REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Uživatelé Madlipz děkují za tento film! Bez něho by Leo oscara nedostal bez něho by nebyl světoznámý proslov a bez něho by nebylo tucet videí na Madlipz. Jo byl to trend roku tak 2017 ale proč si nezavzpomínat? Leonardo si poležel na lehátku proplazil se, zajezdil si na koníčkovi vyspal se v jeho útrobách a dostal oscara? Proč ne! Nebudu to srovnávat s Vlkem protože to si myslím není možné avšak oscara mu rozhodně přeju a schvaluju. Film do kterého jsem se zažral a dokonce mě nepustil po delší době už jsem nevyhlížel finální hvizd ale užíval jsem si to. Po kvalitativní stránce jsem si to užíval jinak jsem s DiCapriem alé Hugem prožíval každý jeho další krok americkou pustinou. Uronil jsem rovněž jednu kapku potu ve žlutém autobusu za každou kapku krve která dopadla na sníh za kterým museli filmaři putovat až tak moc na sever nebo na jih? Možná bych si měl vyhledat synonymum ke slovu který každopádně příběh se mi líbil a ani jsem neřešil co je výplod mysli pana režiséra a co je podle skutečné události. Příběh Hugha Glasse je fakt drsný!

Quo Vadis (1951)

Hitler - chtěl území, Alexandr Veliký - chtěl území, Putin - chce území, Nero? Fuck it zapálím si svoje město a postavím si ho znovu! Zapálil či Nezapálil to nechám na profících pokud to beru tak jak nám to předkládá pan Sienkiewicz tak je to bezesporu zajímavé a poněkud kruté a netuším jestli ho ohýnky natolik vzrušovaly nebo jestli jel na něčem za co by se nestyděl ani Pablo Escobar nebo Heisenberg. Výkon Petra Ustinova bych přirovnal k Werichovi v císař-pekař akorát Ustinov je za mě o třídu lepší a o něco méně uřvaný. První půlka šla jaksi mimo mě moc mě to nechytlo avšak ta druhá to už jsem byl v plném ohni :) a hltal jsem Nerovi monology a pronásledování zelenáčů křesťanů plnými doušky. Po započtení inflace kluků za oceánem mi to vychází na rozpočet 100 mega $ takže skoro-docela blockbuster by šlo tomuto filmu připnout. Jestli byl tento film jen rozbuška pro další zfilmování literárních a dalších "megaskvostů" tak to bych měl Bena Hura a Kleopatru ještě určitě dát.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Jak dlouho před koncem přijde finální polibek? Tentokrát mi to podle mých výpočtů vyšlo na 1 minutu a 5 sekund. Možná si z toho vytvořím statistiku která bude uvedena v mém cimrmanovském deníku. Každopádně užil jsem si tady pár vtipných momentů ale ze židle mě to faakt nezvedlo. No ono asi ani nemělo, protože moje věkovka je asi nejvzdálenější té cílové. Co už má to 93 minut a je to super známý takže poměr cena(stopáž)/výkon(nasáté znalosti) je kvalitní. Hugh Grant je pryč z jeho obvyklých rolí a zvládl to s přehledem. Samotná Bridget je celkem sympatická. Zellwegera moc nemusím ale do této role seděl dobře. Za vyvrcholení považuji scénu its raining man.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Fredík měl pravdu - she is sooo skinny! Samotný název ve mně vyvolával před zhlédnutím zajímavé pocity přitažlivosti realita je tentokrát však o něco prostší. Audrey Hepburn s nějakou noname figurínou, která se kolem ní motá mi tentokrát nechutnali. Audrey Hepburn mě určitě nebavila tolik jako v Římě. Udušená kočka nakonci a nejfekovější déšť v historii kinematografie? Ne vážně suma sumárum mě očka a hlas Audrey Hepburn tenkrat neošálili.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Johny Depp tady vypadá trochu jako Michael Jackson po pár operacích! Znám Deppa jenom z pirátů a tak jsem napřed Džonyho vůbec nepoznal. Zfilmované je to velkolepě ty kulisy, které si postavil rovněž Mr Beast jsou doslova k sežrání. Po nějaké chvíli mě však trochu omrzely stejbě jako putování po Wonka factory vyhlížel závěrečný hvizd, který přišel v podobě pěkného poselství plného konce.

