Máma na zabití - Orla Wild’s Wicked Wicked Ways (2023) (epizoda)

Hlavní postava nesympatická, vedlejší postavy téměř zbytečné s nezajímavými roztahanými dějovými linkami. Humor nevtipný a poměrně trapný. Celé to působí levným, nedotaženým dojmem, jako u rychloseriálů. Potenciál této kriminálky by ale rozhodně mohl být výš. 3/10

Žába k zulíbání (2002)

Úvod filmu byl nepříjemný cringe na sledování. O to víc jsem docenil genialitu toho, že je to záměrné po zvratu. Film samozřejmě stoprocentně stojí jen na hereckém výkonu Roba Schneidera, který je v roli geniální. Ostatní věci jako příběh, opakující se humor nebo sentimentální romantika jsou strašné a výsledný dojem z jinak jednoduché odlehčené komedie kazí. Jinak je to hezká nostalgie, jak vypadali filmy na přelomu století a pobavilo i cameo Adama Sandlera. 6/10

Poslední skotský král (2006)

Mladý a trochu naivní lékař odjede do Ugandy, kde dělá poskoka místnímu diktátorovi. Přes svoje dobré úmysly se stane součástí obrovské genocidy. Celý film je cítit stísněnost a nemožnost útěku. Velmi rychlý úvod nechává více prostoru vývoji hlavních postav, které jsou pro děj klíčové. Drama se postupně stupňuje, k závěru je až naturalisticky nechutné a žádné postavy nepůsobí černobíle a dokreslují tak krásně atmosféru nedůvěry. Plný počet nedám jen proto, že film rozhodně není pro každého a slabší povahy. 8,5/10

McDonaldová a Dodds - Svatební horečka (2024) (epizoda)

Hlavní postavy jsou zahrané dobře, hlavně Jason Watkins je prostě neodolatelný a ústřední dvojce, i když dost nezvyklých a neortodoxních postav, dobře funguje a při sledování baví. S vedlejšími postavami je to už horší a pokud máme vraždy na svatbách, tak bych očekával adekvátní předvedení emocí. 5/10

Dvojka na zabití - Špinavý byznys (2024) (epizoda)

Místy i docela vtipné, nicméně na hodinové díly je to moc, takže doporučuji si během toho vařit večeři nebo žehlit prádlo. Prachař jako imitátor Jack O'Neilla moc nefunguje. 4/10

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Dannyho parťáci z wishe. Když odmyslíme mediální kampaň a vlnu pozornosti, kterou Kazma umí strhnout, tak byl příběh poměrně o ničem a děj nudný a nezáživný. Navzdory tržbám z kin to vyvolávalo dojem horšího televizního filmu nebo spíše tvorby na Youtube. Mělo to svoje momenty, ale humor se rychle okoukal a nic moc jiného děj dopředu netáhlo. 100 minut stopáže je ale ještě jakž takž udržitelných a na konci děj alespoň trochu graduje a má fungující závěr.  Herecké výkony nejsou dobré, nicméně to se dalo očekávat. Překvapila mě pěkná kamera a střih a místy hudba, která skvěle zapadla. Geniální byla i změna formátu a barev obrazu v místech, kde se Kazma obrací k divákům. Víc toho ale dohromady není. 4/10

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Krásné vizuály a historické kostýmy a kulisy ve spojení s dobrými hereckými výkony táhnou děj kupředu. Když se do toho ale začne motat současná dějová linka, do děje se přidávají další postavy a případy, které jako náhodný divák, bez znalosti jiných filmů neznám, začne být celkový dojem zmatený a zkažený. 6/10

Vlčí instinkt - Mémoire morte (2019) (epizoda)

Divák je zde silně spojen s hlavní postavou trpící amnezií a tak mu informace o ději jsou dávkovány zpětně a po kouscích, celý děj je tak založen na občasných flashbacích, které ho posouvají kupředu. 6/10

Vlčí instinkt - La Balade sauvage (2019) (epizoda)

První shlédnutý díl této serie. Poměrně jednoduchý, procítěný a příjemný seriál. Žádné přehnané triky nebo témata, důraz hlavně na rodinu. Ztuctových kriminálek jedna z těch koukatelných. 6,5/10

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Žánrově těžko zařaditelný a pochopitelný snímek vyprávějící několik příběhů. Střídající se vizuální i herecké formy občas připomínající divadlo, retro, animované styly nebo dokonce obrazy vypadají, jako by vyadly z uměleckého snímku. Zároveň má ale děj silnou komediální složku a scény působí jako vtipné skeče. Neuvěřitelné množství skvělých herců, kteří mají často jen minimální screentime.  To všechno způsobuje, že nejsem schopen film zcela pochopit, což mi nicméně nezabraňuje v tom si ho užít. 8/10