Oppenheimer (2023)

Začiatok filmu je pre diváka chaotický a dezorientácia trvá celkom dlho, potom si človek zvykne a nevadí to. Dĺžka je extrémna a bolo by možné to zhrnúť do 1,5h v pohode, ale nevadilo... dlhé filmy ma neodrádzajú ak sú dobré. Trocha horšie na tom bol Tony Stark, ktorého pohyby a maniere bolo vidieť skoro celý film až na posledné scény. Nemôžem si pomôcť ale RDJ to nezahral najlepšie. Zato Cillian bol úplne super a herecký výkon bol možno aj epický. Isto by som dal 5* keby bolo menej politky a viac science a myslým že taký verdikt bude dávať väčšina ľudí.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Prvá séria = slabšia Druhá séria = fajn Tretia séria = super Ako každý Star Trek, potenciál a kvalita sa ukazuje až neskôr. Tretej série sa chitili kvalitný ľudia a tak bola naozaj dobrá, škoda že ignoroval tak trochu druhú sériu. Otvorený potenciál na novú posádku NCC1701G by mohol byť zaujímavý a v prípade nízkeho rankingu nového prípadného "centra diania" by sa mohlo jednať o istý hraný lower decks. Predpokladám však že nič také sa nestane. All and all, je to nutné vidieť pre každého trekie, žiaľ celok nie je tak dobrý ako niektoré jeho súčasti.

Louis C.K.: At the Dolby (2023) (pořad)

Rozhodne lepšie než Sorry, výborne som sa bavil. Biblické vtipy bez servítky mám veľmi rád, hlavne keď sú založené na realite.

Matrix Resurrections (2021)

Niekomu došli peniaze a dostal nápad, že sa v podstate prvý matrix ľudom páčil najviac, tak spravia niečo čo ho kopíruje a zároveň ukazuje. Nemôžem povedať že by ma film nebavil, ale ku koncu začínal nudiť. Je asi 20 sekúnd od toho kedy som to dopozeral, neviem ani jedno meno postranných nepodstatných postáv ktoré ma vôbec nezaujali. Akcia ktorá bola zbytočná, nudná, nezáživná. Zlé kamerové uhly, nulová výpovedná hodnota chaotických súbojov. All and all, 3/5 , ok film ale žiadna pecka.

Pokoj (2003)

Fantasticky zlé ! Síce som pôvodne hodnotil ako odpad, ale dobre som sa bavil. Neveriacky som krútil hlavou a hovoril som si "ako je toto vlastne možné?"  Scény nedávajúce zmysel, otrasné dialógy a Tommy Wiseau pridávajúci "třešničku na dort"

Mighty Morphin Power Rangers: Jednou provždy (2023) odpad!

Writing -10/10 , Príšerne stupídne. Kamera je hrozná, fight scény sú "zoomed in" , umiestnenie hercov na scénach často pôsobí velmi neprirodzene. Absencia ostatných rangerov počas filmu a finálne rozuzlenie nemá logiku. Oproti seriálu je to super odpad. Stačilo by to spraviť o trocha horšie a možno by to malo "the room" efekt, kedy by to bolo až tak zlé, že je to vlastne dobré.

Suprhrdina (2008)

Po 15 rokoch som to videl znova.  Je to lepšie ako si si vzpominam, hlavne niektoré referencie mi neunikajú. Samozrejme, je to hlúpy film ale zábavný.

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Zábavné. Nič viac k tomu nemôžem dodať.

Nejhorší obavy (2002)

Zaujímavé realistické stvárnenie, chaos na oboch stranách. To je plus tohto filmu. Ďalší plus je Morgan Freeman. Film ma dvadsať rokov obchádzal. Možno by som vtedy hodnotil lepšie. Ale teraz silnejšie 3.5*