Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Boyka je zpet a i tentokrat si uzijeme hromadu nabusene a pekne sestrihane akce. Cert vem story, jsme tu kvuli rubackam, ale i presto se mi libi, cim si Yuri v tomto filmu prosel. Sem s dalsim dilem, prosim.

Duch ve stroji (2017)

Nabizi se tu paralela s Watchmen - kultovni a vizualne jedinecna predloha, kterou perspektivni a remeslne zrucny reziser prevadi na filmove platno v podobe formalne pusobiveho, avsak myslenkove zjednoduseneho produktu. Ghost in the Shell se spoleha na akcni kousky z prvniho anime, ktere ramuje postavami a motivy z dalsich pokracovani - a fan servisu nabizi vrchovate. Jenze co naplat, jakmile se clovek preji vizualnim pozlatkem, zustane mu k dispozici slaboduse zredukovany zaporak a trestuhodne odflaknute postavy, pricemz oboji beru jako jednoznacne promarnenou prilezitost. O kolik komplexneji by tenhle film pusobil, kdyby se autori nebali zabrousit do politicko-filozofickych vod a venovali vice casu polidsteni cele jednotky Sekce 9? Takhle mi nezbyva, nez zpetne docenit Matrix za to, ze i presto, ze si z GitS pujcil, co se dalo, nebal se polemizovat nad temi spravnymi otazkami - coz hrana adaptace legendarniho anime nema koule udelat. Jo, a po Rogue One se jedna o dalsi snimek, jehoz hlavni hrdinka travi pozoruhodne mnoho casu tim, ze tupe cumi.

Iron Fist (2017) (seriál)

Kdyz v ramci dila patri hlavni hrdina mezi nejvice ubijejici elementy, neco je evidentne spatne. Iron Fist je z meho uhlu pohledu suverenne nejhorsi prispevek do marvel/netflix univerza. Priserny scenar, ve kterem postavy jednaji a mluvi zcela bizarne, hnusne sestrihane akcni sceny a hlavne zcela chybejici ksicht. Zhruba od poloviny jsem pochopil, ze se nedivam na ambiciozni zanrovku (zdravim Daredevila pres ulici), ale na rychle uplacane becko, ktere me donutilo zpetne ocenit Jessicu Jones za osobitou atmosferu a zretelny umysl. A trinact epizod i tady totalni prepal.

Klíšťák (1994) (seriál)

Jakkoli se Klistak tvari jako klasicka zabava pro deti na sobotu rano, ve skutecnosti se jedna o radne potrhlou parodii na superhrdinske kousky, ktera stavi na hlavu obvykle realie komiksoveho sveta (motivace hrdinu, skryta identita) a serviruje pozoruhodne mnozstvi meta kecu, zejmena pak monology hlavniho hrdiny. Nedoceneny klenot, bez ktereho by mozna nebyl Deadpool tim, cim dneska je. LZICE!

Noční zvířata (2016)

Petihvezdickovy film, kteremu bohuzel ve trech ctvrtinach dojde dech. A to tak, ze fatalne. Skoda.

Vyvolený (2000)

Love letter komiksum jeste predtim, nez to bylo v mode. Precizni filmarina plus ryzi fandovstvi.

Flex Is Kings (2013)

Coby fanouskovi street dancu mi udelalo radost seznamit se s flexem coby lokalnim a vskutku undergroundovym 'zanrem'. Problem celeho dokumentu ale tkvi predevsim v tom, ze se rovnym dilem soustredi na Jaye Donna a Flizza. Zatimco prvni jmenovany je bezpochyby fenomenalni tanecnik, jeho telnaty kamos je sice zda se autorita mezi brooklynskou mladezi, ale v porovnani s ostatnimi (notne upozadenymi) tanecniky pusobi jako hroch mezi delfiny. Skoda, zbavit se Flizza a soustredit se vice na organizaci battlu, byla by z Flex Is Kings o dve cisla zajimavejsi sonda do zasiteho zakouti poulicniho tance.

Ve vzduchu (1993)

Zabavne cheesy teenagerovske vypraveni se vsemi oblibenymi atributy ranych devadesatek, navic opeprena o zdarily a prekvapive dramaticky downhill na inlajnech. We cool, brah.

Pomáda 2 (1982)

Pomada dvojka je samozrejme neskutecna brecka, ktera je ale bohuzel misty prilis srackovita i na pomery pulnocnich alkoprojekci. Furt ale bizarne zabavna podivana, i kdyz s prepalenou stopazi.

OA (2016) (seriál)

Opravdu jsem tuhle miniserii chtel mit rad, ale zpackana gradace a nechtene smesne finale posilani OA do sedych cisel, kam ve zdejsim hodnoceni doufam co nejdrive skonci. Mimochodem - troufam si tvrdit, ze az se dozvite, co ze to vlastne OA znamena, mnozi z vas vyprsknou smichy.