Půlnoční mše - Kniha II: Žalmy (2021) (epizoda)

Hm, ok....atmoska "just kicked in". Uvod na plazi i vyborny rozhovor s knazom, ci tragicka udalost na faire...slusny podton niekde v uzadi. Obcas to malo dokonca uroven "The Outsider", co je pre mna jeden z najlepsich atmosferickych horrorov vobec. Ok, uz som konecne "zahacknuty". "Bytost" bude asi vysoka. :) Zaver z kostoliku pozname, z mnohych rozpravani i "skutocnych" udalosti. V tomto pripade vsak "fungoval".

Půlnoční mše - Kniha I: Genesis (2021) (epizoda)

Izolovany ostrov, jeho atmosfera i postavy celej komunity posobi pomerne uveritelne. Nesmierne ma potesila i ucast Kate Siegel, po jej ucasti vo vybornych The Haunting. Zatial je to akesi "zvlastne". Typek ma po nehode pred zaspavanim  pred ocami obraz, v mocariskach plnych maciek, zrejme "ktosi" pobehuje a novy fararko, ktory tak moc nevyzera, ma u seba v byte nadrozmernu "bednicku". Najotravnejsia postava je zial zial tiez a vyhrava ju uzkoprsa otravna "panbickarka". Rozohrane roznymi smermi. Snad ten, ktorym sa to napokon bude uberat nebude opozerany, ci hlupy. Ako otvarak vsak o cosi slabsie na to, aby sa divak "zahackoval". U inych Flanaganovych kuskov som tuto skusenost nemal.

Rozkoš (2021)

Myslim, ze po vzhliadnuti tohto snimku, viacerym z divakov odide od chute "profi-porno". Tie drobne naschvaly, rivalita...zrejme by v brandzi s takym asi velmi rychlo "klesli" do najbiednejsich agentur. Vo filme bola babena, co sa tak rozhodla vedome, hoci to mala v gebuli dost pomotane. Boh-vie, aky pomer je tam tych ozaj narusenych, kolki su psychicky-obrneni/-ne kvoli peniazkom a potom "neporusene" z priemyslu odidu. A to neukazali jednu z dalsich podstatnych veci. Mnoho porno-hviezd po par rokoch tohto jobu zomrelo na predavkovanie drogami. Aspon teda YT-algoritmus ponukol take video, kde boli statistiky a tusim jeden z hlavnych pricin umrti boli prave drogy. Hodnotene ako psychicka sonda a dokument zaroven, priemer. Hoci teda, film som si ako divak vobec neuzil. Neodporucam citlivejsiemu, ci utlocitnejsiemu divakovi/-cke.

The Sadness (2021) odpad!

Vyzera to presne tak, akoby si na Tiawan-e filmovi maskeri a maskerky hromadne precvicovali svoje remeslo do nejakej buducej gore produkcie a popri tom sa rozhodli zablbnut si. Vybrat si mlady parik a nechat nan odvsadial vybiehat komparz postriekany umelou krvou a inou maskerskou breckou s ciernymi sosovkavmi na bulvach. Vyhnite sa oblukom. Nulova originalita, uvrieskane, teatralne, afektovane a "ubehane". Pokial nepatrite ku vyhradne obdivovatelom gore-zanru,, nie je dovod po tomto siahnut. I to samotne stoji za "prd". Popravde, prekvapilo ma ciselko na cervenom pozadi pri takomto paskvile. "Plusove body" len za to, ze je to z "exotickej kinematografie"? Je to sice Jabbaz-ova prvotina (zrejme), ale snad svoje rezijne smerovanie kriticky prehodnoti.

Halo - Uvědomění (2022) (epizoda)

Mam davne spomienky na prvu hru Halo a tak som o Cortane tusil uz v predoslom dieli. Som zvedavy, kedy jej projekcia bude aspon trochu podobna. Ak sa to stane...inak je celkom braggy....vystatovacna. :) Pobavilo, hoci linia zverenkyne u "lakomeho" kamosa z detstva je ohrana a zbytocna. Ale zrejme to bolo "nutne", aby sa zbehli cesty na planete, kde sme zacali. Priemer.

Karppi - Season 2 (2020) (série)

Na skandinavske kriminalky, ktore vyhladavam a cenim si ich, som hodne narocny. V ramci nich je tato serialova seria ledva priemerna. V porovani s USA paskvilmi je vsak i tento kusok bez debaty nadpriemer. Vyskytuje sa tu hodne logickych i vysetrovacich naivit a preslapov, ktore ma vyrusovali a nori, ci svedi sa ich moc nedopustaju. Niekolko barliciek je hodne prvoplanovych a len vdaka nim boli finski tvorcovia schopni posuvat prpad zelanym smerom. Kazdopadne, kvitujem uchadzajuci kriminalny pripad a i obcasne "zabruslenie" do pribehov v osobnych zivotoch sympatickej vysetrovatelskej dvojky, na ktorej jedinej to cele stoji. Ale ma to dost much. Ak ste okoloiduci, odporucam. Ak vsak mate, ako ja, radi severske zanrovky, myslim, ze mi date za pravdu. 58%

Karppi - Temná voda (2020) (epizoda)

Zaver trosku prekvapil, co sa tyka vinnika, i ked si obrazkami hodne pomahali ako "nevyhnutnou barlickou", aby pribeh do seba zapadol. Pozitivne ma vsak prekvapil Nurmi-ho postoj k dianiu na lodi, napriek svojej "angazovanosti" k blondavej kolegynke.

Karppi - Mayday (2020) (epizoda)

Zaver ako z "C"-ckoveho filmu. To to pokazilo. Pasaz s doverenim sa sestricke naopak potesila.

Karppi - Nezvěstní (2020) (epizoda)

Neverim, tom "teatralnemu odstrelu" politickeho poradcu..myslim, ze leaderka stupila do "h***a". Bondynecka to este kvoli videjku "uhra". Mierny nadpriemer, ale az na par zaujimavosti v osobnych zivotoch nasej vysetrovatelskej dvojky..nic moc.

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People? (2012) (pořad)

Zivocisna energia tohoto americana s talianskymi korenmi je "hmatatelna". "I don't put bumper sticker's on a ferrari" a nasledna personifikacia typka s tetovanim....parada, tiez rage za volantom, ci ratanie penazi talianskymi novomanzelmi, oslovenim slecny v klube a uzasne tanecne kreacii, pri ktorych i damy v hladisu saleli. Pobavilo, hoci nemam rad moc ukricany prejav. Moje maximum je niekde na urovni Bill Burr-a :) 75%