Trainspotting (1996)

Upozorňujeme že následující scény by slabším osobám mohly přitížit! Nejnepříjmnější film který jsem měl možnost vidět za velmi dlouhou dobu! Je to kvalitní film o příběhu sračky - vzestup - sračky - vzestup. Je to film o tom jak důležité mít kolem sebe dobré lidi. Pokud máme kolem sebe lidi kteří nás táhnou dolů a obklopujeme se jen jimi je pak velmi těžké z tohoto vlaku vystoupit. V průběhu filmu zažijeme několik momentů kdy pociťujeme euforii. Drtivě zde však převyšuje ostych, nechuť, diskomfort a odpor k drogám. Jejich akcent k filmu v takovém prostředí dost sedí. Tenhle kousek si už znovu nedám.

Amélie z Montmartru (2001)

Radujte se z malých věcí! To jest motto tohoto filmu plného na první pohled divných lidí. Většina jich divnými zůstane ale k dalšim si vybudujeme hlubší vztah. Amelie s jejími kukadly dokáže okouzlit. Na víc než na 3☆ mě však neokouzlila.

Hanebný pancharti (2009)

Velký Kventin natočil dvouapůlhodinový nesmysl o 2. světové válce! V posledních dnech začínám o jeho velikosti pochybovat! Na Kill Bill 1 nebylo nic co by mi zachutnalo a teď tahle slátanina. Historické fakta jdou stranou a dlouhé dialogy zase na scénu. Neříkám že posledních 10 minut není dobrých právě naopak i když jsou historicky úplně mimo je to prostě konec jak má být. Než dospějeme do této fáze tak musíme však přetrpět 120 minut plných dlouhých nudných dialogů, pár přestřelek a jak je zvykem přeskakující děj s kapitoly do kapitoly. Jediný kdo mě tu opravdu zaujal byl Christopher Waltz jeho umění v takovýchto rolích (Hanebný parchanti, Nespoutaný Django) to je prostě koncert hereckého umu! Kromě Pitta který je trochu nad průměrem všichni ostatní nic moc až hrůza.

Kill Bill 2 (2004)

Propíchávání lidských těl kovovýma klackama podruhé! Jednička byla cosi jako náběh na dvojku, protože až druhý díl se dokázal více odvázat a udělat mi emocionální rýhu v mozku (zejména konec). Jak poznamenal POMO jednička se nedá samostatně hodnotit a jak poznamenal ještě lépe golfista, kdyby jednička vůbec nebyla nic by se nestalo. I tento snímek se neobejde bez slabších chvilek je jich tu však poněkud méně než v díle předchozím. S Umou Thurman jsem se už sžil a již od začátku jsem byl nalazen na její herecké vlně. Více napětí tarantinovké vyprávění, pohřbívací scéna a na konec nejlepší kapitola ze všech kapitol v tomto příběhu. Kill Bill se zcela jistě neřadí k nejlepším Tarantinovkám. Škoda že se tenkrát Quentin nerozhodl jen pro jeden místo dvou filmů mohlo to být velmi solidní.

Kill Bill (2003)

Tarantino sice ve svém živlu ale za mě už to překombinoval, nedal tomu nic magického zkrátka nic před čím bych smeknul! Anime složka je tu faakt zbytečná. Pokud by tohle Tarantino narval do jednoho filmu což by znamenalo zrychlené vyprávění už tak ne moc obsáhlého příběhu, možná by z toho byl solidní kousek. Je tu sice hodně krve ale děj se prostě nikam neposouvá. Lítající hlavy vzduchem bez těla a Uma Thurman předvádějící nadpozemské bojové výkony mě spíše nudila. Tímhle si mě Tarantino nezískal. 35%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tohle je víc než geniální! Mistr Dicaprio balamutící je tady fenomenální, neuvěřitelný, skvostný! DiCaprio nám zde s Hanksem ukážou tu nejlepší a zároveň nejdivnější dvojici všech dob! Právě tady DiCaprio získal ohromné množství schopností pro jeho top roli Jordana Belforta (Vlk z Wall street). Avšak i tady je jeho schopnost mazat med lidem kolem huby neuvěřitelná. Je až k nepochopení s jakou lehkostí dokáže tyto role zahrát. Je to prostě skvostné ale ještě svostnější je že je to based on a true story a co víc není to nijak extra Spielbergem překopané. Drtivá většina věcí se opravdu stala a co ještě víc někdy to bylo ještě divočejší. Život Franka Abagnala Jr. je zkrátka k neuvěření. Spielberg je mistr zápletek tady nám nervy pošle do kýblu hned několikrát. Spielberg tento film tvořil tak abychom měli po tomto kousku dobrý pocit a já s ním naprosto souzním. Mistrem filmů vzestup - pád pro mě stále zůstává Scorsese tohle je však vzestup - pád - vzestup a tak tomuto filmu tvořím speciální místo v mé čsfd vitríně. Zařazuji do mých TOP 3 Spielberg! PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI 95%

Dvaasedmdesát jmen české historie (2008) (seriál) odpad!

Jestli máte slovní zasobu C2+ možná si z tohoto pořadu něco odnesete! Jinak nuda nezajímavě a suše podaná slavná česká jména naší historie.

Láska nebeská (2003)

Brit to pojal opravdu britsky britštější to už být nemohlo! Nejlepší vánoční romcom? Totally agreed! Angličané se vysmívají američanům, sami sobě, politice, sexu, manželství prostě úplně všemu. Co je ovšem hlavní opěvují lásku. Je tady tolik vtipných scén, které opírají svůj humor o různá témata od "dychtivého" natáčení sexu pro film až po Mr. Beana balícího zlatý náhrdelník. Nebudu tady psát všechny scény které mi přišli geniální protože jich byla opravdu kopa. Takhle se vysmívat aspektům společnosti snad nedokázali ani autoři v době osvícenství. Richard Curtis má koule a taky smysl pro humor a tak vznikl tento skvělý snímek který je vynesen do výšin díky nabombenému hvězdnému obsazení. Je libo sladké vánoce? Tenhle kousek je dozajista navodí! 94%

Constantine (2005) odpad!

Top 5 nejhorších filmů v top 100 a 100 nejoblíbenějších? Do této kategorie se film bezpochyby vleze! Keanu Reeves tuhle komiksovou slátananu nezachránil. Efekty jsou tragické pro mé oko absolutně nelahodící. S celým tímto příběhem alá démoni nesouzním a vůbec mě nebavil!

Pýcha a předsudek (2005)

Kate Knightley se mi tady hodně líbila i když to není blondýnka :) jinak tenhle film nestojí ani za starou bačkoru! K takovému přirovnání které se možná používalo už ve Francii 18. století kdy se tento román od Jane Austen odehrává by se uchýlil dnes asi jen málokterý filmový kritik. Skoro všichni tento kousek opěvují. Já mezi ně rozhodně nepatřím! 5 dcer se potřebuje vdát postupně se dávají s různými idividui dohromady a není to kdovíjak zajímavé. Spíš bych řekl dost nezajímavé. 16%