Wednesday - Co člověk zasévá, to smrtka sklízí (2022) (epizoda)

Zatial najslabisa epizoda. Zeta Jones s "manzelom" to rozhodne nevylepsili a linia mi prisla ako tuctovy rodinny TV film pocas sobotneho popoludnia. Podany pribeh ma neoslovil. A ani modry umrlci prst. :) Pobavila opat VEC so sicitnou "rukou" na vazenskom skle.

Wednesday - Vedle tebe umírám (2022) (epizoda)

Jenna Ortega si v tych fajnovych satockach s dobrou choreografiou, goth-makeupom a vybornou kamerou "zaradila". Opat niekolko uz uplatnenych postupov a nie moc originality. Pobavilo ma vsak stale napadite chovanie "VECI" v marnici a tentokrat i milo afektovana roommate Enid - Emma Myers. Mierny nadpriemer, ale wow-efekt sa stale nekona.

Wednesday - Přítel, nebo vrah (2022) (epizoda)

O cosi lepsia epizoda ako predosle, hoci rad klise sa kopi a kopi. Serialove zasadove a asertivne dievcatko posobi "cool" a i ten jeho preslov v zavere, za doprovodu podmaniveho a znameho songu. I guess "zlatime" nie len vizual, ale i audio. :) Tak okate.

Wednesday - Jako kůl v hřbitovním plotě (2022) (epizoda)

"I have a very big smoker, and I handle it like a pro" - maly vceli fanatik mi odpalil dekel. Sutazivejsi diel, pripominajuci silne Harryho Pottera. Ucitelkou, sutazou, spolkami, tajnou miestnostou a dekoraciami. Stale sledujem len pomerne pekne pozlatko. 60%

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda)

Velmi atraktivne a farebne pozlatko, o tom niet pochyb. Pobavilo, hoci vidiet drobnu goth Ortegu po tom erotickom horore X, je silna kava. :) Ale Nevermore je kazdopadne pekne prostredie, hoci ma uz to skupinkovanie deticiek na exoticke skupinky irituje az unavuje. Taktiez tie mnozstva klise o kacatku, ktore hned padne do oka miestnemu play-boyovy a miestnej alfa-samici. Az na toho usmevneho gluma v zavere. Uvidime, co sa z toho vykluje, ale najzaujimavejsi a najzabavnejsi "charakter" je zatial "VEC".

Případ: Ponorka - Lov (2020) (epizoda)

Vyborna cast, obzvlast psychologicky. Silny zaver a spolupatricnost so stradajucimi rodicmi. Tiez bezmocnost emocne zainteresovanych vysetrovatelov a narazanie ludskych zdrojov na limity v roznych smeroch. Clovek si pri sledovani serialu tiez uvedomi, ako moze doliehat necitlivost interpretacii mediami na pozostalych. 85%

Případ: Ponorka - Fakta a předpoklady (2020) (epizoda)

Autenticita vysetrovania stale pretrvava. Tentokrat detailne o neuspechoch a mravencej praci so svedkami, lzami a "jedna-pani-povedala" spravami. Chudaci potapaci. Btw. paci sa mi ta hlaska mediam, ktoru pouziva: "budete prvy, ktory sa o tom od nas dozviete". :)

Médium - Bazmek (2022) (epizoda)

Po stranke akcnej a i divackej zabavnosti zatial zrejme najlepsia epizoda serie. I power-play medzi "damami" v buducnosti mala stavu. Uz by sme sa teda mohli posunut so Zubov-om a pouzit DNA kluc v steme. Ale kedze nas caka uz len posledna cast serie, zrejme dostaneme iba naznak a zvysok v dalsej serii. To je skoda. 80%

Batesův motel - Série 5 (2017) (série)

Piata a zaverecna seria ma moc neohurila. Nesadol mi nasilny sposob, akym operovali s Norman-ovou vidinou matky. Vedlajsie linie boli priemerne, okrem teda tej s psychologom, ta ma bavila. Nuz a ta v 7-8ej casti, kde okopirovali niektore pamatne sceny povodneho Psycha a prepisali ich, aby si vystrelili z pamatajuceho divaka. Uplny zaver bol emocne dost silne napinany tlacenim na pilu, az mi neprisiel verny. Priemer.

Batesův motel - Pouto (2017) (epizoda)

Uchadzajuci zaver, hoci prilis a okato tlacili tvorcovia na "strunu".