Touha po věčnosti - Kam s nimi? (2024) (epizoda)

Jsem tafofil, hřbitovy navštěvuji pro jejich atmosféru prakticky všude, kam zavítám. Seriál mi poskytuje tipy na velmi velmi zajímavé cíle. Hřbitov ve Střílkách u Kroměříže neznám. Je představen poutavě. Stejně jako obě kostnice. Téma baroka a barokních manekýnů, pohřebnictví a slavnosti spojené s pohřby... do toho Santini... A obloukem zmínka o sousoší lidických dětí v Mariánské Týnici. Napadlo mě to stejně jako pana Záhorku. Podle mě zatím nejzajímavější díl plný informací. Pánové Plesl a Záhorka jsou skvělí průvodci.

Den Šakala (1973)

Více než padesát let starý film může být svou kvalitou vzorem pro současné filmaře. Říká se, že nejlepší příběhy píše sám život. Fakt je, že filmy natočené podle skutečných událostí přitahují, a fakt je, že o to víc, když jde o atentát na takovou osobnost, jakou byl de Gaulle. Forsythovu knihu jsem nečetla, podle filmu ale soudím na bestseller. Film jsem viděla vícekrát a vždy ze stejného důvodu. Abych se potěšila herectvím Edwarda Foxe.  Považuji tuto roli za jeho životní. Ač má EF tvář aristokrata, zde hraje nájemného vraha. Oproti jiným filmovým atentátníkům působí noblesně, mluví málo, na atentát se připravuje tak důkladně, až se cele odosobní. Přesto není divákovi nesympatický. Je v něm odhodlání, zodpovědnost a tajemství. (Jednoho nájemného vraha mi vlastně připomíná - Alana Delona ve filmu Samuraj.) Vysoce hodnotím, jak se filmaři tohoto tématu zhostili. Žádná přebujelá akce a střílečky, děj plyne celkem pomalu. O to víc se soustředí na jednání Šakala, a mně se EF v tomhle bijáku prostě líbí. 90%

K zemi hleď! (2021)

Spíš parodie na katastrofický film než komedie. Vlastně jsem se nesmála vůbec ničemu. Herci z nejvyšších pater Hollywoodu sice dělali, co mohli, ale scénář byl tak nejednoznačně nastaven, že se stali bezduchými figurkami na šachovnici. A těmi figurkami nehýbala vůbec kometa. Jako by o ni ani nešlo. Hýbala jimi lidská hloupost, omezenost a stádnost. A myslím, že řada herců, včetně M. Streepové, si s takovou náloží neuměla poradit. Vlastně nevím, co chtěl pan režisér filmem říci...

Stíhán a podezřelý (1978)

Tohle není TA detektivka, jež má spád, tajemství, atmosféru, jako třeba Schulhofovy detektivky z let šedesátých. Stíhán a podezřelý je film bez nápadu a bez logiky. Policie hledá muže, kterého z ničeho neviní. A tak se celá plejáda špičkových herců aspoň snaží najít motivaci k nějakému osobitějšímu psychologickému naplnění své role. Ale ono to zoufale nejde. Ani Adamíra nepůsobí přesvědčivě. Proč se tedy na film po letech znovu dívám? Protože filmaři využili lokaci bourajícího Mostu a já jsem tehdy jako mládě z jiné důlní lokality velmi bolestně vnímala to, čemu se dnes říká prolomení těžebních limitů. Takže pro mě je film takovou nostalgií, vzpomínkou na dětství v hornickém kraji.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Podle mě zatím nejslabší díl 2. série. Skoro o ničem. Kdyby nebylo naivní roztomilosti Simony Lewandowske, tak úplně o ničem. Přemýšlím, co pochválit nebo koho... V titulcích čtu: hudba Ivan Acher. Tak tedy chválím pana Ivana Achera, a to za výběr hodně starých hitů, jež si nezaslouží zůstat zapomenuté. On nám, hudebním fanouškům zralého věku, v každém díle nabídne skvost. Dnes třeba píseň z roku 1961 - Heartaches od The Marcels. Hudba, i když skvostná, ale epizodu nezachrání.

Eurythmics - Sweet Dreams (1983) (hudební videoklip)

Přes 40 let starý hit a pořád se hraje. A klip by svou kreativní obrazností vynikl i dnes.

Gotye: Hearts A Mess (2007) (hudební videoklip)

Krásná píseň v kabátě originální animace.

Sedm schodů k moci - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Trochu jako špionážní thriller a la James Bond. Hlavní hrdina je vybaven fyzičkou, třeskutou inteligencí, záviděníhodnou intuicí, dovedností bezpečně riskovat a dostatečnou dávkou štěstí. Bezchybné kroky k cíli... Z Aničky se stává Bond girl a ze seriálu, jež se tak dobře uvedl, pohádka o tom, jak Bond girl přechytračí nejen nula nula sedmičku, ale i šestku, pětku, čtyřku, trojku a dvojku dohromady. Až na nula nula jedničce si možná zláme vaz. Ale nechci seriál zatracovat, pořád se dá na tu spirálu intrik dívat.

Smysl pro tumor - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Dnes jsem podlehla písni Nothing Else v závěru: Nechceš být bohatý jako všichni ostatní, chceš jen zestárnout, sedět, zatímco ostatní běží, tady se nedá dělat nic jiného, ​​než se líbat pod hvězdami...... atd., atd. Krásná píseň. Ano, jsem citově vydíratelná.

Časové pásmo bylo změněno