Vlk z Wall Street (2013)

Když jsem tak poslouchal manipulátorské kecy wolfieho, tak jsem si vzpomněl na externí callcentrum od "O3". Platili snad jen 3 zásady: Prodávej užitkem, nacpi jim to až do krku protože to prostě musejí mít a ne není odpověď. Aneb klasická prodejní strategie. Přesně jak psal Verbal, filmově to bylo zpracováno za 5* a morálně za odpad. Škoda že tam ještě nedaly pár záběrů těch zruinovaných rodin na dlažbě zamořených hypotékou. To by zřejmě nemělo patřit k hodnocení filmu. Ale teď trochu o obsahu. Na to že to mělo téměř 3 hodiny se to nezdálo až tak dlouhé, což opravdu klobouk dolů. Scéna jak lezl z Country clubu a byl před schody a vzpomínal jak to dělá jeho dcera že se pohybuje (Yes, I can roll it :-D ) a sesype se z těch schodů, no naprosto k nezaplacení. Pobavil jsem se a to královskya Scorseseho vlastnoruční podpis je více než zřejmý. Děkuji 95%

Poklad na Sierra Madre (1948)

Stále přemýšlím jestli 4* či 5. Vzhledem k tomu, že jsem se během filmu opravdu nenudil a na konci vyžadoval ještě druhý díl, dávám 5. Bogart opět (a nejen on) zvládl svou roli na 100%. Opravdu krásná ukázka toho psychologického dramátku, jak člověku rupne v bedně. Vynikající dílo, snad takových na mě čeká ještě spoustu. Už jsem asi konečně pochopil proč se na tenhle film neustále díval Paul Thomas Anderson při tvorbě svého snímku: Až na krev.

Strojvůdce je na tom špatně (1950)

Nejlepší hrdina U.S.A. z jehož postavy nepochybně vychází i další hrdinové...např: Lucky Luke, Rampa McQák a nepochybně i Chuck Norris :-)

Až na krev (2007)

Kruté, hnusné, šílené a naprosto dokonalé. Takový trochu jednodušší popis filmu . Atmosféra a herecké výkony, zvláště Day-Lewise se nedají vůbec popsat (nejednalo se totiž o hraní role ale rozhodně o reinkarnaci). Ne, z nějakého důvodu to nebyl nejlepší film co jsem kdy viděl (zřejmě kvůli tématu maniakálního psychopata který nenávidí všechny jen ne sebe a peníze), ale ještě safra dlouho mi bude vězet v hlavě. Co dodat? Snad jen že: I am a false prophet! God is a superstition! ....... I´m finished....

Clona (2014) (seriál)

Kde nic není ani smrt nebere. Není to nejhorší ale zdá se mi to zbytečně ploché a určité naprosto nelogické kroky pachatelů - např. v jednom z prvních dílů jak u Romana objevili zapnutou kameru a pak ji roztřískali ale SD kartu už nevytáhli!!! Ten scénář mohl být zřejmě daleko lepší.... škoda. Hold případy 1. oddělení nasadili laťku moc vysoko. Ještě by mě teda ale zajímalo, jak pan kapitán přišel ke své funkci, když to všecko vlastně vyřešil 25ti letý kameraman. Pokud ho fakt vzali na tu školu, tak mu tu mordpartu nechají rozpustit.

Gangy New Yorku (2002)

No já nevím, ale 152 minut čekat, než se zavře jedno skleněný oko (které navíc patřilo tomu nejlepšímu rváči, frajerovi co si ho sám vyřízl ale hlavně vrhači nožů!!!!!) mi přijde až trochu patetické. Na popis Americké historie ani na herecké výkony si nelze stěžovat, ale natáhnout to na 2,5 hodiny bez nějakého spádu? Víc než jednotlivým postavám se mohly věnovat době samotné. A taky se tam asi mohlo i něco dít...Nebylo to špatné, ale na Scorseseho zbytečně ploché, prázdné a nudné. Škoda.

Dom Hemingway (2013)

Černá anglická psychotina která se člověku opravdu rozleží v hlavě. Náboj a spád přímo na jedničku. Film nelze líp popsat než přímo fajnovým úryvkem ze scénáře: ,,POSLOUCHEJTE SOVY A MEDVĚDI! VY HULIBRCI! PLEBEJCI A MORÁLNÍ ZBABĚLCI! LIŠKY, LVI A PEDOFILOVÉ! TRANĎÁCI A PRZNIČI MALEJCH HOLEK! JÁ JSEM DOM HEMINGWAY!“

Vždy připraven! (2010)

Takový průměr. Námět vcelku dost slušný, výlet taky, ale na komedii jsem se moc nepobavil. Přímo nějak zlé to není, ale opravdu tomu něco chybí... Škoda. 55%

Četa (1986)

Hard and Heavy stuff.... Zřejmě nejlepší vietkongárna na video trhu. Zřejmě platilo jen jedno pravidlo. No way, no escape. Dokonalý počin, klobouk dolů.