Solas (1999)

101 minút samoty v smutne bežných príbehoch tých najobyčajnejších ľudí. Osobne vyzdvihuje postavu matky.

Creepshow (1982)

pamätám si ako veľmi som sa bál, malý desaťročný chalan, s bratrancom sedíme pred telkou a potom sa hádame, ktorý z nás pôjde vypnúť TV. O pár rokov som sa dostal ku Kingovi a to som vtedy ani nevedel, že práve jeho príbehy ma ako malého tak vydesili.

Zrcadla (2008)

spomeniem len mínusy - nevyrovnané herecké výkony a dôraz skôr na moment než na atmosféru, no a tá hudba je podľa mňa mix už mnohokrát použitých motívov

Tenkrát na východě (2000)

nebolo to zlé, najviac ma dostali obrazové výjavy na indiánskom tee-pee a medzi nimi koníky na doggy style. škoda tých niekoľkých momentov, kedy som sa nudil.

Katyň (2007)

Po niektorých filmoch prosto odchádzate z kina bez jediného slova, no v mysli sa vám premieta celý film, znova a znova a vy ho prežívate stále dokola. Katyň je takým filmom.

Klub sráčů (2000) odpad!

tento film by sa dal hodnotit takto : odpad/*****, pričom odpad by patril filmu ako celku a 5 hviezdičiek by film dostal za hlášky a za svoju hlúposť, ktorá dokázala (nielen mňa) pobaviť. davam odpad, lebo filmy nehodnotim prioritne kvoli vyrokom postav.

Zakázané království (2008)

velmi prijemna rozpravka, pri ktorej sa divak nestihne nudiť a celý film ubehne veľmi rychlo, tvorcovia používajú veľké množstvo motívov z mytológií nielen východných kultúr. Ale veď ste si možno niektoré aj všimli:). Pri hodnotení tohot filmu je dôležité nevnímať ho ako kung-fu, ale ako akčnejšiu rozprávku

Běžící muž (1987)

a opäť raz znásilnili S.Kinga. Bodaj ich sám Arnie potrestal.

Čisté ruky (1956)

Lettrichov film, ktorým poukazuje na temné stránky vtedajšieho režimu, takto sa Čisté ruky stali nielen "trezorovým filmom" ale aj znamým a výnimočným v danej dobe. Výborný herecký výkon Záborského pridáva filmu na kvalite.