• Fantasy

Živí mrtví - Acheron: 1. část (2021) (epizoda)

Výborný začiatok novej série. Konečne starý dobrý Walking Dead. Negan dokázal, že je neskutočný hajzel a že mu Maggie mala už dávno odstreliť hlavu .  .  .

Živí mrtví - Tady Negan (2021) (epizoda)

Je pre mňa záhadou prečo ma táto epizóda tak vysoké hodnotenie. Tieto (polo)komorné epizódy zamerané na psychológiu jednej či dvoch postáv ma fakt nebavia, predovšetkým keď nemajú zásadný vplyv na vývoj ďalšieho deja. A ani zobrazenie Neganovej minulosti nič nemení na tom, že sprosto zavraždil Glenna - podľa môjho názoru jednu z najsympatickejších postáv v celom Walking Dead. Hviezdu navyše dávam za skvelý výkon Jeffreyho Deana Morgana.

Živí mrtví - Svou cestou (2021) (epizoda) odpad!

Nikdy by som si nemyslel, že dám nejakej epizóde z Walking Dead hodnotenie Odpad ! Hold, stalo sa. Absolútne zbytočná časť. Namiesto toho, aby sa divák dozvedel napríklad ako prežila Connie, prípadne čím si prešla Maggie dostávame "deratizačnú" epizódu . . .

Problém tří těles - Meditátor (2024) (epizoda)

Keby väčšina predošlých dielov mala aspoň také tempo ako táto epizóda, tak by sme mohli hovoriť , že nejde o úplné sklamanie - predovšetkým kvôli veľkým očakávaniam aké diváci od tvorcov mali. Štart vesmírnej misie bol síce zobrazený na slušnej úrovni, avšak chýba mi tu poriadny záver, ktorý navnadí divaka na ďalšiu sériu.

Problém tří těles - Jedině pokrok (2024) (epizoda)

Namiesto nadupaneho dobrodružného sci fi, ktoré sa blíži k finále tu máme psychologickú drámu o umierajúcom vedcovi a riešenie jeho "dilemy". Znovu sa pýtam, kde je vidieť tie milióny dolárov čo do projektu Netflix vrazil  . . .

Chatrč (2017)

Film, ktorý skutočne pohladí na duši. Odporúčam pozrieť predovšetkým ľuďom, ktorí prechádzajú ťažkým životným obdobím po strate blízkeho človeka. Okrem iného sa dozviete aj odpoveď na otázky : PREČO sa deje vo svete zlo? Ako to Boh môže pripustiť?

Problém tří těles - Vzhůru ke hvězdám (2024) (epizoda)

Kopa kecania a nič podstatné sa tam zase nedeje. Z môjho pohľadu zbytočná epizóda. To podstatné  z nej by sa dalo zhrnúť do maximálne 10 minút. Nie je mi jasné ako Netflix pri seriáli s tak obrovským rozpočtom mohol odklepnúť tak nudnú časť.

Problém tří těles - Soudný den (2024) (epizoda)

Komentár obsahuje SPOILER.  Za mňa doteraz najlepšia epizóda. Odkaz od mimozemšťanov je jasný : "využijeme naše technológie na to, aby sme zastavili váš vedecký pokrok, aby ste nás nedokázali poraziť" Hviezda navyše za masaker na lodi. Ak si 3BP udrží aspoň takúto úroveň, tak stojí za to mu dať ešte šancu.