Nebeská tělesa (2019) (seriál)

Po dvou dílech - není to špatný, ale ty časový skoky v tom dělají totální guláš. A i když nemám nic proti pomalejšímu tempu filmů, tady už jsem se dost nudil a musel jsem se spíš nutit do pokračování sledování ...

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Původní seriál byl naprosto dokonalý, škoda, že je u nás nedostupný, přestože se v 90-tých letech vysílal. Nová adaptace, podobně jako seriál Durrellovi, mění charakter postav a vnáší do toho něco, co v knihách nebylo a tlačí to do současných seriálovýho stereotypů a umělých emocí. Úplně se ztratil humor, nadhled a civilnost nahradila až přílišná melodramatičnost ... Škoda.

Barvy Číny (2020) (seriál)

Vizuálně krásné, zajímavé záběry, příroda, památky, krajina. Na druhou stranu je z toho občas hodně cítit, že je to udělané se samotnými číňany, takže je to reklama na Čínu a úspěchy "Strany". Některé části, třeba "návštěva" na svatbě v rodině nějakého místního papaláše má až efekt nechtěného.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Nebylo by to špatný, kdyby to nebyla taková nuda. Herci celkem OK, zejména ti M.Grace. Ale jinak je to o ničem, chybí humor i napětí, je to celý nějak sterilní, bez nápadu. A po happyendu ještě trochu dojetí. Postavy navíc všechno berou jakoby se nic nedělo, všechno hravě vyřeší. Když o tom přemýšlím, ty děti jsou možná děsivější než duchové a obludy.

Škola princů (2010) (TV film)

Blbosti tu mají vysoká hodnocení a povedná normálni, příjemná pohádka jen něco přes 50% ? Dal bych 4, ale tahle za 5.

Princezna zakletá v čase (2020)

Další nepochopitelně vysoké hodnocení ... Nechápu za co. Námět vykradený z Na hromnice a Na prahu zítřka. No dobře, je to jenom námět. Dialogy plytké a navíc většina scén byla blbě, nevěrohodně natočená. Většinou tomu ani herci moc nepřidali (i když za to asi úplně nemohli, problém bych spíš viděl v režii a atmosféře natáčení, je z toho strašně cítit, jak je někam postavili a teď zahrajte tuhle scénku - výsledek je trappný, prkenný, umělý), zejména princ byl teda tragický. Zvuk divný, hercům nebylo často pořádně rozumnět, zato muzika (protivná a taky dost neoriginální) řvala příšerně. Kraválem se ale atmosféra filmu dohnat nedá. Prostě bída, tohle se nepovedlo. Kdyby se to natočilo jinak, s lepším scénářem a dialogy, herecky poctivě, mohlo to být docela koukatelný. Takhle ale skoro odpad.

Poslední souboj (2021)

Velmi dobré. Ale myšlenka opakování stejného děje z pohledu 3 postav je trochu dvousečná - na jednu stranu je vlastně základní myšlenkou a dovede diváka k přemýšlení a pochopení motivací a vnímání jednotlivých aktérů, na druhou stranu ale vede i k hluchým místům a opakování již viděného, často identického děje, někdy jenom s jiným pohledem kamery. Výsledkem je pak minimální děj, roztažený na dvě hodiny plus souboj. Ale chápu proč to tak Scott udělal a nevím jak to měl udělat jinak, takže to není uplně kritika. Jinak solidní herci, atmosféra (problém současných historických, nebo pseudohistorických, filmů je obvykle v nevěrohodném chování a moderní mentalitě a mluvě postav, tady jsem nijak zvlášť rušivý pocit neměl, takže OK). CGI taky ušlo, i když na filmu poznat samozřejmě je. Hudbu jsem vlastně příliš nevnímal, což je pro filmovou hudbu výborné hodnocení. Na 5 to asi není, ale solidní 4 ano. Zejména proto, že pak budete asi dost dlouho přemýšlet a film bude ještě nějakou dobu "dobíhat", dozrávat. Zajímavé je, jak se R.Scott vlastně tematicky trochu vrátil k svojí prvotině Soupeři. Když jsem si to teď po dlouhé době taky pustil, musím ale říct, že to byl lepší film po všech stránkách, takže ubírám nakonec jednu hvězdičku a dávám Poslednímu souboji pouze 3.

Le Mans '66 (2019)

Škoda promarněného potenciálu .. pěkná auta, atmosféra ... ale zas ty americký kecy, nelogičnosti, debilni chování postav, klišé, umělé vnášení nevěrohodných emocí a situaci .. herci sablonoviti  a prehravajici ... závody asi tak realne  jako scény z amerických válečných leteckých filmu ... skoro jsem to nedokoukal.. radši si pusťte starý Le Mans s McQueenem.

Teroristka (2019)

Já nevím, hodnocení filmů tady na ČSFD chápu čím dál míň - naprosté kraviny mají 80-90% a nadšená hodnocení, dobré filmy lidi hodnotí jako odpad ... Proto dávám 5, i když bych možná jinak dal jenom 4. Mně film pobavil, dobře se na to koukalo, herecké výkony skvělé, má to rytmus, gradaci. Groteskní, absurdní, jistě - ale je to přece komedie. Možná někomu možná vadí, že je to vlastně i dost trefná moralita ? Nebo lidi ztrácí smysl pro humor a nechápou ..

Osada - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Hodnotit nemuzu, protoze jsem vydrzel asi 10 minut a vypnul jsem to. Tech nevtipnych, trapnych dialogu uz jsem mel dost. Holubova postava je už nesnesitelná.