Cesta do fantazie (2001)

Film si u mna našiel 5 veľkých hviezdičiek. Štýl akým sú Miyazakiho filmy prevedené ma jednoducho berie. Veľa zaujímavých tvorov, bôžikov, strašidiel a princípov... Pribeh je tiež zaujímavý, nenudí a po celý čas ma zaujímalo, čo sa bude diať ďalej. Človek si ľahko vybuduje vzťah k postavám vo filme. Film rozhodne odporúčam zhliadnuť, ak ste nevideli. Stojí za to!

Howlův kráčející hrad (2004)

Jeden z Miyazakiho pokladov. Miyazaki a jeho tím vytvorili úžasne filmy, ktoré som mal rád ako dieťa a rád si ich pozriem aj v dospelosti.

Jak přicházejí sny (1998)

Film pre romantikov a snílkov. Nie je ani zďaleka dokonalý, ale je obohatený krásnym vizuálom, zaujímavými myšlienkami a silným romantickým príbehom. Zaujímajú vás témy ako reinkarnácia, spriaznené duše, peklo a nebo? Pozrite si to 🙂   Za mňa 5 slabších hviezdičiek.

Princezna Mononoke (1997)

Miyazakiho si ako režiséra veľmi vážim a jeho filmová tvorba SILNE zasiahla aj mňa. Princezná Mononoke je určite jeden z najkrajších (nielen animovaných) filmov všetkých čias.

Asura (2012)

Na štýl animácie si treba trochu zvyknúť, ale netrvá dlho a prestanete to riešiť. Film som si pozrel 2x za sebou, keď som ho prvýkrát videl. Krásne a srdcervúce.

Operation Avalanche (2016)

Ak sa aspoň trochu zaujímate o americký vesmírny program, bude to zaujímavý film.

matka! (2017)

Ide o fenomenálny film, plný detailov, plný symboliky a odkazov na Bibliu, na vzťah človeka k matke Zemi, k stavu vedomia, v ktorom sa ako ľudstvo nachádzame. Atmosféra filmu je parádna a herci sú výborní. Film to naozaj nie je pre každého, ale tí ktorí sa v ňom zorientujú a pochopia hlavné myšlienky, toto dielo ocenia. 9/10

Revolver (2005)

Navonok sa môže zdať, že ide o akčný film o gangstroch, ale pravdou je, že tento film je o najväčšom nepriateľovi človeka — (falošnom) egu. Vrelo odporúčam ak máte radi komplikované, psychologické, filozofické filmy.

Contracted (2013)

Ak Čeľuste boli filmom, kvôli ktorému ľudia nechceli do vody... Tak Contracted je filmom, kvôli ktorému si rozmyslíte sex.