Robin Hood (2018)

Neškodná blbůstka za sto mega, kterou na kolena sráží intelektem nedisponující scénáristé (kdykoliv se vedou vážné hovory či se promlouvá k davům, jsem se až za ně cítil trapně) a s ohledem na rozpočet mizerné vizuální efekty. Kupodivu mě ale nejvíce nakakala explicitní vykrádačka Hanse Zimmera a jeho Temného povstanuvšího rytíře, která navíc vůbec nekorespondovala s děním na obrazovce. Nicméně jsem to dokoukal a tudíž tu jednu hvězdičku filmu přiřknu.

Bastard (2023)

Tradičně skvělý Mads Mikkelsen v jedné ze svých oblíbených hereckých poloh (=nepříliš ukecaný zabiják) doprovází maličko otravnou dívčinu severským peklem vstříc neuspokojivému konci, který mě ale neznechutil natolik abych nedal pět krásných hvězdiček.

Bijillante (2023) (seriál)

Výborný a morálně nečernobílý seriál, který Vás "zaháčkuje" hned prvním dílem lépe než guru Jára.

Pěna dní (2013)

Typický přiklad toho, kterak neortodoxní režisér dokáže zprznit originální předlohu.

Adam Ondra: Posunout hranice (2022)

Adam Ondra je fenomenální horolezec a "solidní" sportovní lezec. Ale také pěkný prevít, který raději do svého týmu přizve stoupence guru Járy (nadsázka) než svou partnerku/horolezkyni. Jinak dokument vypadá jako natočený snaživým druhákem z FAMU.

Světová válka Z (2013)

Solidní horor v němž se mimojiné dovíte proč izraelité staví zdi (kvůli zombíkům = palestincům). Jinak s výbornou literární předlohou nemá film prakticky nic společného. Vyzdvihl bych snad jen skvěle natočené dynamické hordy nemrtvých v akci a standardně dobře hrajícího Pitta.

3% - Série 1 (2016) (série)

S netflixovským neobolševickým viděním světa v němž sexuální menšiny tvoří alespoň 20% populace jsem se chtě nechtě musel smířit. S čím se ale nemohu smířit je fakt, že si najímá scénáristy, kteří z žánru Sci-Fi / Thriller jsou schopni udělat absurdní komedii. Nikdy více, radši kulku do palice. Viděna celá(!) první série.

Útěk do divočiny (2007)

Takřka básnické odevzdání se světu a nekompromisní přírodě, kterou shazuje přepálená stopáž.

Projekt Lazarus (2022) (seriál)

Angličané již bohužel rezignovali na itelektuální zábavu (např. Luther). S každým dalším dílem hloupne nejen seriál, ale i divák a tak jsem tento projekt po třetím dílu rád opustil, bez toho aby to na mě mělo vážnější mentální dopad.

Bijillante - Episode 8 (2023) (epizoda)