Sejít z cesty (2012) (TV film)

Snažící se rocker Pavelka celkovou nudu nezachrání. Pavlíčkovu hudbu mám rád, ale tady mi nesedla.

Pták Žal (1985) (TV film)

Ve srovnání s dnešními pohádkami má příběh srozumitelné poslání. Ovšem na malém prostoru (nejen studiovém, ale i časovém) působí pohádka kostrbatě, místy stylizovaně. Žalovy repliky v podání Josefa Kemra ale jednoznačně upoutají pozornost.

Páni Edisoni (1987)

Prolog téměř plívovský - nápadité titulky. Skvělé zobrazení nejen počítačové revoluce v Československu 80. let (jó Karel, to byl programový jazyk...), ale i vesnice (parádní kamera, která přibližuje vesnické starousedlíky). Výborné prolínání vážnější rodinné linie s klukovinami.

Dopisy pro Julii (2010)

Oddechovka, která je kromě reklamy na telefony a auta i upoutávkou na poznávání Itálie. Záběry na vinice, Sienu lehce převyšují předvídatelnou zápletku. Shakespeare by se asi usmíval...

Naše bláznivá rodina (1968)

Skvělé herecké obsazení, pohodový příběh na odreagování, ale hlavně instruktážní film pro nesebevědomé řidiče:-)

Žít po svém (2005)

Příliš patetické a místy přehrávané černobílé scény. Když už vystoupí duch filmu na povrch (děda vysvětluje vnučce, že neodbrzdila auto vlastní vinou), tak zase nastoupí přízemní likvidační scéna padoucha (chudák Damian Lewis:-). Ani ten medvěd mi v příběhu neseděl. Motiv dědy a vnoučete mnohonásobně líp vystihují filmy s Tomášem Holým.

Hrom do kapelníka (1983) (TV film)

Ostravští filmaři natáčeli ztřeštěnou komedii na Jihlavsku. Svatba se konala v Jamném a oddávající hrála naše fyzikářka. A v kapele (Lučanka) hrál ředitel ZŠ Velký Beranov.

Hoří, má panenko (1967)

Formanovo nenapodobitelné umění spojit herce a neherce a nevíc přirozeně odvyprávět jednoduchý příběh.