Ghosted - Pilot (2017) (epizoda)

Coby fanda dementniho humoru obou protagonistu jsem po pilotu spokojeny. Obavy, ze kombinace humoru a nadprirozena nebude fungovat, se ukazaly jako liche, a i kdyz to cele vypada jako MIB vs X-Files, prislib tam rozhodne vidim.

Divoká dámská jízda (2017)

Jezis, poctive ceske online vlastenectvicko buji uz i tady? Copak nekdo tohle nasadil do ceskych kin, vy 'multikulti' primitivove? Oukej, uznavam, ze Girls Trip cernosstvim doslova prekypuje a jeho cilovka existuje na opacne strane Atlantiku, ale ja jsem se i presto bavil a pri nekterych scenach doslo i na kyzene vyprsknuti. Mene afektu a celkove minutaze a sel bych i na ctyrku, i pres standardni predvidavost se totiz rozhodne nejedna o komedialni pruser.

Pulgasari (1985)

Pokud se do Pulgasari pustite s tim, ze cekate campy ptakovinu, radsi si najdete par scen na youtube a od samotneho fimu ruce pryc. Jedna se totiz predevsim o znacne ubijejici historickou tragedii, kterou zdobi predevsim logicke kopance, prepjate herecke vykony a pochopitelne cela rada proletariatnich motivu. Z filmarskeho hlediska se rozhodne nejedna o pohromu, ale o divacky vdecny fsnimek se rozhodne nejedna.

Zabít Gunthera (2017)

Vicemene What We Do in the Shadows pro hitmany. Tohle mockumentary sleduje profesialni zabijaka, ktery da dohromady posahany tym za ucelem zabiti Gunthera, jednicky mezi assassiny. Je docela skoda, ze v ramci pochopitelneho marketingoveho tahu tvurci propalili, kdo tajemny Gunther je, ale i tak se jedna o docela sviznou i vtipnou akcni podivanou, ktera povetsinou zdarile paroduje zanr a tu a tam prihodi povedeny forek navic. Vyrazne zamrzi jenom fakt, ze scenarista a reziser Taran Killam neobsadil do ustredni role nekoho jineho nez sebe. I tak ale prdel.

Americký vandal (2017) (seriál)

27 aut na skolnim parkovisti bylo zvandalizovano, nekdo na ne nasprejoval penisy. Vsechny indicie ukazuje na problemoveho tupouna Dylana, ten ale zarputile trva na sve nevine. Kdo je skutecnym vinikem? Vypil Alex na vecirku jedenact piv? Kdo se s kym vyspal na tabore? American Vandal je fiktivni dokument, detektivka a stredoskolska mozaika v jednom a me neprestava fascinovat, ze se tvurcum povedlo takhle banalni premisu rozhybat a rozvetvit tak, ze jsem nemohl jit spat, dokud se nedozvim, jak to s tema curakama teda bylo. Svizna, vtipna a zaroven dumyslna podivana, plna sikovnych grafickych reseni a prekvapive sympatickych mladych hercu. Coby mistni expert na Psychora akorat musim dat hvezdu dolu za zaver, ktery ne zcela naplnil ma ocekavani (ale ktery dodal cele serii netusenou hloubku).

Selský rozum (2017)

Andrej Babis je mi zhola odporny, stejny nazor bohuzel chovam i o tomto antibabisovskem dokumentu, ktery vypada, jako by ho dohromady sesival senilni clovek. Chvili se venuje zemedelcovi, pak ilegalnim zamestnancum, pak zase sunkovemu salamu, proste se skace z tematu na tema bez zjevne koncepce a provazanosti. Zmatecnosti obsahove pak zdarne sekunduje formalni bordel. Tu pouziji tvurci (Veselovskeho?) voiceover, onde vystrasi divaka divnymi ramecky, hnusnou animaci ci nedejboze odpornymi zabery, v jejichz pozadi bezduvodne breci male decko. Nejpromarnenejsi sanci nicmene vidim v tom, ze dokumentariste sice vykopavani svuj dokument nekolika srovnani Babisovych vyroku a jim odporujicich protifaktu, tuto vdecnou konstrukci ale velmi zahy (a nadobro) opousteji a radsi se po hlave vrhaji do viru formalni i obsahove zmatecnosti. Agent Bures je sice usvedceny gauner, ale temito neumetelskymi prostredky mu opozice neskodi, ale spise hraje do kapsy. Ohavnost a ztrata casu.

Americký pouliční bojovník (1987)

Pozoruhodne debilni osmdesatkova mlaticka, ktera meni zapletku co deset minut. Vsecky klasicke propriety jinak pritomny - pitome dialogy, cheesy muzika, nejake ty kozy, legracni umrti a samozrejme kupa fightu. Celovecerni reklama na taekwondo s bizarni hudebni zapletkou a zcela nepochopitelnym hlavnim hrdinou.

Pěkně blbě (2017)

Bravurni dialogy, neotrela zapletka, ale taky vsudy pritomna 'dulezitost' (ve smyslu importance) a nekolik facepalmovych klise. Film ma ambice rozesmat i pohnout, v mem pripade ovsem zabral jen prvni umysl. Ray Romano a Holly Hunter bozi.

Hráčské doupě (2017)

Ja se vlastne zdejsimu nizkemu hodnoceni ani nevidi. The House je totiz shlukem dosti specifickych komedialnich praktik, ktere pravdepodobne nasinci nebudou prilis po chuti. Will Ferrell je sam o sobe sveraz a ac posledni dobou komedialne spise tape, tady po dlouhe dobe nasel tu spravnou polohu nevypocitatelneho blbecka, ktery se prilezitostne meni ve sve reznicke alter ego. Amy Pohler mu sekunduje svym poloafektovanym ksichtenim (ne, nejsem fanousek), ale film si pro sebe stejne krade Zouks, ktery konecne dostava dostatny prostor na to, aby projevil svoje zvirectvi. Hracske doupe pak jako celek u me sbira plusove body predevsim tim, do jak absurdnich vysin (nebo spis hloubek?) sroubuje celou zapletku a ze se proste neboji jit az na dren pitomosti. Zaverecne moralni ponauceni samozrejme nemuze chybet, ale je podavano s notnou posypkou hovadin. Zkratka a dobre, pro mnohe plevel, ale pro me skvela komedie s prijemnou stopazi a kupou sympaticky debilnich forku.

To (2017)

Predne bych rad podotknul, ze Andy Muschietti udelal obrovsky kvalitativni skok a vzhledem k tomu, ze se jedna o jeho teprve druhy celovecerni zarez, mame se jeste urcite na co tesit. Tenhle film je totiz velmi zrucne natoceny a vypada nadherne. Co se zanroveho zarazeni tyce, k vypsanym skatulkam bych jeste doplnil 'dobrodruzny', protoze je to prave dobrodruzna slozka (cili vypraveni z perspektivy detskych hrdinu), ktera odlisuje tuto kingovinu od vetsiny horrorove produkce. Je nabiledni, ze pri prevodu takove bichle se nejde vyhnout urcite zkratkovitosti, a tak se obcas veci deji skokovite, ale v ramci moznosti je To velmi zdarilou adaptaci. Deti jsou super, z dospelych se chce cloveku blit, Pennywise je k zulibani a zvlastni pochvalu si zaslouzi hudba, ktera umne pracuje s jemnymi motivy (deti) i creepy kakafonii (klaun). Coby zdejsi expert na Psychora jdu takrka do plnych, jedna hvezda dolu za zminenou utrzkovitost.