Samotář v Seattlu (1993)

Pro mě jeden z vrcholů romantické komedie. Originální, skvěle herecky obsazeno - lepší dvojici než Ryan a Hanks si v tomto žánru ani neumím představit. A přestože se jedná o šílenou slaďárnu, mám tento film moc rád.

Velký (1988)

Moc milá a příjemná oddychovka.

Trosečník (2000)

Na jednu stranu herecký koncert Toma Hankse, na stranu druhou místy nudná, hluchá místa. Nechápu tu mánii posledních let - jakmile film nemá stopáž alespoň 2 hodiny, jako by nebyl. A zrovna tomuto filmu by nůžky moc slušely.

Lepší už to nebude (1997)

Inteligentní a zábavný film, kde Jack Nicholson exceluje; takhle nějak si ho dokonce představuji v soukromí. Nejde nevidět.

Zamilovaný profesor (1996) odpad!

Vulgární humor, jaký jde vidět v této komedie, patří mezi to nejotřesnější, co jde ve"velké kinematografii" najít. Když k tomu přidáte pitvoření se Eddie Murphyho, který zdatně konkuruje Jimu Carreymu (ostatně režisér natočil také Ace Venturu), dostanete - odpad.

Sám doma a bohatý (1994)

U tohoto filmu mám trochu pocit, že ze mě autoři dělají hlupáka; všechno je tak polopatické, předvídatelné a sterilní, že jakýkoli vtip vyzní do prázdna. Opravdu stupidita (omlouvám se za silná slova, ale jinak to nazvat nelze).

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Jinak to hodnotiti nelze. Seriál je plný klišé, 100x obehraných vtípků, příšerným zpracováním, nudným scénářem a spoustou jiných hrozných, nudných a příšerných věcí.

Což takhle dát si špenát (1977)

Vorlíčkovo slabší dílo, které vyniká - podobně jako jeho jiná - neskutečnou invencí.

Kameňák (2003)

Ale jo, párkrát jsem se zasmál. Na nic víc, než pobavit slátaninou vtipů, si ten film nehraje, tak dávám dvě.

Kameňák 2 (2004)

Jedna hvězdička - za těch několik úsměvů.