Ve stínu (2012)

Při sledování filmu jsem si vybavil pár řádků z povídky Oty Pavla, v níž líčí, jak pan Popper četl po únoru 1948 Rudé právo a smutnil nad výčtem odsouzených Židů... Tvůrci filmu Ve stínu antisemitskou kampaň zpracovali do výpravného příběhu, v němž se mi líbia detektivní linka, převažujující skvělé dialogy z rodinného prostředí. Krásný je opakující se motiv s fotbalovým míčem. Naopak až téměř nadpřirozené Haklovy schopnosti a místy nevěrohodný scénář trochu kazí rozmáchlé vyprávění (např. to, jak Hakl odhalil Zenkeho původ, hraničilo s kouzelnictvím...). Ke kladům patří perfektní herecké obsazení (Trojan s Norisovou spolu fungují velice dobře) i líbivá hudba.

Vánoční hvězda (2012) (TV film)

Autorky Rodinných pout se dostaly do České televize. Hvězdička za pár vtipných hlášek Jiřiny Jiráskové. Jinak to je natahovaný nudný partnerský propletenec plný klišé. Vánoční atmosféra hooodně umělá.

Strakonický dudák (1955)

Tylova předloha ve filmové obalu je výpravná, skvěle ji dopňují písničky i herecký um.

Lustr (1979) (TV film)

Nárožného grimasy jsou neskutečné, ale scénář je slabší.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Z pořadů o vaření patří mezi ty inspirativnější.

Když vaří táta (2012) (pořad) odpad!

Jak hodnotit rádobyvtipné poznámky "charismatického" pana MP typu "Jé nám chybí talíře, to sis s nimi asi hrál na lítání, co synku? Tak utíkej do pokojíku, já vypnu troubu a skočím nějaký nádobí koupit."??? A náhodou při nákupu kameraman zabírá na obrovké logo...

Krtek a oslava (1995)

Tolik nápadů (doutnající krtinec:-) na tak malém prostoru. A navíc koláče!

Jabloňová panna (2000) (TV film)

Úvodních pět minut tajemna a závěrečná písnička oslavující vítězství dobra nad zlem nevyváží 40 minut temnoty a hrůzy. Nepohádkové zpracování. Proměna Cibulkové dokonalá, ale herci působí v kulisách sevřeně.