O Schmidtovi (2002)

Film stojí a padá s hereckým obsazením, tady není co vytknout. Jinak se jedná o celkem průměrnou "psychologickou sondu" do světa starého muže, který účtuje se svým životem.

Sumec s fazolovou omáčkou (1999)

Postavy v tomto filmu jsou hnány velice divnými a nelogickými pohnutkami, navíc jednají značně hystericky. Zručně filmařsky natočeno, ale v podstatě není o co stát.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Ptákovina, jaká se jen tak nevidí. Neuvěřitelné gagy jsou sice místy až nechutné, ale v podání Monty Pythonů mi to nějak nevadí... Film má jen jednu chybu - nedosahuje úrovně předchozích snímků. Jen kvůli tomu dávám o hvězdičku méně, protože vím, že to kluci umí lépe.

Ptačí klec (1996)

Robin Williams v jednom rozhovoru řekl: "Pro heterosexuála je nejhorší hrát homosexuála, který si hraje na heterosexuála". Naprosto úžasná komedie.

Nebe (2002)

Kate Blanchett jsem poprvé zaregistroval jako Galadriel v Pánovi Prstenů, kde na mě zapůsobila jako charismatická krásná žena s úžasně sexy zastřeným hlasem. V trilogii neměla moc prostoru projevit se jako herečka - v Nebi to ale rozbalila tak, že jsem nestačil zírat. V druhé hlavní roli se objevil Giovanni Ribisi, kterého si pamatuji z několika epizodních rolí a hlavně jako poněkud úchylného bratra Phoebe v Přátelích, a musím říci, že Kate Blanchett zdatně sekundoval. Film jako takový bych charakterizoval jako "úsporný" - úsporná hudba (trochu klavíru, trochu houslí), úsporné dialogy, úsporná gesta. To vše by ale bylo nic bez originálního scénaře. Sečteno, podtrženo - vynikající film, který nezklame.

Pretty Woman (1990)

Film je v podstatě snůškou klišé a kýče, je přeslazený a vykonstruovaný, 100x obehraný - a přesto z toho vznikla klasika, která nestárne.

Nevěsta na útěku (1999)

To, co fungovalo v Pretty Woman, tady nefunguje. Ať chcete nebo ne, musíte srovnávat - a pak Nevěsta na útěku prohrává na celé čáře.

Případ Pelikán (1993)

Pro mě v tomto žánru špička. Viděl jsem tento film několikrát a vždy se rád podívám.

Sběratel kostí (1999)

Film vznikl na základě geniální knižní předlohy Jeffera Deaverse. Bohužel si z ní vzal jen něco a to něco na plátně až tak nefunguje. Pravda, propadák to není, ale film za knihou značně pokulhává...