Ve jménu našeho Pána - Série 1 (2019) (série)

Velice povedený seriál ukazující, jak to opravdu vypadá v nejužším kruhu sekty, která se tváří jako svatoušci. Myslím si, že každá sekta se chová obdobně a jde ji pouze o peníze.

Neslýchané: Problémové dítě Jake Paul (2023)

Jake určitě není boxer, ale komediant na YouTube kam patří. Dokument ukázal, že hloupost nadnáší, protože jeho mentalita je úplně někde jinde, než u normálního jedince. Vrchol všeho bylo, kdy jeho bratr v každé scéně propagoval PRIME. Pokud se vyloženě nezajímáte o box nebo o bratry Paulovi, tak je to škoda času věnovanému sledováním tohoto dokumentu.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je mistr svého řemesla. Nikdo nedokáže natočit takový film, kde jsou zachyceny veškeré lidské emoce, povahy, názory. Ze začátku se film zdá dosti rasistický, ale Tarantino to dokáže upravit tak, že z toho vyjde přenádherná osvěta. Opětovně nejvyšší herecký výkon zde podává  Christoph Waltz, který už zazářil v Panchartech. Hlášky jako “nikdy neviděli neg.. na koni” jsou ikonické pro dobu Ameriky v 19. století. Myslím si, že každý fanoušek Westernu by neměl tento počin vynechat.

Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron (2021)

Tak tohle byla jízda. Nikdy v životě jsem tak dobře vydařený dokument neviděl. Byl jsem tak zaujat do děje, že jsem nevěděl o čase. Hlavní protagonista Max je geniální člověk, který, kdyby se uchytil jiného druhu zboží, tak vybuduje impérium srovnatelné s alzou. V žádném případě nepropaguji drogy, ona věta "bez přátel, možná se schizoidní poruchou osobnosti, neviděl zničené životy, které svým podnikáním způsobil" je více než výstižná. Po zhlédnutí dokumentu jsem se šel podívat na internet, zda byl v druhém případu opravdu nevinně. Ukázalo se, že opět sedí, tudíž se ze své činnosti nepoučil.

Air: Zrození legendy (2023)

Jordan splnil veškerá moje očekávání. Damon a Affleck jsou záruka dobře povedeného počinu. Film není nijak natahovaný, proto dvě hodiny utečou jako voda. Děj je napsaný perfektně. Pro fanoušky Jordana tohle bude něco jako bible.

Jak se stát vůdcem sekty (2023) (seriál)

O něco slabší než jak se stát tyranem, ale formát je stále stejný. S trochou nadsázky jsou zde vyobrazeny jednotlivé životy vůdců a jejich cesta k vrcholu a následný pád. Oproti tyranům jsem o polovině vůdců neslyšel, proto se mi více líbila předchozí série. To však nemění nic na tom, že jde o povedený dokument, který stojí za zhlédnutí.

Jak se stát tyranem (2021) (seriál)

Takhle by se měl učit dějepis ve školách. S trochou humoru jsou zde představováni jednotliví tyrani 20. století a jejich osudy. Nemůžete očekávat, že tohle z vás udělá mistry v oboru, ale pro uvědomění si, jak je lehké zmanipulovat lidi k obrazu svému je to dostačující.

Invalida (2023)

Čoboláci umějí překvapit. Vždy, když byl film ze Slovenska, tak mi to přišlo, jak produkce z Německa. Tento počin je však jiný. Scénář a dialogy na překvapivě dobré úrovni. Pocit beznaděje je zde perfektně zachycen a nedivil bych se, kdyby takhle opravdu někomu hráblo. Pro Godlu perfektní role. Ten konec mi přišel trochu odfláknutý, proto pouze 4 hvězdy. Celkově však velice provedená černá komedie.

Zakladatel (2016)

Ikonický příklad toho jak se dělá byznys, kde se i z prodejce mixérů může stát miliardář. V 90 % se jde přes peníze a ničení kariér a snů. Vždy to začne nevinně a posléze jste na mizině. Asi takto bych shrnul tento dokumentární film, který ukazuje, že i takto veliká firma nemá čistou historii.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Velice povedené pokračování, které už nemělo takové kouzlo jako první část. Čermák a Bjelac opět perfektní. Film dostal větší rozpočet, což je vidět, protože veškeré scény jsou natáčeny právě v těchto zemích. Hudba už však nebyla tak vybalancovaná a spíše mi připomínala hudbu z audiobanky. Myslím si však, že je to dobře zpracované pokračování, které doporučuji zkouknout ihned po první části.