Tetsuo (1989)

Nepřiznaná adaptace povídky Proměna (autor Franz Kafka) a stejně tak jako předloha se i film zabývá odcizením a odosobněním, tradičními to tématy existencialistů a profesionálních potápěčů. Občas vizuálně nápadité a asijsky úchylné.

Metráček (1971)

Na film jsem si vzpoměl při sledování Vybíjené. Viděl jsem ho v poměrně útlém věku a příliš mě neoslovil. Ale byl to film, který značně ovlivnil (a to pozitivně) integritu osobnosti mé otylé sestry. Takže přihazuji třetí hvězdičku za terapeutický efekt.

Vybíjená (2004)

Když se v jednom filmu objeví takové herecké ikony jako je David Hasselhoff nebo Chuck Norris nemůže to dopadnout špatně. Jeden z nejlepších sportovních filmů všech dob. Tradiční schéma - zero to hero - je zde vyždímáno do poslední kapky, k čemuž přispívají evidentně se bavící herci, inteligentní scénář a střídmá režie.

Peter Pan a Wendy (2023)

Všichni bílí muži a bílí chlapci hráli skvěle. A všíchni bílí tvůrci odvedli svou práci mistrovsky.

Tah pěšcem (2014)

Jako zdatný amatérský šachista nemohu hodnotit jinak. Partie Bobby Fischera patří k zlatému fondu šachové historie a jeho fascinující zápas se Spasským je toho důkazem. Čtenáři mé recenze nepolíbení v hru v šachy berte můj komentář a hodnocení s rezervou. Filmové kvality odpovídají jménu režiséra. Nadstandartní, ale ne vyjímečné.

Geriho hra (1997)

Miluji šachy a animáky. Zde jsem dostal 2v1, nádhera.

Obvyklí podezřelí (1995)

Viděno opakovaně, nadšení neutuchá. Nejlépe to zhodnotil pan MrHlad v MovieZone Live #200, když řekl, cituji, režijně a scénaristicky je to o krok dál před divákem i když ví co se bude dít.

Lužinova obrana (2000)

Mizerná adaptace (vel)mistrovského románu. Zbytečný film.

Akce u Arzenálu (1977)

Tématicky a obsahově podobné Atentátu. Jen o něco horší. Iritují především mdlé herecké výkony a nenápaditá režie.  Zde je možnost shlédnout film v polském znění (ke dni 30. 4. 2023), možná ho časem odstraní).

Královská hra (1980) (TV film)

Příjemná jednohubka. Oproti literární předloze mnohem uspokojivější závěr (čtenáři předlohy vědí...). Kopfrkingl za šachovnicí děsivý.