• Fantasy

Fabelmanovi (2022)

Steven Spielberg sa už navždy zapísal do dejin kinematografie, jeho najlepšie diela pozná snáď každý a jeho prínos asi nikto nemôže spochybniť. Tento jeho autobiografický počin ma ale absolutne nebavil a úprimne, nerozumiem prečo je tento film tak ospevovaný a dokonca získal Zlatý Glóbus. Lebo Spielberg  ? ?  Vadili mi : tie priblížené zábery na tváre hercov v štýle markizáckych Rodinných prípadov - už som len čakal kedy začnú postavy priamo do kamery vysvetľovať prečo sa chovajú, tak ako sa chovajú - extrémne nesympatická postava matky, "prekvapujúca" zápletka s manželským trojuholníkom, ktorá snáď nikoho nešokovala a hlavne premrštená stopáž celeho filmu. Dlhé, nudné, nezaujímavé .  Hviezdička navyše snáď len za vtipnú scénku v ktorej sa Sammyho frajerka pomodlila predtým, než mu strčila jazyk do úst  :)

Alma (2022) (seriál)

Len náhodou som na Netflixe narazil na tento seriál a zapol si to bez nejakých očakávaní. Z môjho pohľadu príjemné prekvapenie. Výborná mysteriózna atmosféra, sympatickí - neopozeraní herci, zaujimavý námet. Niektoré scény hlavne v prvých epizódach sa kvalitou doťahujú na duchárske horory. Dej sa postupne viac zamotáva, až po prekvapivý dejový zvrat v 7 časti, kde mi padla sánka. Žiaľ v posledných 2 častiach seriál stráca tempo a z kvalitného španielskeho drama-hororu sa miestami stáva "ukecaná španielska telenovela". Škoda, lebo potenciál to malo veľký . . .

1899 (2022) (seriál)

Serialová lahôdka od tvorcov hitu DARK, predovšetkým pre diváka, ktorým nevadí ak sú počas sledovania "nútení" aj premýšľať. Vynikajúca "darkovská" atmosféra, postupne budované napätie, kde každú chvíľu je všetko úplne inak a koniec záverečnej epizódy, ktorý vám "vyrazí dekel" a kde človek zákonite chce vedieť čo bude ďalej . . .  Nesmiem zabudnúť na vynikajúce herecké obsadenie a špeciálne by som chcel vyzdvihnúť výkon Fflyna Edwardsa, ktorého výraz tváre ma v prvých epizodách takmer desil a domnieval som sa, že práve on bude hlavný badass .  Každopádne Netflix ma veľmi sklamal, že neplánuje robiť aj ďalšie série a veľmi dúfam, že buď si to kravaťáci streamovacieho giganta ešte rozmyslia, alebo dvojica Odar - Friese prejdú niekam, kde im ich dielo umožnia dotiahnuť do konca.

Wednesday (2022) (seriál)

Pozor,recenzia obsahuje SPOILERY** "OMG, ďalší seriál o rodine Addamsovcov? Zase raz niekto ide variť 3x prevarenú vodu ?" -  tak presne to ma napadlo keď som sa o tomto dielku dopočul.  Dočkal som sa však moderného a sviežeho spracovania, kde hlavná - aj keď "večne nasratá"- postava hláškuje o stošesť, vlkodlaci a sirény používaju smartfóny a sociálne siete no a VEC ma bavila často krát viac ako niektoré "kompletné" postavy. Nechýba ani kriminálno - nadprirodzená zápletka s monštrom ( ktorého skutočná identita ma prekvapila - mal som iný tip :) Trochu mi však prekážalo zjavné cielenie na teenage kategoriu divákov a x klise použitých v seriáli, napríklad - SPOILER **hlavná postava takmer zomrie,ale zrazu je zázračne vyliečená a samozrejme vsetkych nakoniec zachrani** -KONIEC SPOILERU** kdeže som to už asi tak videl?   Každopádne celkovo ide o príjemnú, nadpriemernú zabavu, hviezdičku navyše dávam za : výbornú Jennu Ortega na ktorej stojí celý seriál a hlavne jej skvely tanec a lá Lady Gaga  :)  Najslabšia epizoda 5, najlepšie epizody 6 a 7. Top hláška seriálu  : "Is your spectral vision impaired ? Im dying !"  :)