Aberdeen (2000)

Film mě velice zaujal. Původně jsem neměl vůbec v úmyslu se na něj dívat, takže se dá říct, že mě vlastně strhnul. Když teď přemýšlím, co bych Aberdeen vytknul, nic mě nenapadá, takže...

Absolvent (1967)

Docela rád jsem Dustinu Hoffmanovi odpustil, že byl pro věkovou roli Absolventa příliš starý (což je v americkém filmu zcela běžné). Dokázal mladistvý věk uhrát a to se cení. Po shlédnutí filmu pro mě hudba Simona & Garfunkela dostala nový rozměr a z kina jsem odcházel jako z ráje. Nádherný film.

...a bude hůř (2007)

Celý film mi po formální stránce připadal velice "jednoduchý". Především herecké výkony byly často hodně slabé. Chvíli jsem měl pocit, že sleduji amatérský film. Možná se jedná o záměr. V každém případě je ...a bude hůř svěžím počinem, kdy v návalu tradičních českých komediálně-lidových dramat dostal konečně někdo odvahu prorazit s něčím netuctovým. 70%

AC/DC - koncert v Doningtonu (1992) (koncert)

Pro fanoušky nutnost. Prostě nářez. Radost se dívat, především Angus Young je showman, na kterého se vyplatí zaostřit objektiv. Plná prdel kamer, dynamický střih a ... AC/DC!!

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Musím opět ve svém komentáři opakovat, že Jim Carrey jako komik je americká ubohost? Jedna hvězdička za snahu a za pár úšklebků, který občas na mé tváři vyvolal.

Adaptace (2002)

Musím uznat originalitu námětu, šikovnou režii a určitou vtipnost filmu, ale na druhé straně jsem se dost často nudil aprostě zase jeden z těch filmů, který sice má jisté kvality, ale moc jsem ho neprožíval.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Crown, Thomas Crown aneb jak hrát Bonda v "nebondovce". Navíc je to remake a Steve McQueen si to nezaslouží.

Africká Královna (1951)

Zaprděná americká klasika, u které jsem nepochopil, čím by mě mohla bavit. A o čem to sakra celé bylo?

Agent bez minulosti (2002)

Dynamický, chytrý, moderní akční film. Bourne s jistotou nahradil již zestárlého Bonda, patřícího do minulého století. (ani po Casino Royale neměním názor, protože to pro mě prostě nebyla bondovka)

Aguirre, hněv Boží (1972)

Film jsem navštívil v rámci Projektu 100. První záběry mě nadchly a čekal jsem na příběh. Během další půl hodiny jsem toužil odejít. Nakonec jsem u filmu přemýšlel nad vším možným, všiml jsem si odcházejícího kamaráda, pak se z Aquirre stala alespoň trochu komedie, tak jsem poslední půl hodinu statečně vydržel. Po projekci jsem udělal malý průzkum mezi místními klubáky a reakce byly hodně, hodně záporné. Pak kouknu sem a nerozumím tomu. Mám tomu rozumět tak, že nudný, utahaný film bez náplně, bez nějakých zapamatováni hodných scén, zajímavých myšlenek, prakticky bez všeho, kvůli čemu mám filmy rád, je nějaké hodnotné dílo??? Všemi deseti raději doporučuji Misi s Robertem de Nirem.