Gympl (2007)

Přesto že Gympl vyzobrazuje české školství jako čistou depresi jsem za něho pořád tak trochu rád! Já bych celé naše školství samozřejmě překopal ovšem ve srovnání se světem bych řekl že jsme na tom cca průměrně. Co k tomuhle filmu říct? Herecké výkony jsou někdy tak odevzdané až se člověku zalíbí Mádl mi tak nějak nevadil což není samozřejmostí. Nejvíce mě bavil Matonoha, Vorel a samozřejmě Lenka Haluzová. Žádný hluboký příběh se tady nenachází avšak ono stačí docela málo když je to ze školského prostředí a točí to češi čechům. Kultovní hlášky rovněž přítomny

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Kdyby měla ta Emma dlouhé vlasy bylo by to ještě lepší! Jeden z mála kde jsem seznámen s knižní předlohou takže jdeme porovnávat. Když jsem četl knihu bylo to jakože slabší pasáže to má ale baví mě to. S filmem jsem to měl podobně nebylo to chrochtání blahem ale hoavně konec mi udělal další spokojenou čárku na srdci i v čsfd účtu. Chbosky je prostě borec napsat knížku napsat scénář a zrežírovat to je prostě hustý. Outsider který najde své místo v americkém vzdělávacím systému i mezi lidmi kteří si ho oblíbí. Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme.

Wall Street (1987)

Moje němčinářka mi prozradila že tohle ji bavilo více než Vlk z Wall Street - já říkám NEIN NEIN NEIN! Tématika rychlé bohatství z ničeho wall street investování, free market, amerika všechna tahle podstatná jsou přitažlivá. Herecké obsazení vypadá rovněž slibně ale to jest vše kromě pár mimodějových linek jako sheenův vztah s tátou mě to nezaujalo. Je to málo extravagantní nepoutavé nemastné neslané. Daryl Hanah mě tu vyloženě štve.

Sociální síť (2010)

Když chceš být nejlepší musíš občas hodit přes palubu i ty nejvěrnější! Nebylo to tak strhující jak by se slušilo a patřilo avšak některé dialogy mě opravdu uhranuli. Film o nejmladším miliardáři a největší sociální síti, kterou stvořil pan cukrováhora večer u pivečka když mu dala košem jedna koc z Harvardu. Film o přátelství, rivalitě, suverénnosti, nekompromisnosti, vysokoškolském životě, americkém snu který bere i dává. Mělo to slabší chvilky ale když byl Eisenberg aka Zuckerberg v herecké flow užíval jsme si to na 100%. Film je zveličený pro dramatičnost avšak domnívám se že to stojí poměrně pevně na realitě. Skvělí výkon Jesse Eiseberga první film od Finchera který mě zaujal. Jinak Facebook nepovažuji za dobrý vynález nepoužívám ho a lituji lidí kterým bere tuny času avšak Zuckerbergův příběh je zajimavý a inspirativní.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Miláček všech puberťaček na plátně už po několikáté ve svém filmu po třetí! To bylo když byl ještě Marvel producentem kvalitních filmů a neměl desítky postav společně s přehršelem filmů a seriálů. Po tom co jsem viděl druhého Doctora Strange a 4. Thora a přečetl několik článků na téma Marvel už není to co býval jsem Marvel odstranil ze svého života. Pokud se v Marvelu vzchopí tak nebudu váhat a skočím do jejich světa zase zpátky. Je to takové polopotvrzené ovšem osobně si myslím že by byl Kevin Feige blázen nenatočit pokračování momentálně 7. nejvýdělečnějšího filmu. Teď už k 3. Spideymu pro lidi kteří se všemi spidermenovými aktéry vyrůstali tohle muselo být pavoučí porno. Jakmile se dostanou na scénu všichni 3 pavoučí muži i já jako nevelký znalec jsem pociťoval mnoho odkazů a narážek na minulost. Potom tady máme spoustu starých záporáků a skoro už povinnou lovestory která mě v podání Hollanda a Zenday  baví všechno perfektně doplňuje jejich obstloustlý asijský kamarád. Já jsem se bavil a volím 4*