Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

Zaujalo ma to. Dievcenska predstavitelka uz v Logan-ovi ukazala talent a na tuto rolu zivej, zvedavej "Rebeky" sa perfektne hodi. Zrejme po Stranger Things, It a podobnych, filmari zbadali, ze i detski herecki predstavitelia mozu mat svojho divaka aj starsieho, ako su oni sami. Prostredie je fajn, napad tiez a nevidno tu ani ziadne rozpoctove diery. Uvidime, nakolko bude serial originalny. Rozbeh je zatial slusny a herecky sa taktiez nesetrilo. Urcite pozeram dalej.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Primarne pre fanusikov sveta Star Wars. Atmosfera, prostredie i postavy. Zaver a odhalenie mrnavej koristi bountyhuntera vzbudil prijemnu nostalgiu. Som v zaujati, hoci nie som "fanaticky" vyznavac. Nadpriemer, hoci som presvedceny, ze kratkost tejto casti bola sposobena len nutnostou ukoncit diel po tak "epickom" odhaleni a uz nic viac divakovi nedodat. ;)

Mr. Robot - 406 Neakceptovatelné (2019) (epizoda)

Hodne emocne vybicovany diel. Rozohrane na mnohych frontoch a na kazdom to vyzera dost zle. Co ma vsak zaujalo najviac, je to, cim chce Rose otvorit oci Elliottovi a ta veta o stranach, ktoru povedal zaverom. Hm...

Pád anděla (2019)

B-ckova blbostka plna strelby a vybuchov ako bolo "trendy" kedysi davno, ale i v niektorych sucasnych brakoch. Ked vsak vypnete obe hemisfery, da sa na to pozerat. Freeman zaverom filozoficky zarecni a peknou fotomontazou sa vtipne pozrie na Putina. Uz prvy velkolepy utok bol tak predimenzovany a hlupy, ak sa mi chcelo plakat. Na efekt bol vsak dostatocne nazorny a desivy. (Preco si nechavat svoj primarny ciel na zaver? wtf!?). Blbost a naivita sa vrsi jedna na druhu, az si niektoru musite napriek tomu oblubit. Tou mojou sa stala "inspiracka" tunelu vybudovaneho trasucim sa starcom, inspirovanym asi Rambom 4, nasledne dokonalo lokalizovane a efektne nocne vybuchy, ktorymi starky vyhladil prakticky celu jednotku. Keby tu nehrali hviezdy typu Butler, Freeman a Reddick, mohli by ste si sucasne hodnotenie (68%) mozno delit dvoma. Hovorim, hlupucke, ale pekne sa na to pozeralo. ;) Ked je rozpocet, aspon akcia vyzera lubivo.

Zpřítomnělí - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Konecne sa niektore veci dovysvetlili. Tapanie v tme bolo dost dlhe. A ano, narabanie s casovym kontinuom dava filmarom k dispozicii dost silne zbrane, co sa tyka scenara. Moze byt. Zrejme nebol dostatocny rozpocet, aby si tvorcovia mohli dovolit viac. Tak snad cosi zarobia a budeme mat i druhu seriu. Ako celok mierny nadpriemer s obcasnou slabsou, nevyvazenou epizodou.

Zpřítomnělí - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Navsteva z minulosti nasmu detektivovi zavitala do bytu a podarovala voditko k vysetrovaniu. Neviem sice, odkial si nas zavislak rovno vybavil spojitost, ale zrejme divaci tuto barlicku potrebovali. Nuz a zrejmy "DNA zberatel" dava v zavere dovod verit na nejake sprisahanie. Caka nas este posledny diel serie a zrejme sa to vsetko vtesna do posledneho dielu. Aspon teda dufam, ze neostane vacsina visiet vo vzduchu a divakovi bude odkazane, aby si pockal na dalsiu seriu. ;) Uvidime. Inak sa udiali len okrajove veci a tentokrat uz vtipne nebolo okrem nervaku na parkovisku prakticky nic. Vlastne jedna stoji za zmienku. Slecna vydavajuca sa za "spritomnelu" z 19teho storocia sa prisla utiekat o ukryt k typkovi, ktoreho sme doteraz nevideli, ale uz teraz vieme, ze mu i vcely ustupuju. Opat dost velky chaos, ktory bude treba nejak upratat v poslednom dieli.

Zpřítomnělí - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Ina stopovacia skupina z vikingov a laponca. ;) Uz teda aspon tusime, co za superzienku sa to vyklula v predoslej casti a aku ma spojitost so strelbou v lese. Ako vzdy, ked par nastrocnych vypne mozog a niekto z nich si to odskace, i tato prihoda tej dvojke dievcat snad aspon urychlila prichod dospelosti. Moc sa toho neudialo. Okrem este poharika alkoholu "sucasneho" a "ex"- manzela. Minutaz je ozaj kratucka, az moc.

Zpřítomnělí - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Vtipneho bolo tentokrat menej. Rodinna riesitelka sporov a i vystrel vsak usmevne boli. Pozornost sa vsak upriamuje na "spritomneleho", ktory vo svojej dobe bol NIEKTO. Typek, ktory vyzeral byt na vyssom zaporackom poste, bol v zavere z rovnice vyluceny a tak mozno predpokladat, ze chapadla vedu asi o dost vyssie (vzhladom na pouzitu technicku vymozenost). Komunita odmietajuca elektricke vydobytky sucasnosti zrejme v cudnych satach skryva utlu agentku, hackerku a bojovnicku v jednom. Som zvedavy, co je zac. Tento diel mi uz prisiel trochu chaoticky. Snad to v dalsom dieli dostane hodnoverny pribeh.

Zpřítomnělí - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Stretnutie dvoch "shieldmaiden" z minulosti a ich nocne vycinanie zachytene na telefone az po "houbickove" stavy boli celkom vtipne. Tempo sa zvolnilo, ale pripad napreduje pomerne rychlo. Neskusena typkyna proste natrafila na prvu, digitalne a hned spravnu stopu. Usmevne, ale co uz. Naviac, typek, co sa zatial rysuje ako "protistrana" neni ziadne "orezavatko", takze to snad bude este celkom zaujimave. Kazdopadne, uz mam v hlave par moznych scenarov a tie, co sa mi ponukaju ako najjednoduchsie sa dufam nenaplnia v seriali. Tentokrat priemer, ale stale som v zaujati.

Zpřítomnělí - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Zaujimavy napad, popri tom mnozstve prichodov ludi z minulosti, ci z buducnosti v inych serialovych, ci filmovych kuskoch. A celkom sa im vydaril i ten kontrast "prichodzich" po rokoch v tych uliciach mesta. Krista Kosonen v roli cerstvej a jedinej policajnej absolventky zo "spritomnelych" je takisto atraktivna. Nemozem sa zbavit dojmu, ze sa pri svojej postave nechala hojne inspirovat Sagou Noren z perfektneho Broen - Most. :) To mi ale neprekaza, Saga bola super. Obe svojske "blondcky" v kozenych nohaviciach so zvlastnou chodzou a nezvycajnym spravanim. Neskutocne ma pobavil zvyk a "storka" s machom. ;) Ano, ma to svoje naivne a slabsie chvilky, ale zatial u mna prevazuje zaujatie a zabavnost. Odporucam.