All Eyez on Me (2017)

Tohle je o tridu ci dve horsi nez Straight Outta Compton. Na vine je zejmena dementni styl vypraveni, ktery do pulky pusobi jako dramatizovany dokument a pribeh se sine kupredu jen za pomoci hromady oslich mustku. Proste jak pro debily. Story je to furt zajimava a diky predstaviteli Paca se rozhodne da prezit, ale preslapu je tam fest. Treba Snoop dopadl tak, ze herec ocividne otevira hubu do replik, ktere nahral Dogg nekde ve studiu. A samozrejme ho hraje jiny herec nez v Straight Outta Compton, stejne jako Dreho i Sugea, coz beru jako vyslovene prosranou prilezitost. Ale jako jo, dve hodky utecou jak voda a California Love vam bude v hlave bzucet jeste dobry den a pul.

Americký pouliční bojovník (1987)

Pozoruhodne debilni osmdesatkova mlaticka, ktera meni zapletku co deset minut. Vsecky klasicke propriety jinak pritomny - pitome dialogy, cheesy muzika, nejake ty kozy, legracni umrti a samozrejme kupa fightu. Celovecerni reklama na taekwondo s bizarni hudebni zapletkou a zcela nepochopitelnym hlavnim hrdinou.

Americký vandal (2017) (seriál)

27 aut na skolnim parkovisti bylo zvandalizovano, nekdo na ne nasprejoval penisy. Vsechny indicie ukazuje na problemoveho tupouna Dylana, ten ale zarputile trva na sve nevine. Kdo je skutecnym vinikem? Vypil Alex na vecirku jedenact piv? Kdo se s kym vyspal na tabore? American Vandal je fiktivni dokument, detektivka a stredoskolska mozaika v jednom a me neprestava fascinovat, ze se tvurcum povedlo takhle banalni premisu rozhybat a rozvetvit tak, ze jsem nemohl jit spat, dokud se nedozvim, jak to s tema curakama teda bylo. Svizna, vtipna a zaroven dumyslna podivana, plna sikovnych grafickych reseni a prekvapive sympatickych mladych hercu. Coby mistni expert na Psychora akorat musim dat hvezdu dolu za zaver, ktery ne zcela naplnil ma ocekavani (ale ktery dodal cele serii netusenou hloubku).

Andělé a démoni (2009)

Jdete vsichni mezi pulky. Ale vazne. Narozdil od Kodu ma tohle spad, dobry twist a po celou tu zavratnou stopaz jsem se nenudil ani minutu. Atraktivni prostredi, napeti a Hans. Co vic jste chteli, platfusaci? Fakt je svizny a napinavy blockbuster malo? Bliju z imfova komentu, a to az do zaludecnich stav.

Ano, Giorgio (1982)

HDTGM. Prisernost, tenhle film ani trochu nefunguje jako romanticka komedie. Hlavni hrdina je kokot bez jakekoli sance na katarzi, stopaz je nesnesitelna a humor je jedna velka krec. Yes, Giorgio oceni asi jen fanousci 'nejlepsiho hlasu'. Jedna hvezda za scenu s drakem, protoze me rozesmala.

Archer (2009) (seriál)

Ethan Hunt s uprimnou naklonnosti k pozitkarstvi plus defile zabavne zhyralych figurek. Chci pracovat pro ISIS!

Armáda jednoho (2016)

Ja mam ztrestene komedie rad, ale dle meho Larry Charles prisel o smysl pro humor a v ramci toho mi jeho spoluprace s Cagem vlastne dost dava smysl. Narozdil od celeho filmu.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Po ctyrech epozidach zatim plna palba. Humor, Ashovy hlasky, prakticke triky a rozumne vyuzite CGI. Plus samozrejme perfektni horrorove remeslo, takze se ani nedivim, ze Starz objednali druhou sezonu jeste pred odvysilanim pilotu. Tohle je proste klenot a povinnost pro vsechny fandy puvodni Ashovy trilogie.