• Fantasy

Yellowjackets - Tlak (2021) (epizoda)

Doteraz najslabšia epizóda. Dej sa prakticky nikam neposunul - okrem zastrelenia jednej srny. Zase to bola ukecaná teenage dráma, tentoraz navyše s psychologickou príchuťou. A dejová linka Shauny s jej milencom v súčasnosti bola totálne nezaujimavá.

Yellowjackets - Domeček pro panenky (2021) (epizoda)

Kvalitatívne je to niečo medzi prvou a druhou časťou. Oproti predošlým epizódam pribudlo niekoľko scén, ktorých cieľom je vydesiť divákov- nie vždy sa to však darí. Vyzerá to ako keby sa tvorcovia snažili namixovat thriller, mysterióznu drámu a horor dokopy. Výsledok je zatiaľ skôr rozpačitý.

Yellowjackets - Fis (2021) (epizoda)

O triedu lepšie ako prvá epizóda. Takmer celá dejová linka, kde môžeme sledovať vývoj krátko po havárii lietadla je veľmi zaujímavá. Avšak manželská "terapia" mi príde ako zbytočná vata,  aj keď  možno sa v ďalších dieloch ukáže, že to má svoje opodstatnenie. Top creepy  hláška epizódy : "Sammy , Sammy  . . ."

Yellowjackets - Pilotní díl (2021) (epizoda)

Seriál som začal pozerať, lebo ma zaujala základná myšlienka o havárii lietadla uprostred divočiny. Z havárie lietadla však v prvej epizóde nevidíme takmer nič. Zatiaľ to skôr vyzerá len na ukecanú teenage drámu pre dievčatá, ktorú občas vystriedajú  scény so snahou o budovanie mysterióznej zápletky. Takže na moj vkus dosť slabý začiatok. Hviezdu navyše dávam za úvodnú scénu, kvôli ktorej dám ešte seriálu šancu.

Smiley (2022) (seriál)

Celkom príjemná oddychovka, ktoré miestami až prekvapivo realisticky a moderne zobrazuje ako (NE)funguje zoznamovanie sa a hlavne vzťahy v gay komunite. Seriál ma veľmi svižné tempo a ľahko sa na to "namotáte". Neskôr je to však dosť gýčové a realita by bola celkom iná. Aj keď sa nejedná o žiadne veľdielo je tam niekoľko veľmi zaujimavých myšlienok. Jednu z nich tam povedal myslím Javier : "Väčšina zlých rozhodnutí, ktoré v živote urobíme, pramení takmer vždy z toho, že sa nechceme cítiť osamelí . . . " Veľkým plusom seriálu je - ako tu už niekto spomenul v komentároch - že sú tam gayovia, lesby, bi,hetero, mladí aj starí. Odporúčal by som, aby si seriál pozreli aj niektorí konzervatívni Slováci. Verím, že by si uvedomili, že všetci sme ľudia a žijeme v tom istom svete a že sa máme vzájomne rešpektovať.

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

V roku 2012 svet prišiel o jednu z najvynimočnejších speváčok vôbec, o 10 rokov neskôr v kinách pristál len priemerný film ktorý mapuje jej život. Snímka nám síce zrozumiteľne ukazuje podstatné momenty v živote Whitney, avšak chýba tu z môjho pohľadu niečo, čo by v divákovi dokázalo zanechať rovnako silnú stopu ako jej famózny hlas.  Musím sa priznať - napriek tomu, že milujem piesne Whitney Houston- že až v tomto filme som sa dozvedel, že mala bisexuálne sklony. Možno- ak by sa rozhodla žiť s jej priateľkou Robyn, namiesto "feťáka" Bobbyho - bola by ešte nažive a mohli by sme sa z jej koncertov tešiť aj dnes. Ktovie . . . 68 %, hviezdu navyše dávam za to, že vo väčšine piesní vo filme znie originálny a nezameniteľný hlas Whitney.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

POZOR recenzia obsahuje SPOILER ! Za mňa doposiaľ jedna z najlepších epizód Black Mirror. A zároveň najdesivejšia. Pretože je to niečo, čo sa môže stať - a možno aj deje - aj v reálnom svete v súčasnosti. Intenzívná atmosféra a napätie,ktoré môžu závidieť aj niektoré kino thrillery. A skvelý výkon Alexa Lawthera. S hlavným hrdinom som súcitil takmer počas celej epizódy, teda až do momentu než sa ukázalo, že je vlastne pedofil.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Po rokoch som si pozrel znovu tento film, aj to len vďaka tomu, že som si náhodou všimol že to vysielajú v telke. Stále to bolo celkom príjemné sledovanie, sem tam sa človek aj od srdca zasmial.  Za mňa lepšie ako jednotka. Top scénky boli jednoznačne s deťmi a hyenou :)

Před svatbou ne! (2001)

Aj keď romantické komédie nie sú môj "šialok kávy",tento film milujem. Sympatické ústredné duo svadobných podvodníčok - matky a dcéry - v podaní Sigourney Weaver a Jennifer Love Hewitt, kopec vtipných až bizarných scénok - neustále doťahovanie sa medzi mamou a dcérou, ženské vlasy zaseknuté v zipse pánskych nohavíc, či mŕtvola na balkóne - k tomu famózny Gene Hackman v úlohe "chodiaceho popolníka". Nesmiem zabudnúť na skvelý slovenský dabing Marty Sládečkovej, ktorá tu exceluje predovšetkým v dialógoch, kde Max hovorí s prízvukom - pri scénke s ruským časníkom som sa išiel počúrať od smiechu :) Rozhodne odporúčam. Skvelá komédia, ktorá vám zlepší náladu. Top hláška filmu ( Sigourney s ruským prízvukom v rozhovore so slúžkou ): "Prepáčte, ale ja ženy nerobím" :)))

V cizí kůži (2011)

Nahliadnime do hláv scénaristov a režiséra.  - Takže čo to tu máme ? Obohraný námet s výmenou tiel, "komické" trapasy v koži toho druhého na začiatku,"dramatický" obrat o 180 stupňov uprostred, návrat do svojej kože a "morálne poučenie" na konci. Toto všetko tu už ale bolo aj predtým, čím to teda "okoreníme" ? No predsa fekálnymi scénami,aby divák nezabudol, že okrem malých detí sa dokáže poriadne vysrať aj pekná baba. A ako bonus : každá žena, ktorá chce byť na obraze viac ako 30 sekúnd musí ukázať, že na to má  . . . dosť dobré kozy. . . -  Nevadí mi humor,ktorý je niekedy na hrane, Ryanovi Reynoldsovi to šlo skvele v Deadpoolovi,tam som mu to žral, tu to však nefunguje. 30%