Hwansangyeonga - Episode 11 (2024) (epizoda)

Kupodivu mě to stále baví. Máme tu schizofrenního hlavního hrdinu, nezbytně silnou ženskou hrdinku a vcelku zajímavé vedlejší postavy. Dále fantastickou výpravu a na televizi solidní akci. Půjde-li to takhle dál, máme zaděláno na seriál roku.

Mr. & Mrs. Smith (2024) (seriál)

Maminka se svým adaptovaným synem řeší špionážní případy. Potěšila občasná přítomnost skutečných herců a solidní poslední díl. Případné druhé sérii se vyhnu jako se běloch vyhne čtvrti Bronx.

Génius (2017) (seriál)

Jako milec vědy a člen pasivní malířské komunity jsem si první dvě série neskutečně užil. Ano, měly i hluchá místa a možná bych namísto Alberta Einsteina viděl raději Kurta Gödela, ale chápu, že není až tolik divácky vděčný. Zbylé dvě série ignoruji, protože neexistuje měřítko, které by objektivně zhodnotilo zda je někdo geniální pěvěc či angažovaný politik.

Kaifuku džucuši no jarinaoši (2021) (seriál)

Tendenční cesta za pomstou zneužitého hrdiny laděná do erotického hávu (o hentai rozhodně nejde), kterou shazuje zbytečný důraz na sexuální aspekty hrdinovy pomsty a utužování sociálních vazeb jeho party prostřednictvím nenápaditých erotických dobrodružství.

Legendární první dámy (2020) (seriál)

Vynikající satirický (a v případě posledního dílu i černohumorný) seriál, který dokumentuje, jaký zhoubný vliv mají nikým nevolené pipky na americkou politiku (čest vyjímkám =  Eleanor, Nancy). Také mě poněkud zarazil politický nepoměr (5 demokratek vs 1 republikánka). Ale proč být zbytečně příkrý, když seriál slouží jen jako startér demokratů pro příští volby.

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Zatím pro mě nepřiznaný spin-off seriálu Walking Dead (v hlavní roli zombice). Jinak bych rád pochválil HBO zato, že financuje projekty diletantů bez ohledu nato, zda jsou talentovaní či nikoliv (ano, Bé je správně), protože jednou jim to určitě vyjde. Naštěstí díky svému původu a vlastnictví vagíny má tvůrkyně cenu Tony jistou.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jeden z nej civilních (dá-li se to takto napsat) superhrdinských filmů. Spiderman zde chybuje a je po zásluze potrestán, nicméně "dobrý soused" to ustojí a v závěru nenechá nikoho na pochybách, že je ten Spiderman.

10 000 př. n. l. (2008)

Všechno o co jsem se chtěl o filmu s Vámi podělit, už bohužel zveřejnil pan uživatel Enšpígl. Tímto mu "děkuji".

Prci, prci, prcičky (1999)

Těsně po listopadové revoluci se u nás vyrojila spousta videopůjčoven, kde jsem si i jako školák mohl vypůjčit i lechtivé sexuální komedie. Sexu tam moc nebylo, stejně jako u tohoto filmu. Co ale tento filmeček povyšuje jsou skvělí herci a ... už nic jiného mě nenapadá.

Armáda temnot (1992)

Za mě zklamání. Chyběl mi uzavřený prostor chaty (a blízkého okolí) a naprostá rezignace na žánr horor.