Sherlock (2010) (seriál)

Extrémne pútavé a zábavné. Sherlock v podaní Benedikta je skvelá voľba. Mám dojem že minimálne 2 epizody bol filler, ale aj tak pobavilo.

Star Trek: Lower Decks (2020) (seriál)

Fanúšika Star Treku tento seriál neurazí. Rozhodne sa zasmeje pri zopár dobre vykonštruovaných vtipoch. Žial, tento seriál sa neustále priživuje na existujúcom lore. Pri sledovaní to znie veľmi lacno. Sú však opatrný, preto noviniek pridaných do existujúceho (fiktívneho) sveta Treku je veľmi málo. Pridané novinky pôsobia prvoplánovo a nedomyslene, väčšinou ako kopírka a kombinácia niečoho čo poznáme s niečim z iného univerza. Postavy ako také sú ľahko zabudnuteľné, Boimler a Mariner je dobré a klasické dramatické duo, to funguje dobre. Ostatok však do seba nejak moc nezapadá. Prvá séria má pár svetlých momentov. Druhá séria je zatiaľ slabšia.

Star Trek: Lower Decks - Trable s diplomatem (2021) (epizoda)

Mild at best. Neustále priživovanie sa na existujúcom lore znie veľmi lacno. Sú opatrný a preto noviniek pridaných do existujúceho (fiktívneho) sveta Treku je veľmi málo. Duplikujúci ambasador znie veľmi prvoplánovo a nedomyslene. Aj keď sa sem tam nejaký ten joke podarí je to proste slabé.

Ďáblův advokát (1997)

Wow, film som videl až teraz, 2021 , skvelé praktické efekty a niektoré aj podarené CGI. Skvelo natočené, napínavé, stresujúce. 5* kedykoľvek.

Star Trek: Lower Decks - Oči na stopkách (2021) (epizoda)

Super ! Referencie done right!  Dúfam že budú robiť aj vlastné veci a nie neustále referovať na už existujúci lore. Komédiu z veľkej časti robí časovanie, poriadne som sa zasmial na "Computer, play night bird" , skvelé.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Trocha klaustrofobický hacksaw ridge jemne znižuje pôžitok z filmu, pretože  z toho dôvodu neponúka veľa zaujímavých a rôznorodých záberov. Len šeď, čerň, dym, zem. Je ťažké poraziť vojaka Ryana kde divák dostane pohľad na epické kamerové zábery. Tu však dostane dlhý pohľad na krutosť a drsnosť boja na blízko. Fakt že je film založený na skutočnosti pridáva značnú váhu, a nemôžem hodnotiť inak ako 5*

Dunkerk (2017)

Film má klasický Nolanovský rukopis, dych berúce zábery vyzneli isto najlepšie v kine, neustála napínavá atmosféra, skoky medzi líniami deju a netradičný zvuk. Jeho klasika. Však pri sledovaní doma na monitore epesnosť akosi vyprcháva. Nie je to niečo čo by som chcel pozerať znova, raz stačí.