Andělé a démoni (2009)

Na první pohled hodně drahý film, který ovšem všechny peníze vecpal do Hankse, několika efektů a nejspíše do spousty povolení pro natáčení. Památky i atmosféra jsou vyvedeny dobře, podbarveny perfektní hudbou která zvedá celkové hodnocení určitě o 1, možná i o 2 hvězdy. Ovšem ostatní aspekty filmu, zvlášť příběhová linka, jsou na tom už hůře a celé mi to přišlo hrozně rozvleklé a nejednou jsem koukal, kolik už je hodin. Trošku víc akce a možná hlubší zápletka by vážně neškodili..

Battlestar Galactica (1978) (seriál)

Vážně hezký nápad na svou dobu, chápu horší efekty kvůli méně financím, ale když si představím, že v téhle době už byly hvězdné války, stejně mě to zaráží.. Je to vážně obrovský rozdíl.. Herecké výkony se mi taky úplně nezdají, většině vůbec nevěřím, navíc je to spousta hezounků jak z Melrose Place :) Ale pořád je to prastarý základ nové Galacticy, a za to musím hvězdu navíc :)

Náš vůdce (2008)

Zajímavý námět, překvapivá údálost, nicméně jako film obyčejný průměr.

Noční hlídka (2004)

Trailer vypadal líp než film, napínavějš, motiv je navíc už docela ohranej, místy mi to přišlo až moc chaotický, což není zrovna na místě u filmu s tak jednoduchou zápletkou..

Pomsta bratra (2003)

Docela tuctový počin, ovšem někdy s prvky něčeho "hlubšího". Trochu mi to připomínalo krimidramata ze 70.let, Anglie z toho filmu přímo dýchá, někdy až moc, ale opravdu se od toho nedá čekat o moc víc..

Spirit (2008)

Tak stále nevím, co si o tom mám myslet.. Chvílemi dobré, chvílemi horší, od začátku prvoplánový a místy Miller vykrádá sám sebe používáním vizuálních prvků Sin City, dle mého názoru ale naprosto nevhodně. Čert ví, jestli je to naschvál nebo ne, každopádně to pro mě byl rušící prvek. Ve Městě hříchu to dává nádech něčeho jiného, tady už je to horší, neoriginální, ale vzhledem k tomu že na těhle prvcích bude stát i další Sin City, vážně se obávám, aby se z toho nestalo Millerovo filmové klišé. Navíc několik vtipných míst a bojových scén, které se mi hodně líbily, nevyváží ani zdaleka spoustu dialogů a pasáží, které jsem musel přetrpět. Přes všechny špatné reakce tady jsem přece jen čekal něco lepšího..

Next (2007)

Ze začátku na můj vkus až moc pomalý, závěr jsem si docela vychutnával, ale nečekaný zvrat v závěru mě vážně moc nenadchnul, spíš naopak. Pro mě bohužel jen průměrný film, i když s dobrým nápadem..

Rychlí a zběsilí (2009)

Za tenhle díl jsem byl opravdu rád, po těch dvou předešlých je tohle docela uklidňující náplast. Akce, docela dobré dialogy, spousta dialogů, ale filmu to překvapivě moc neškodí. A úvod je přímo monumentální.

Spider-Man (2002)

Na začátek nutno podotknout, že spidermana nemám vůbec rád. Ani trochu. Z tý ohromný spousty superhrdinů mi spiderman přijde jako ta největší nicka, i Batman bez superschopností byl vždycky víc zajímavej.. A s takovýhle přístupem jsem přesně k tomuhle marveláckýmu superňoumovi přistupoval. Film mě nezklamal, Tobeyho zmatenej a ztracenej výraz přesně vystihoval, co si o spajdím myslim.. Ale abych jen nekřivdil, akce slušná, celkem konstantní, bohužel žádný velký výkyvy za hranice nadšení se nekonají, ale za shlédnutí to asi stejně stojí..

Transformers (2007)

Slušný triky, akční spád ani sexy megan nedokáží vyvážit nelogičnosti, robojména jak z přelomu 80./90.let a nehorázný moralizování posledních 10 minut. Nehledě na první komorně řečenou větu že na začátku všeho byla kostka - to z fyzikálního hlediska prostě nepřekousnu a přišlo mi hrozně hloupý, že už ve chvíli, kdy by ve mě film měl začít navozovat napjatost a očekávání, mi byl pouze k smíchu..