Dorian Gray (2009)

od filmovej adaptacie wildeovho doriana graya som ocakaval lepsie vykreslenie hlavnych charakterov - hlavne nestarnúceho doriana, naproti tomu tvorcovia zbytocne dotvorili film slabými hororovými prvkami a nepochopitelnou hyperbolizáciou niektorych scen, takze konecny vysledok ma skôr sklamal ako potesil.

Thunderball (1965)

oproti predchádzajúcim dielom mi thunderball prisiel dost nezazivny

Gnomeo & Julie (2011)

nebolo to perfektne, ale nenudil som sa :)

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

tak trošku podivná téma "Cesty domov" ma skutočne dostala:D. Tentokrát je Star trek film vyváženou kombináciou sci-fi, humoru, dobrodružstva, akcie i filozofie. 90%

Olověná vesta (1987)

full metal jacket nie je dokonalým filmom a tiež sa nedá hovoriť o najlepšej "veci" spod režisérskej taktovky S.Kubricka, ale filmový zážitok je silný, ba priam veľmi silny, takže preto tých 5*

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Shrek so štvrtou dimenziou bol prijemnou štvrťhodinkovou zabavou, celá šou však trvala o niečo dlhšie a štvrtý rozmer pomohol vtiahnuť diváka do inak nevýraznho deja, avšak už by malo byť každému jasné, že takéto filmy nie sú robené pre umelecký zážitok ale len pre bláznivú zábavu recipienta. 80% stale však veľmi zaostáva za simpsons ride :)

The Simpsons Ride (2008)

simpsons ride som mal tu možnosť vyskúšať v Universal studios v Hollywoode a bol to ohromujúci zážitok.

Podraz (1973)

Tu pascu s FBI som im zozral aj s navijakom. Bol to podraz ako sa patri a ja viem, ze cim dalej tym viac obdivujem herecku dvojicu Newman Redford

Pianista (2002)

nie dokonalé, ale Brody to celé vynahrádza 90%

Effi Briestová (1974)

stale nechapem, co sposobilo, ze som 140 min cumel na platno... fassbinderovo kuzlo?