Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nejlepší film Bolka Polívky. Při sledování mi přišlo, že se do role přímo narodil. Děj samotný je bláznivý tak, jak se Bolka sluší. Hlášky jako "Však vašu pi.. jsem taky neviděl a věřím, že ji máte" jsou nezapomenutelné. Bohužel takový film už by nešlo natočit, protože to by se dnešním sluníčkářům nelíbilo a ještě by Bolek šel před soud. Herci: perfekce | Děj: bomba | Celkově: kultovní počin

Baiohazado: Desuairando (2023)

Stejné jako každý rok. Tady se něco jiného prostě udělat nedá. Základ byl splněn dobře, takže děj je klasika, zombie taky a konec jako vždy happy end. Jediné co mi vyloženě vadilo byla hudba, která byla nevýrazná a neseděla s dějem. Herci: CGI | Děj: neurazí | Celkově: klasika

Brexit (2019) (TV film)

Ukázkový příklad, jak ovlivnit volby ve svůj prospěch. Nejlepší nástroje - strach, nenávist, dezinformace. Takhle se stane, že Británie je mimo EU a 70 % obyvatel chce zpět. Děj: zajímavé | Herci: normální | Celkem: ukázka hlouposti

Hanebný pancharti (2009)

Tak tady není o čem mluvit. Tarantino je prostě mistr svého řemesla. Celou dobu to byla jízda u které jsem nevěděl, jak to dopadne. Nejlepší výkon opětovně Christoph Waltz, ze kterého šel mnohokrát strach a někdy zase zábava. Děj: perfektní | Herci: bomba | Celkově: nádhera

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Seriál ukazující, že se i v černé díře dá dobře žít. Po dlouhé době něco srovnatelného s legendární Čtvrtou hvězdou. Děj je chronologický a zábavný. Komparz byl vybrán výborně a nevypadá jak z Ulice. Celou dobu jsem se bavil, jenom konec mi přišel odfláknutý, zřejmě příprava na další sérii. Děj: bomba | Herci: perfekce | Celkově: černá díra

Matematika zločinu (2023) (seriál)

Nova se za posledních 5 let pomalu začínala zlepšovat z hovna na něco “lepšího”. Voyo je pro ně jediná spása. Velice povedený Král Šumavy nebo Roubal byl na úrovni srovnatelné s Netflixem. Pak přišel tento sranec a vše bylo v hajzlu. Námět samotný je zajímavý, koho by nelákalo téma neprávem odsouzeného vězně. To by ale zde nemohl hrát každý herec, který alespoň nehrál v něčem od Novy. Jediné lákadlo byl Bartoška, který tento sranec zachraňoval. Bohužel i takto může dopadnout seriál, který má veliký potenciál.  Děj: zajímavý | Herci: bída | Celkově: ulice

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Dva magoři, kteří hází jeden na druhého jednu špínu za druhou. Dokument samotný je vytvořen tak, aby si na to každý udělal svůj názor, což je dobře, neboť znám mnoho dokumentů, kde hraje vše do karet pouze jedné straně a druhá je srážena. Výsledek soudu nebudu hodnotit. Děj: zajímavé | Herci: herec v roli herce | Celkově: ať žije bulvár

Cool Girl! (2023) odpad!

Tak tohle bolelo. Nechápu, jak tenhle sranec mohl dostat dotaci z fondu kinematografie. Z filmu si máme odnést nějaké moudro či zamyšlení. Odnesl jsem si lobotomii mozku a pocit, že mám pít pouze OXO tea a další sračkoidní značky. Děj se psal zřejmě podle toho, kdo ten den nasral režiséra nebo s ním jebal. Z influencera herce neuděláš, protože influencer umí hrát pouze tak dlouho, dokud mu to aplikace dovolí. Kdyby se ten sranec nenatočil, tak mohlo za ty peníze z fondu vzniknout něco lepšího, než 2 hodinový teleshopping.    Děj: sračka | Obsazení: chce se mi zvracet | Celkově: já viděl peklo

Seveřan (2022)

Slabota. Nečekal jsem, že filmu s vikingskou tematikou dám takto malé hodnocení ale stalo se a právem. Začátek vypadá zajímavě, ale pozdější děj katastrofa. Nechápu vůbec, proč furt byla v každé scéně Kidman. Hlavní protagonista pak vypadá jak mamánek, který si bez Kidman neutře ani nos. Takto jsem se nudil celou dobu a s radostí jsem se těšil na konec.

Grand restaurant pana Septima (1966)

Jako večerní film, kde jinde nic lepšího nedávaly byl tento film bomba. Začátek vypadal, že překoná i samotné Četníky, ale konec už byl klasicky uhozený jak se na tuto dobu patří. Funes coby cholerický majitel podniku výborný. Škoda pouze toho konce, jinak by film dostal plný počet.