Útok na Bílý dům (2013) odpad!

Urcite "to" stalo spoustu penez a nekolik stovek lidi si s "tim" dalo spoustu prace. I proto jsem si pred hodnocenim nechal nekolik dnu cas. Je mi lito, ale i po nejake dobe me proste nenapada, za co by si "to" zaslouzilo jedinou hvezdicku. Sorry, ale takovou kravinu jsem dlouho nevidel. Nezachrani ji ani triky, ani par vtipnych hlasek. Jsem clovek, ktery povazuje Den nezavislosti vicemene za klasiku a ktery se bavil i u 2012, ale tohle bylo uz trochu moc.

Skyfall (2012)

Asi jdu proti proudu a vseobecnemu nadseni, ale recenze je proste subjektivni pohled daneho cloveka na vec. Musim proste konstatovat, ze me film - mozna i diky obrovskemu ocekavani - zklamal. Bondovky mam vseobecne moc rad a i Casino Royale me zcela nadchlo. Po prisernem QofS jsem tedy cekal nejakou bombu a skvely znovurestart. Herecke vykony jsou nezpochybnitelne, ale po skvele uvodni honicce se film nejak nezajimave tahnul a jen se snazil o bondovska "prekvapka" v krasnych lokacich. Hlavne pak podivne "pobihani" po skotske vysocine me proste nevzalo. Nastrazene naboje v podlaze, vystrileni cele armady a pak prozrazeni hlavni dvojice baterkou poblikavajici par metru od domu. Eh. Ihned po shlednuti by to byly snad i 2, ale trochu se mi to rozlezelo a davam asi zaslozene 3. Mozna potrebuji jeste jedno shlednuti, ale nyni to proste citim takto.

Cargo (2009)

No tak vazeni ... Po pravde receno, je to blbost. 2 hvezdy jsou asi povinnosti, kdyz prihlednu k faktu, ze veskere filmy zavanejici postapokaliptickym sdelenim proste muzu. Tohle ale byly 2 hodiny, ktere jsem mohl stravit uzitecneji. Chtel jsem dat jen jednu hvezdicku, ale zrejme z listosti davam 2. Filmu se ale vyhnete obloukem.

Mezi vlky (2011)

U tohoto filmu se vice nez kdy jindy projevil fakt, ze velmi zalezi na tom, v jakem rozpolozeni stisknete ">". Hodnoceni je v tomto pripade zrejme ovlivneno tim, ze tentokrat se to povedlo na 100%. Snimku tedy odpoustim digitalni prerostle vlky, nevyrazne vedlejsi postavy a snad i dej, ktery kazdy musel videt nejmene 2*. Pro mne se jednalo o svizny thriller s drsnackym a uveritelnym hlavnim hrdinou. Dej ubihal pekne svizne, bez zadrhelu a stopaz - pockat to melo 2 hodiny :) - filmu neuskodila. Navic mne "dostalo" perfektni zobrazeni zasadnich informaci deje, kterych bylo docileno pouze pomoci kamery. Jinak receno, staci jeden vterinovy zaber a nepotrebujete 5ti minutovy proslov. Pro mne velice prijemne prekvapeni.

Bílá smrt (2009)

Co si budeme povidat - Kate Beckinsale je proste nadherna a diva se na ni moc dobre. Tenhle snimek, ale ani ona neutahne. Je to totiz poradny "naklad", citajici prihlouply pribeh, nulovou atmosferu, konecne rozuzleni atd. Lokalita je skvela a slo toho v ni udelat tak strasne moc. Skoda.

Nevinná (2008)

Perfektni film na sychrave vikendove dopoledne. Na DVD jsem ho poridil snad pred rokem, ale az ted jsem se k nemu "dostal". Musim rict, ze nevedom zapletky, mne velice prijemne prekvapil. Neokoukani a uveritelni herci, skvele tempo a hlavne poslednich 20 minut, kterych me proste pribilo na kreslo / nebo me z nej spise trochu nadzvedlo. Paradni gradace, kdy opravdu nevite, jak to vsechno dopadne a modlite se, aby to bylo dobre. Pekne natocena svizna podivana, kterou mohu jen doporucit.

