Srážka s mimozemšťanem (2011)

Šimon Pegg a hlavne hláškujúci E.T. si zaslúžia plných 80 percent. Čistá zábava, ktorá neurazí nikoho okrem mimozemšťanov. Mimochodom, natočené podľa skutočnej udalosti!

Bitva o Los Angeles (2011) odpad!

Babrák Mark Atkins to natočil tak zúfalo, že náhodnému divákovi pri preklikávaní tejto skládky padne sánka a zdvihne sa mu žalúdok. Slabšie povahy môžu dokonca ovracať svoju priateľku, homosexuál priateľa a samotári isto ovracajú svojich domácich miláčikov v podobe vypĺznutého hafana či prekŕmenej mačky. Taký odpad, že sa ani nedá triediť.

Jackass 3 (2010)

Džony Noxwil je typický úchyl, Stíví Ou jednoznačný koprofil a každý z tej bandy jasný urinofil. Z hektolitrov telesných tekutín príde zle aj väčšiemu prasaťu ako som ja. Dve hviezdy za dve vydarené scénky, ktoré napodiv nezaváňajú výkalmi, lepšie povedané priamo hovnom.

Zelený sršeň (2011)

Seth Rogen je vážne nevtipný a jeho úlohy dementných looserov pretrpím len v stave absolútnej núdze o priemernú zábavu. To, čo zachraňuje z filmu Jay Chou, to zostarnutá a k danej úlohe mne vrcholne nesediaca (connection error) Diazka hádže cez palubu len taký jazz. A len aby sa nezabudlo, pánko Krištof Waltz si tiež mohol tohto záporáka odpustiť, poprípade streliť svojho agenta za fľašku Danielsa alebo do nohy. Chvalabohu, film je farebný a daný Renault5 kvalitný. Vytrepať sa na tento priemer do kina, tak si potom celý večer nadávam do Rogenov a Sethov. Fifty a miestami aj sixty.

Silný kalibr (2010)

Počas sledovania tohto C-čka ma rušil divný zvuk. Až ku koncu som prišiel na to, že od nudy obhrýzam vlastné kreslo. Veru, sledovať Sumo Kilmera vyše hodiny dá zabrať aj priemyselnej kamere. A 50 Cent? Ten určuje fiškálnu hodnotu filmu.

Mechanik zabiják (2011)

Ben Foster bola dobrá voľba a dostať tak viac priestoru, aby sa divák vcítil do jeho nepredvídateľnej postavy, tak s prehľadom spraví z Jasona dvoch malých do škôlky. Samotný Statham s tým jeho drsným výrazom by nudil ako monoskop. Ináč žiadny ohňostroj sa nekoná, z kožky nevyskočíš a nebyť skutočnosti, že len nedávno som zazrel Fastera (bohužiaľ na návšteve, tak som sa nemohol vyzvracať do kvetináčov), hodnotím na 70%.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Režijná filmografia Eli Craiga je riedka ako stolica a z tejto komédie to slušne cítiť. Navyše stihol svoje ruky šmátralky vopchať aj do scenára a pozvať do filmu jediného herca. Alan Tudyk to vie a ostatok je z druhej až tretej ligy. Večná škoda že Alanovi sekunduje Tyler Labine, televízny pricmrndávač, ktorý tak dostal veľa priestoru a väčšinu času nudí. Od smiechu si triko neprepotíš a dej odhadneš na pol kilometra vopred. Komédia ako celok však patrí k tým vydarenejším a hoci som očakával väčší prieser, tie slušné tri pacnem.

Gulliverovy cesty (2010)

Nech to znie akokoľvek, jediným šťastím je tá skutočnosť, že majster pera pán Jonathan Swift už prdí do hliny. Po projekcii tohto tiežfilmu by dnes určite hnil na psychiatrii a hádzal do seba vedrá sedatív. Ďalšou pravdou je, že keby vo filme nehral Jacko Blacko, nerežíroval to Robko Letterman a scenár nenaškriabalo duo Stillman-Stoller, bola by to v pohode pozerateľná komédia.

Rychlejší (2010)

Aby som sa pre istotu moc nerozpisoval, tak poradím len jednou vetou: Stačí pozrieť trailer a ušetríte si krásnych 98 minút života, počas ktorých určite stihnete uštrikovať rukavice palčiaky, jednu modrú ponožku veľkosti 43 a na záver vyprázdniť hrubé črevo, ak ste mali na večeru vlka.

Kráčející skála 3: Spravedlnost (2007)

Smrdím u kamoša v Belgicku, presnejšie v Gente, prechádzame pár plechových Jupilerov, keď z neho vypadne, že by si rád pozrel Kráčajúcu skalu 3. Hoci som nemal ani tucha, že nejakú dvojku či trojku vypoďkali, mu hovorím že dobre bratm, z netu ti to vysosám. Po dvadsiatich chvíľkach už kámoš lúskal titulky. Ja počas úvodných titles som zobral dutinkovač a do konca filmu mu zrobil 80 kusov Cameliek. Také, že originálky. Čo dodať? Nebyť kvalitného produktu z Coffee shopu z neďalekého Holandska, tak ani tie dve spotené hviezdy nedám.