Tokyo Vice (2022) (seriál)

Josef K. jako Cizinec v cizí zemi v konfrontaci s rigidní japonskou společností. Proč né? Protože Kafku i Heinleina (mám na mysli autora sci-fi, nikoliv toho fašistu) by to nebavilo. Přítomnost Manna překvapivá, děj předvídatelný, herci senzační, závěr mizerný. Druhé sérii šanci nedám.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Tak s tímto seriálem mám seriózní Problém, protože takovýhle postmoderní bordel (kradlo se totiž, kde se dalo: New Age, scientologie, klasická i čínská filosofie, Komunistický manifest, H.G. Wells...) mohl zachránit jen solidní příběh a zajímaví hrdinové. Nestalo se.

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

Do prkýnka. Jó, to byly časy, kdy si i britská veřejnoprávní televize mohla dovolit dělat srandu. A dokonce i z žen. A teď pozor. I z mužů! V minulosti žel nebylo příliš alternativ k tomuto pořadu a tak se skřípěním zubů hodnotím jak hodnotím... .

Audience (1990) (divadelní záznam)

Vděčný a věčný střet dvou nesourodých lidí (zde intelektuál v konfrontaci s  profesně nadřízeným a "dozorujícím" ožralou s funkcí) jehož úspěch přisuzuji neznalosti obyčejného diváka dramatům Ionesca, Becketta a dalších a především postavě nekriticky přijímaného autora. Dvě hvězdičky za všechny herce a třetí za nostalgii s jakou na dobu, kdy jsem záznam poprvé shlédl, vzpomínám.

Predestination (2014)

Je škoda, že nejslavnější povídka anglosaského světa na téma cestování časem obdržela tak průměrnou filmovou podobu. Z takto originálního nápadu -hlavní hrdina je sám sobě otcem i matkou- šlo vytěžit rozhodně více. Naštěstí jsem nic neočekával a přesně tolik se mi dostalo.

Death's Game (2023) (seriál)

Další z žánrových bordelů z Jižní Koreje, který mě minul. Značná část viny leží na hlavním hrdinovi, protože tak nesympatického chlapíka aby jste pohledali. A když už se začne alespoň trochu charakterově profilovat, příjde konec, který je takový nemastný, neslaný... .

Vrána (1994)

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá (české přísloví)... . Další z mnohých filmových vítězství forem nad obsahem, tentokráte mimojiné podpořené vděčnou muzikou a na svou dobu slušným vizuálem a akcí.

I Am Nobody (2023) (seriál)

Velmi příjemné překvapení. Pokud očekáváte fantasy, kupodivu fungující humor (čínská produkce!), zábavu, solidní digitální animaci a špetku romantiky, tak nebudete zklamaní. Seriál je navíc ke dni mé recenze dostupný na youtube s českými titulky.

F4 Thailand: Boys Over Flowers (2021) (seriál)

Obsahově mě to příliš neoslovilo (když už, tak mám raději opačné vztahové schéma, harém), ale dodatečně si nemohu nepovzdechnout, že formálně to vypadá lépe, než drtivá většina české kino(!)produkce posledních let. Třetím dílem jsem jinak sledováni seriálu ukončil. I můj masochismus má své meze.

Druhý nejlepší špitál v galaxii (2024) (seriál)

Na komediální seriál málo humoru (a to slovo "málo" berte jako eufemismus) a na bláznivé sci-fi málo neviděného fantaskna a ulítlosti.