Doktor Flastr (1998)

Kýčovité až hrůza, ale tento film pohladí na duši.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Zeměplochu jsem přečetl celou, většinu dílů dokonce několikrát. A vždy jsem si představoval, jak by to vypadalo, kdyby ji někdo zfilmoval. Nakonec to někoho napadlo (a koho jiného, než Pratchettovu rodnou zem), ale jsem z toho opravdu hodně rozpačitý. Zaprvé výběr příběhu: Otec prasátek je jeden z těch méně povedených dílů a pro ty, kteří Zeměplochu nikdy nečetli, poměrně náročný. Sice chápu pohnutky TV stanice natočit vánoční film, ale Čarodějky nebo Městská hlídka se mi zdají vhodnější. Za druhé zpracování: Film byl téměř doslovně převedený z knihy bez nutné korekce pro nezasvěcené. Navíc jsem měl dojem, že pro režiséra to byl spíše business než srdcová žáležitost - jako by ho neprostoupil duch Zeměplochy. Pratchett je neuvěřitelně vtipný, ale ve filmu to prakticky poznat nešlo. Posledním hřebíčkem do rakve pro mě byly herecké výkony. Pár vyjímek se našlo, ale hlavní postavy mi vůbec nesedly. Hlavně Noby - vždyť to má být člo..., trpa..., OSOBA, která musí mít papír na to, aby mu někdo věřil, že je člověk - tady to byl hezký chlap pouze s velkou zubní protézou v hubě. Chválím slušnou výpravu a triky - na TV film hodně slušné.

Chirurgové (2005) (seriál)

Pro mě patří tento seriál mezi to nejlepší, co jsem viděl, a srdeční záležitost. Po shlédnutí finále 5. série jsem musel konstatovat, že lepší finále seriálu jsem ještě neviděl. Tedy až do finále 6. série, které předčilo vše, co jsem od avízovaného skvělého finále čekal.

Zápisník jedné lásky (2004)

Tento film jsem měl delší dobu, ale název mě vždy spolehlivě odpudil. Na doporučení jsem to zkusil. Určitě se nejedná o originální příběh, spíše naopak - stokrát ohrané téma Pravé lásky. Snímek se pohybuje těsně na hraně sentimentu a banality. Ale celkové zpracování a obsazení mě dostalo.

Dům duchů (1993)

Dům duchů od Isabel Allende patří mezi klasiku světové literatury. Při pokusu zfilmovat knihu podobného rozsahu vždy musí režisér a scénárista pečlivě vážit, co je pro diváka důležité a co už na plátno nepatří. V tomto filmu se to - hlavně v první půli - moc nepodařilo a některé skoky a střihy byly moc násilné. Přesto se díky hvězdnému obsazení podařilo natočit vynikající drama, které stojí za to.

V jako Vendeta (2005)

Mnohem lepší, než jsem čekal. Komiks ve mě totiž neustále evokuje spíše Rychlé šípy a Spidermana než příběh s hlubší myšlenkou a závažnějším tématem. Měl jsem sice místy problémy s logikou, některé proslovy byly příliš květnaté, aby se jim dalo porozumnět, a akční složka byla hodně potlačena, ale film ve mě vyvolával otázky a silné emoce. Hlavně mě ale nadchla Natalie Portman, jejiž talent v mých očích zadupal příšerný dabing v Hvězdných válkách.

Duchové Marsu (2001)

Hodně podprůměrné béčko s příšerně levnými kulisami. Pár filmů od Carpentera jsem viděl, a i když ne vše se mi líbilo, vždy měl film něco do sebe. Tady chyběla atmosféra, originalita, dobrá filmařina. Tu jednu hvězdičku dávám za několik momentů, které mi přišly zajímavé.

Maléry pana účetního 2 (1983)

Obrovský sešup oproti jedničce. Sledy gagů nedrží pohromadě, a nejedná se ani tak o gagy jako spíše o trapné vtipy, přičemž některé jsou omílané neustále dokola. Ale párkrát jsem se upřímně zasmál.

Polární expres (2004)

Ta snaha o dokonalý animovaný film pro mě vyzněla kontraproduktivně - právě ta dokonalost působila místy studeně a nepřirozeně. Ale krásný příběh a skvěle zpracovaný. Nutno ovšem vidět o vánočních svátcích, jinak kouzlo nefunguje.

Invaze barbarů (2003)

Skvěle napsáno, skvěle natočeno, skvěle zahráno. Film mě ale nedokázal vtáhnout a hlouběji zaujmout - téma je mi (věkově) trochu vzdálené.