Air Buddies - Štěnata (2006) odpad!

Zneužití zvířat v přihlouplých filmech by mělo být trestné! Otřesná animace při "mluvení" psů. 48% na csfd mě pobavilo víc než celý film:-)))

A.I. Umělá inteligence (2001)

Sice trochu delší stopáž, ale diváckou pozornost aktivují nápady v podobě Mr. Know nebo setkání s Modrou vílou. A úvodní rozmanitost pohledů na Davida při jeho příchodu do adoptivní rodiny, to je vizuální hostina. Citlivě natočený příběh.

Akce Kryštof - 10 let (2004) (TV film)

4 návštěvy koncertů Kryštofů naznačují moji slabost, takže za pět. Jen doufám, že tady nebudeme hodnotit klipy, tam bych měl favority třeba u skupiny Metalinda. V klipu Zalubená žaba si střihla roli Aňa Gaislerová. Krajča můžu i jako herce, překvapil mě v Hraběnkách. Jsem zvědavý,jakou roli mu napsali v pokračování Nemocnice.

Albert, Albert (1995) (TV film)

Krásný životopisný příběh. Na televizní zpracování bezchybné - životní osudy Alberta Škarvana jsou podány zajímavě, poutavě. Výborné herecké obsazení. János Bán v průběhu příběhu díky práci maskérů zestárne skutečně věrohodně. Příběh vhodně podkresluje hudba. Vypravěč - hlavní postava - nabízí množství úvah, reflexí. Zajímavá je pasáž, která zobrazuje azyl v Jasné Poljaně u Lva Nikolajeviče Tolstého (hrál ho Nikita Iljiš Tolstoj). "Nejhezčí kniha je zpověď člověka." Upoutá i setkání s "ráčkujícím Rusem, jakýmsi Uljanovem, který hlavního hrdinu moc nezaujal..."

Alfasamice (2011) (amatérský film)

Přiměřeně, přiměřeně = netočit, netočit...

Alfons Karásek v lázních (1971) (TV film)

Proti prvnímu dílu sice obrat o 180°, ale příběh si uchovává svěžest a vtip. A trpaslík Vladimíra Menšíka je nezapomenutelný:-) Režisér Zdeněk Podskalský si zahrál roličku jednoho z podezřelých - seděl u výslechu na policii jako lékař.

Aljona (2009) (TV film)

Ještě že se akademik (Vladimír Dlouhý) jmenoval Richard, jinak by to zavánělo další žalobou. První polovina filmu nadprůměrná, ale jakmile se začnou větvit cesty, příběh upadá. Scénárista Martin Ryšavý zajímavou sociologickou studii zbytečně rozmělnil. Nejsilnější momenty byly ve chvíli, kdy se ukrajinští dělníci nalévali vodkou, kdy polehávali na kavalcích, hráli na kytaru… I to okrádání bossovou mafií působilo drsně, ale odhalení bosse jako organizátora přepadení a následná pomsta příliš okatá. Nevěrohodné setkání profesorů a zbytečná snaha umožnit ukrajinskému kolegovi vystoupit před studenty. A miliskování lehké děvy s bossem a zároveň s jack russell teriérem? K pousmání. A vývoj „vztahu“ lehké děvy s ukrajinským dělníkem Vladimírem (Andrej Bestčastnyj). ten byl až příliš prvoplánový. Herecky velmi dobré, stejně jako hudba (Iakov Zitner, Jan Jitásek).

Alma (2010) (TV film)

Neotřelé téma si zasloužilo lepší scénáristické zpracování. Partnerské rošády jsou jak ze špatného dílu Ordinace v růžové zahradě. Tomu odpovídají i nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc odborníci na psy rozlišují mezi retrívrem a labradorem, ale následně borderkolii označí za křížence:-) Dramatická linka (pád ze srázu při výcviku Almy i samotná pomoc pro umírajícího - pohotoví příslušníci, kteří "pomáhají a chrání") působí spíš komicky. Obdiv si zaslouží Alma.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Rukopis Hany Zelinové na scénáři je patrný ve chvílích, kdy třeba malá Berta (v 5. díle) drnčině vyslovuje "er", nebo v posledním díle, kdy se těhotná Marta ptá Daniela: "Kde je Tvůj bratr?" Nádherně odvyprávěná sága má pevný základ v trilogii Hany Zelinové "Alžbětin dvůr", "Volání větra" a "Květ hrůzy". Osudy rodu Fabiciovců jsou silnější v prvních čtyřech dílech, které těží z 19. století. Poslední dva díly víc motají politiku a upřednostňují komunisty. Scény s přestřelkou Němců a partyzánů působí spíš jako parodie než jako opravdový boj. Herecky výborně podchycené, výborný nápad obsadit do role Celesty, pravnučky Julie Fabici (Emília Vašáryová), Magdu Vašáryovou.

Amélie z Montmartru (2001)

Taky si po dvou hodinách poeticky vyprávěného příběhu říkáte, že byste se zvládli klidně ještě dívat? Anebo jste se stali součástí té hry a vydali jste se na cestu? Tak nezapomeňte poslat pohled. Mistrně poskládaná mozaika neotřelých nápadů, která vede k vysněnému cíli. Zajímavý komentář: Radek99