Legenda o sovích strážcích (2010)

V kine jsme sedeli ja, mi dva vstevnici / 30 let / a dalsich asi 20 deti v rozmezi mezi 8-10 let. Ja jsem zacal pochybovat, jestli jsem se s vyberem neunahlil. Jednalo se sice o muj prvni 3D film v "klasickem kine", ale co kdyz. Podle hodnoceni muzete videt, ze obavy nebyly na miste. Samozrejme neresim pribeh, ktery je proste pohadkovy. Na 4,5 hvezdicky, ale film dotahuje technicka stranka, vyprava a skvela hudba. Nemuzu si pomoct, ale po vsech tech "krvacich" a psychologickych sondach jsem se proste a jednoduse vyborne bavil. Jeste ted nemohu uverit, jak je film dokonale zpracovany. Sovy vypadaji opravdu jako zive a ja dekuji reziserovi Snyderovi, za jeho vylet za hranice fantazie. Urcite doporucuji vsem vekovym kategoriim. Je urcite dobre videt, kam se filmografie posouva.

Nádech (2010)

Tento film je po dlouhe dobe neco, co by mel spravny film byt. Od zacatku vas proste chytne, pohlti a nepusti az do uplneho konce. Sledujete tak patrani zoufaleho otce, ktere je - skoro az dokumentaristicky presne - ztvrarneno a odvypraveno tak, ze vam neda jeste par noci usnout. Silny pribeh je korunovan pomerne nepredvidanym koncem, ktery me sice nijak nesokoval, ale postupem casu se mi otazka volby vracela stale do hlavy. I ted, kdyz nad tim tak premyslim, nemam v hlave jasnou odpoved. A posudte sami, nevypovida to samo o sobe o jasnych kvalitach tohoto filmu? Urcite doporucuji shlednout.

Predátoři (2010)

Tak vam nevim. Je to vcelku koukatelna - pouze jednou, chvilemi zabavna a pomerne zajimava podivana. Osobne me potesilo par odkazu k jednicce - za vsechny jmenuji nenapadny, ale "jasny" hudebni motiv a - alespon pro me - neuveritelna podoba hlavni hrdinky se slecnou z prvniho dilu. Od Vetrelec vs. Predator udelala serie posun dopredu. Je to ale spise takovy maly krucek a nemuzu se zbavit dojmu, ze by producenti meli sve kapsy obratit a vysypat do jineho projektu a, pro me jeste stale klasiku, nechat nadobro spat. 3 hvezdicky s odrenyma usima a zavrenyma ocima.

Mr. Brooks (2007)

Okamzite po shlednuti jsem mel jasno o 4 hvezdickach. Den pote, ale nevidim duvod, proc nedat 5. Za posledni - a to hodne dlouhou - dobu jasne nejlepsi thriller, ktery jsem videl. Kevina Costnera mam docela rad, ale tady se da jeho herecky vykon jen tezko vyjadrit jinym slovem nez - excelentni. Ostani mu zdatne sekunduji - hlavne sceny s panem Hurtem jsou nezapomenutelne. Pred ocima se vam na 2 hodiny rozvine rafinovany detektivni pribeh plny uveritelnych postav, neuveritelneho mnozstvi zvratu a ocekavanym / nebo nakonec necekanym koncem. Rad bych napsal neco sofistikovanejsiho, ale z filmu jsem normalne "hotovej". Trikrat bravo a palec nahoru. Slysel jsem z mnoha zdroju, ze je film moc dobry, ale konecne jsem osobne zjistil, ze je skvely. Velice prijemne prekvapeni, nemuzu nez doporucit.