co se děje a vypadám jak z jiného vesmíru 3. dělám "dominantní " výraz abych všechny zastrašila ale vůbec to nemá žádný efekt. A na děti,  které jsou vlastně pouze oběťmi, protože systém v korei+ rodina jsou na nic. Hrajou si na drsný a dělají "drsné " zločiny, které by za drsné považovalo maximalne dítě na prvním stupni.  Neskutečné zklamání a nedoporučuji. Nenajdete si nového herce, protože nikdo nemá napsaný scénář tak dobře, aby vás okouzlil. Neprocvicite si mozek nad geniálními zločiny,  protože se tu nic neděje. Nebudete lépe přistupovat k dětským zločincům, protože ačkoliv se to snaží hrát na city není tam ani jeden pádný argument, proč by děti měly být pouze oběti společnosti, které za své činy nemůžou a ani neuvidíte akci, drama nebo nějaký zajímavý zápletky.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Neskutečně mě v obouch sériích bavily první 3 epizody poté to šlo ale prudce z kopce, první série (lidi na pláži) jsem vůbec nevnímala a radši si scrollovala na telefonu a 2 série byla taková... lepší,  byla mnohem lepší ale ten konec byl úplná fantasmagorie, od té chvíle co se sešli s tou pomátlou ženou jsem vážně začala ztrácet naději na nějaký racionální konec. Není to špatný, je to něco jako Squid game, úniková místnost, Hunger games a saw dohromady ale tady se to příliš komplikuje. Radši bych koukala pouze na partu lidí, která plní pošahaný úkoly a žije "normální" životy . Další problém je hlavní herecká dvojice, protože mě osobně nebyla sympatická ani žena s mikádem ani pan inteligentní, nebyla mezi nimi žádná chemie, nebyli momenty, kdy by si je člověk zamiloval (ano, ten kluk tam měl nějakou story ale i přesto mi k srdci nepřirostl) ale zato jsem si neskutečně užívala Kuinu a Chishiya, oba dva byli neskutečný,  měli chemii mezi sebou, měli chemii s ostatními, byli vtipný, akční,  měli osobnost a hrozně je oba miluju. Je mi líto, že se ve 2 sérii setkali pouze 1 a pak se na jejich vztah zapomnělo,  I přesto ale odváděli úžasnou práci i samostatně a všechny momenty jsem si užila. A potřebuji více dramat se stejným typem muže jako je Chishiya, takový neobtežovaný, inteligentní, klidný a zároveň cool. Je hezké všude mít buď green flag nebo totálně red flagy ale nebylo by špatné normalizovat i takovéhle typy hlavních hrdinů, protože na to je radost se dívat. Celkově to hodnotím tak solidních 6/10 zápletka není špatná ale je tam dost zbytečností,  zaporáci jsou úžasný,  napětí je dokonalé stejně tak práce s kamerou, neoslovilo mě ost ale to ani tolik nevadí a herci jsou příjemní,  asi vám přiroste k srdci jenom Chishiye a Kuina ale i na ostatní se dá dívat. Takže pokud chcete něco zhlédnout,  nevadí vám fantasy + scifi, nemáte úplně vysoké nároky a hledáte něco s dabingem tak doporučuji.  Hlavně druhou sérii jsem si užila :3